سامانه هوشمند توزین کننده خودروهای باری در جاده هراز افتتاح شد
10 اسفند 1396 ، دیدگاه 0
فرمانده پلیس راه شهرستان آمل : با بکارگیری این 2 دستگاه درصد خطاهای ناشی از اضافه بار خودروهای سنگین در خروجی جاده هراز حداقل صفر خواهد شد

سرهنگ قربان ذبیحی نژاد فرمانده پلیس راه شهرستان آمل در گفتگو با پایگاه خبری کمال آنلاین گفت: با بهره گیری از این سامانه که در جاده هراز یک دستگاه آن در حد فاصل 700متری پلیس راه آمل و دستگاه دیگری در مقابل این پلیس راه راه اندازی شده، تخلف اضافه بار و یا اضافه سرعت وسایل نقیله سنگین را ثبت و متخلفان را جریمه می کند.

وی با بیان اینکه  با بکارگیری این 2 دستگاه درصد خطاهای ناشی از اضافه بار خودروهای سنگین در خروجی جاده هراز حداقل صفر خواهد شد افزود: متاسفانه درگذشته فرار بار و اضافه تناژ خودروهای سنگین در جاده هراز وجود داشته و اکنون با راه اندازی سامانه دوربین توزیع حرکت که به صورت هوشمند تخلفات را ثبت خواهد کرد، این مشکل برطرف شده است.

وی اضافه کرد، مهم ترین ویژگی این سامانه، کنترل وزن وسایل نقلیه در حال حرکت بدون نیاز به توقف آنهاست که سبب جلوگیری از اتلاف زمان، صرفه‌ جویی در مصرف سوخت و حذف نیروی انسانی می شود.

فرمانده پلیس راه شهرستان آمل با بیان اینکه باسکول های راه اندازی شده تا 60 تن ظرفیت بار را اعلام و ثبت می کند، ادامه داد: برای وزن کشی خودروهای سگین، سنسورهایی در سطح جاده نصب شده که وسایل نقلیه دارای اضافه بار را شناسایی کرده و به طور هوشمند به اطلاع پلیس راه می‌ رساند.

سرهنگ ذبیحی نژاد گفت: البته پس از شناسایی خودرو و ارسال مشخصات آن به پلیس راه، در مرحله بعد وزن خودرو در باسکول‌ های ثابت پلیس راه به طور دقیق وزن شده و نسبت به اعمال مقررات اقدام می ‌شود.

وی حداقل بار مجاز وسایل نقیله را متناسب با کارت خودرو مالک بیان کرد و گفت که برخی خودروها به تناسب از 7 تا 26 تن اجازه حمل دارند.

وی با اشاره تصادفات عدیده در سه راهی جاده بلده در محور هراز گفت: متاسفانه 5/1 کیلومتر در این مسیر در مواقع بارندگی شاهد واژگونی خودرو از یک تا 9مورد در روز هستیم.

 فرمانده پلیس راه شهرستان آمل با تاکید بر اینکه این منطقه بحرانی می باشد خاطرنشان کرد: علیرغم گذاشتن جهت نما و تابلو بازهم جوابگو نمی باشد که با مکاتباتی که با راه وشهرسازی شهرستان آمل داشتیم امید داریم کارشناسان فکری برای برون رفت از وضعیت این منطقه را ارائه دهند.

 فرمانده پلیس راه شهرستان آمل با اشاره به وقوع تصادفات در بریدگی پلیس راه قدیم اظهارداشت: با توجه به اینکه در این منطقه با وجود مدارس شاهد تردد دانش آموزان هستیم، تصادفات منجر به فوت می شود که با پیگیری قولی که دادند با یک دور برگردان مشکل حل شود.

 سرهنگ ذبیحی نژاد به بریدگی جنب مجتمع اکسین اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: متاسفانه به علت دید کم شاهد تصادفاتی که منجر به مرگ می شود هستیم و اگر فکر اساسی در این منطقه صورت نگیرد، با راه اندازی فازهای بعدی مجتمع اکسین و استادیوم  کاله این منطقه قابل کنترل نخواهد بود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0