ثبت ‌نام چهل‌ و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کشور آغاز شد
2 اسفند 1396 ، دیدگاه 0
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل : علاقه‌مندان می‌توانند دستورالعمل چهل‌ و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم را به‌صورت فایل pdf در سایت سازمان اوقاف و سایت مسابقات به نشانی WWW.QuranIran.ir را مشاهده و مطالعه کنند.

حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل  درگفتگو با کمال آنلاین ؛ از آغاز ثبت‌ نام چهل‌ و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کشور در سایت مسابقات خبرداد وگفت: مسابقات قرآنی همه ساله در حوزه ترویج فعالیت های قرآنی کشور برگزار می شود.

 وی افزود: هدف این مسابقات فراهم آوردن زمینه ای جهت انس بیش از پیش با مصحف شریف و انسان ساز قرآن کریم و مفاهیم تعالی بخش آن می باشد.

بهرامی با بیان این که ترویج آموزه های قرآن و مفاهیم ارزشمند آن و قرآن آموزی ضرورت دارد ادامه داد: برگزاری مسابقات ملی و بین المللی قرآن کریم درکشور سهم بسزایی در ترویج فرهنگ و معارف قرآن کریم در بین اقشار مختلف جامعه دارا است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل اشاره کرد: بر اساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف ثبت ‌نام در رشته ‌های ۹ گانه (حفظ کل، حفظ ۲۰ جز،۱۰ جز، حفظ ۵ جز، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ و معارف موضوعی، حفظ و معارف احادیث و تفسیر قرآن کریم) و رشته‌ های آوایی چهل‌ و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کشور رسما در سایت مسابقات آغاز شد و تا بیستم فروردین‌ ماه ۱۳۹۷ ادامه خواهد یافت.

 بهرامی اظهارداشت: علاقه ‌مندان می ‌توانند با داشتن حداقل 18 و حداکثر 40 سال سن در چهل‌ و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه شرکت کنند.

وی به شیوه نامه بخش آوا و نغمات دینی اشاره کرد وگفت: بخش ویژه آواها و نغمات دینی، رشته ها، اذان، دعاخوانی، همسرایی و همخوانی قرآن کریم، مقطع خوانی گروهی قرآن، انشاد انفرادی (تکخوانی محور) و رشته اذان ویژه برداران می باشد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل اضافه کرد: برگزاری مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات سراسری از بیستم فروردین تا بیست‌ و ششم اردیبهشت ۹۷، مرحله استانی یکم تیرماه تا ششم مرداد ماه ۹۷ و مرحله کشوری دهم مهرماه تا بیست‌ و پنجم مهرماه ۹۷ خواهد بود.

بهرامی در پایان یادآورشد: علاقه‌مندان می‌توانند دستورالعمل چهل‌ و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم را به‌صورت فایل pdf در سایت سازمان اوقاف و سایت مسابقات به نشانی WWW.QuranIran.ir را مشاهده و مطالعه کنند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0