استقلال و شفر در کوره فولاد/ پرسپولیس به فکر جبران شکست آسیایی
5 اسفند 1396 ، دیدگاه 0
در دومین روز از هفته بیست و چهارم لیگ برتر چهار تیمی که از لیگ آسیا بازگشته‌اند مقابل حریفان خود به میدان می‌روند. در این بین سخت ترین بازی برای استقلال است.

هفته بیست و چهارم لیگ برتر را با ۴ بازی به پایان می رسد که طی آن ذوب آهن میزبان پدیده است، تراکتورسازی در جم به مصاف پارس جنوبی می‌رود، فولاد از استقلال پذیرایی می کند و در آخرین دیدار امروز پرسپولیس و استقلال خوزستان در تهران با هم دیدار می کنند.

* ذوب آهن - پدیده
شاگردان امیر قلعه نویی به تازگی از یک پیروزی شیرین و با ارزش آسیایی بازگشته اند و برای حفظ موقعیت خود در رده دوم جدول به ظاهر روی کاغد کار سختی در پیش ندارند. آنها با تیم پر فراز و نشیبی به اسم پدیده بازی دارند که روند این تیم اصلا ثبت نیست و از پیش نمی‌توان خیلی روی نتایج این تیم پیش بینی لازم را انجام داد.

شاگردان قلعه نویی بعد از آن که در لیگ برتر به رده دوم جدول رسیدند یک پیروزی با ارزش هم در لیگ قهرمانان آسیا به دست آوردند تا برای حفظ جایگاه شان در رده دوم جدول انگیزه زیادی داشته باشند. ذوب آهن یکی از بهترین گلزنان لیگ برتر را در اختیار دارد. مرتضی تبریزی حتی اگر شانسی برای آقای گلی نداشته باشد، با ۱۰ گل زده در کنار محمد قاضی برای کسب عنوان دومین گلزن برتر لیگ رقابت می کند. استنلی کی روش مهاجم تازه وارد این تیم هم ۵ بار در لیگ برتر گلزنی کرده تا همراه با تبریزی ذوب آهن را را صاحب یک خط حمله خطرناک کرده باشد.

محمد قاضی هم در تیم پدیده با ۱۰ گل در کنار مرتضی تبریزی در جدول گلزنان قرار دارد  رقابت بین این دو تیم را می توان به نوعی رقابت بین تبریزی و قاضی در جدول گلزنان هم دانست. 

زمزمه هایی مبنی بر کسر دومین ۶ امتیاز از پدیده هم وجود دارد که اگر ای اتفاق بیفتد آنگاه به شکلی جدی این تیم با خطر سقوط به لیگ یک مواجه می شود. حتی اگر این موضوع قطعی هم نباشد باز هم می تواند روی روحیه بازیکنان تیم پدیده تاثیر گذار باشد.

* پارس جنوبی - تراکتورسازی
ضعیف ترین تیم ایرانی در آسیا با ۲ شکست و بعد از ۲ بازی خارج از خانه، باید در دیداری نفس گیر در شهر جم به مصاف پارس جنوبی برود. تراکتورسازی در لیگ برتر در حاشیه امنیت قرار دارد و دغدغه ای برای سقوط کردن ندارد و آنها بهترین فرصت را دارند تا با ساغلام برای فصل بعد ساخته و پرداخته شوند. تیم تبریزی در صورت شکست در این بازی از رده دهم پایین تر نمی‌آید اما در صورت پیروزی ممکن است با دو رده صعود به جایگاه هشتم دست پیدا کند.

پارس جنوبی هم بعد از هفته‌ها نبردن سرانجام این طلسم را مقابل پدیده در هفته بیست و سوم گذشت تا جلوی رشد منفی این تیم در جدول گرفته شود. شاگردان تارتار امیدوارند در این بازی پیروز شده و لااقل حضورشان در رده‌های بالای جدول را تثبیت کنند.

