دهیاران در شناسایی ظرفیت‌ها و جذب سرمایه گذار تلاش کنند
30 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
مدیركل امورروستایی استانداری مازندران : دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها با مدیریت سیستمی و مشارکتی بر اساس ضوابط و مقررات برنامه‌ ریزی کرده و فعالیت کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ مهندس حسن اصغریان رستمی مدیركل امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری مازندران در همایش دهیاران روستاهای بخش دابودشت که با حضور بخشدار دابودشت آمل  برگزار شد  گفت:  دهیاران و شوراها در شناسایی ظرفیت‌ها، اعلام طرح‌ها، جذب سرمایه گذار، تثبیت سکونتگاه و حفظ روستائیان تلاش کنند.

وی با بیان اینکه  امروز در روستاها توزیع اعتبارات به صورت عادلانه صورت گرفته است عنوان داشت: دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها با مدیریت سیستمی و مشارکتی بر اساس ضوابط و مقررات برنامه‌ ریزی کرده و فعالیت کنند.

اصغریان با اشاره به اینکه بر اساس آمار، حدود 22 درصد جمعیت مازندران در روستاها ساکن هستند، گفت: ایجاد اشتغال مولد در روستاها با برنامه‌ریزی و شناسایی ظرفیت‌های گردشگری و بوم‌گردی به منظور رونق اقتصاد روستایی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مدیریت پسماند زباله از تاکیدهای مهم استاندار مازندران است، بیان کرد: پاکسازی و جمع‌آوری زباله به منظور زیباسازی طبیعت و از بین بردن آلودگی محیط زیست در دستور کار قرار گیرد.

دکتر یداله ساعی بخشدار دابودشت گفت: امروز اتحاد و انسجام در بخش حاكم است  و دهياران با تعامل خوب با شوراهاي عزيز در راستاي عمران و آبادي روستا تلاش مي كنند.

وی همچنين در زمينه تفكيك زباله افزود: كلاسهاي آموزشي براي دهياران و مردم عزيز بخش گذاشته شد و برخي از روستاها در حال انجام مي باشند و زباله در معابر روستايي و جاده هاي اصلي با كمك دهياران پاكسازي مي شود.

در پايان از روستاهاي اسپياربن وحسين آباد ومرزنگو به صورت سرزده بازديد شد ودر راستاي تميزي معابر از دهياران تقدير گردید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0