يکی از ماموريتهای مهم و اساسی اوقاف و امور خيريه اجرای دقيق نيات واقفين است
3 اسفند 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل به اجرای نیات واقفین خیر اندیش در بخش های مختلف اشاره کرد و افزود: در بخش مذهبی شامل عزادارای برای امام حسین، مولای متقیان حضرت علی و دیگر نیات مبلغ 3 میلیارد و 100 میلیون ریال هزینه شد.

حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل درگفتگو با کمال آنلاین ؛ گفت: اجراي امينانه و دقيق نيات واقفين خير انديش بهترين روش براي تبليغ و ترويج سنت حسنه وقف است.

  وی با اشاره به ضرورت اعمال دقت کافي در پياده سازي نيات واقفين خير انديش گفت: يکي از ماموريتهاي مهم و اساسي اوقاف و امور خيريه اجراي دقيق نيات واقفين براساس متن وقفنامه است.

 وي خاطر نشان کرد: با عنايت به اين وظيفه مهم ، كوتاهي در انجام وظايف مبني بر اجراي دقيق نيات واقفين بر خلاف موازين شرعي و قانوني است.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل عنوان كرد: دعوت به نيکي، احسان، تعاون و همدلي در آيات کلام خدا همگي در سنت نيکوي وقف مشهود است زيرا وقف عملي پايدار و هميشگي است و خداوند در قرآن انسان را به اقدامات خيري كه داراي آثار دائمي است فرا مي خواند.

بهرامی با بيان اين مطلب که بايد تلاش شود نيات وقف به‌سوي برنامه هاي فرهنگي کشيده شود، گفت: وقف از جمله اقداماتي است كه بعد از مرگ انسان نيز پرونده اعمال وي را باز نگه مي دارد تا از اجر و پاداش آن بهره مند ‌شود.

وی به اجرای نیات واقفین خیر اندیش  در بخش های مختلف اشاره کرد و افزود: در بخش مذهبی شامل عزادارای برای امام حسین، مولای متقیان حضرت علی و دیگر نیات مبلغ 3 میلیارد و 100 میلیون ریال هزینه شد.

 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل درخصوص کمک به فقرا و مستمندان ادامه داد: تاکنون به 250 نفر درقالب کمک مبلغ 400میلیون ریال پرداخت شد.

بهرامی به کمک 789 میلیون ریالی درامور اجتماعی  به ایتام ، بیمارستانها وطرح مهر تنرستی اشاره کرد وگفت: برای ترمیم و بازسازی 9 مسجد تاکنون مبلغ 1میلیارد و 450 میلیون ریال پرداخت شد و برای ترمیم ، مرمت وبازسازی 10 بقاع متبرکه هم 2میلیارد و 295 میلیون ریال هزینه شد.

 وی همچنین از کمک یک میلیارد و 650 میلیون ریالی برای حوزه های علمیه ومدارس علوم دینی جهت کمک ومساعدت در پرداخت هزینه ها ، خرید کتوب و دینی و غیره خبرداد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0