* فولاد - استقلال
فولاد و استقلال هر کدام با یک غایب مقابل هم قرار می گیرند. فولادی ها میلاد بدرقه و استقلالی ها هم پژمان منتظری را به دلیل مصدومیت برای این بازی در اختیار ندارند. استقلالی ها با یک پیروزی شیرین و با ارزش مقابل الهلال در آسیا قدم به این میدان می گذارند. شاگردان شفر حالا نه مشکل گزن دارند و نه مشکل گلزنی. آنها در لیگ برتر و لیگ آسیا خوب گل می زنند و تنها تیم ایرانی صدر نشین در این مسابقات هستند. 

این در حالی است که فولاد خوزستان تیم رده سوم جدول در هفته های اخیر با مشکلات داخلی مواجه شده است و تنش های موجود این تیم و به خصوص سرمربی آن را رنج می دهد. فولادی ها بعد از هفته های زیاد نباختن بالاخره رنگ شکست را دیدند. آن هم در یک دیدار معوقه مقابل پیکان. شاگردان پورموسوی حالا و به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به ذوب آهن رده دوم جدول را هم از دست داده اند و قطعا تمایل ندارند تا سقوط بیشتر در جدول را تجربه کنند. 

شفر برای اولین بار مقابل فولاد روی نیمکت استقلال نشست و کارش را با آبی پوشان با این تیم آغاز کرد. قطعا شفر نمی‌خواهد فولاد اولین تیمی باشد که رفت و برگشت نتوانسته بر آن پیروز شود.

* پرسپولیس - استقلال اهواز
قابل پیش بینی ترین نتیجه این بازی می تواند منجر به نزدیک شدن بیش از حد پرسپولیس به قهرمانی این فصل و سوق پیدا کردن استقلال خوزستان به سمت و سوی سقوط به لیگ یک باشد. پرسپولیس برای عملی ساختن رویای قهرمانی زودهنگام تنها ۶ امتیاز نیاز دارند. شاگردان برانکو که به تازگی یک شکست سنگین آسیایی را تجربه کرده اند باید برای به فراموشی سپردن آن خاطره یک پیروزی با ارزش مقابل استقلال خوزستان که خود در معرض سقوط به لیگ یک است به دست آورند.

همه آمارهای لیگ برتر در اختیار پرسپولیس است. بهترین خط حمله، بهترین خط دفاع، بهترین گلزن، بیشترین برد و کمترین باخت. شاگردان برانکو دوست ندارند بعد از شکست آسیایی آمارهای خوب شان در لیگ با خطر مواجه شود. آنها با یک ریکاوری کامل در خانه از آبی پوشان اهواز پذیرایی می کنند.

برنامه بازی های باقی مانده از هفته بیست و چهارم به شرح زیر است:

شنبه ۵ اسفند ۹۶‏
* ذوب‌آهن اصفهان - پدیده خراسان، ورزشگاه فولادشهر اصفهان- ساعت ۱۵:۳۰
داور:
 محمدرضا اکبریان کمکها:  سجاد طوری – قهرمان نجفی – علیرضا حیدرپناه ناظر: ابوطالب طاهریان

* پارس جنوبی جم - تراکتورسازی تبریز، ورزشگاه تختی جم بوشهر- ساعت ۱۵:۳۰
داور:
 علی صفایی کمکها:  هادی طوسی – مهدی شفیعی – جواد محمدی ناظر: رسول فروغی

* فولاد خوزستان - استقلال تهران، ورزشگاه غدیر اهواز- ساعت ۱۶
داور: 
بیژن حیدری کمکها:  علیرضا ایلدروم – مهدی الوندی – امید سعیدفر ناظر: مسعود مرادی

* پرسپولیس - استقلال خوزستان، ورزشگاه آزادی تهران- ساعت ۱۸:۳۰
داور:
 کوپال ناظمی کمکها:  محمدرضا ابوالفضلی – محمد راهی – علی اصغر مومنی ناظر: مسعود عنایت

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0