در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل چه گذشت؟ + عکس
29 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل با بیان اینکه آمل همانند مرکز استان بلکه به عنوان یک کلان شهر می باشد افزود: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن باعث شد که توقعات مردم نسبت به مسئولین بالا برود و چون خود را بزرگ می بینیم کار بزرگ را از مسئولین انتظار داریم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل با حضور امام جمعه، فرماندار ویژه آمل، دادستان و اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل در اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آمل برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با اشاره به اینکه مسئولین شهر آمل دغدغه فرهنگی دارند گفت: برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی نشان از این است مسئولین شهر آمل دغدغه فرهنگی دارند که در سطح استان بی نظیر است.

وی با بیان اینکه آمل همانند مرکز استان بلکه به عنوان یک کلان شهر می باشد افزود: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن باعث شد که توقعات مردم نسبت به مسئولین بالا برود و چون خود را بزرگ می بینیم کار بزرگ را از مسئولین انتظار داریم.

امام جمعه آمل با تاکید بر اینکه احداث تالارها بصورت قارچ گونه در شهر آمل در حال رشد می باشد افزود: بعضی از تالارداران مجوز ندارند و متاسفانه کارهای برخلاف شئونات اسلامی صورت می گیرد و باید جلوی رشد اینگونه تالارها گرفته شود.

 مرتضوی با اشاره به قیمت های سرسام آور دریافت پول از مردم توسط تالارداران ادامه داد: فرماندار ویژه آمل به عنوان رئیس کمیسیون نظارت شهرستان ورود جدی پیدا کند و برای تالارداران نرخ تعیین کنند تا به مردم کمتر فشار بیاید.

 وی اشاره کرد: متاسفانه دربعضی از تالارها و رستوران ها علنا با تبلیغ موسیقی زنده کارهای خلاف انجام می دهند که بایستی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آمل ورود پیدا کند و هر کسی می خواهد موسیقی زنده اجرا کند باید از ارشاد مجوز بگیرد.

امام جمعه آمل با بیان اینکه اگر گله مندی بیان می شود نشان از این است همه دغدغه کار داریم گفت: برپایی نمایشگاههای بهاره ضربه به بازاریان است و همین بازاریان با مراجعه مکرر گله مندی خود را اعلام می کنند و حتی این موضوع را با رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در میان گذاشتیم.

مرتضوی با قدرشناسی از شهرداری آمل که سهم بیشتری در تمام یادواره های شهدا دارد گفت: در جلسات شورای فرهنگ عمومی مشاورانی حضور پیدا کنند که برای حل مشکلات هر موضوعی راهکاری ارائه دهند.

 سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی باید کار فرهنگی انجام دهد گفت: جلسات شورای فرهنگ عمومی نباید فقط به نصب بنر و مراسمات باشد و ضرورت دارد دغدغه شهرستان بصورت کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد.

 وی یادآورشد: باید تصمیمات در شورای فرهنگ عمومی برای همه لازم الاجرا باشد و برای هر اداره و یا سازمانی خط مشی کاری ترسیم شود تا بتوانیم شاهد برنامه های فرهنگی گسترده ای در شهر باشیم.

رسولی تاکید کرد: امروز دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی برعلیه نظام است و شورای فرهنگ عمومی وظیفه آن در شرایط فعلی بسیار گسترده است و ضرورت دارد برای مقابله با این جنگ روانی تدابیر لازم را بیاندیشد.

وی اظهارداشت: باید سهم هر اداره درجلسه شورای فرهنگ عمومی مشخص شود که ما از ادارات چه انتظاری داریم.

امیر امیرنیا رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل گفت: برای برگزاری هرگونه کنسرت و موسیقی زنده نیاز به مجوز می باشد و کلیه تالارداران و رستوران ها  که قصد اجرای موسیقی زنده دارند حتما باید مجوز دریافت کنند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0