امضای پیش نویس صادرات لبنیات کاله آمل به آمریکا/ توسعه برندینگ محصولات تولیدی در کشور
26 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت، که پیش نویس صادرات لبنیات کاله آمل به بازارهای آمریکا را امضا کردیم و امیدواریم که حضور دیگر شرکت های تولیدی کشور دربازارکشورهای مهم دنیا را شاهد باشیم.
کمال آنلاین ؛ محمد شریعتمداری  در آیین افتتاح 3طرح تولیدی لبناتی و گوشتی شرکت کاله آمل افزود: تولیدات لبنیات شرکت کاله آمل یکی از مجموعه ها موفق کشور درزمینه صادرات به بیشتر کشورهای دنیا بوده و توسعه کمی وکیفی محصولات این شرکت باعث مشتری پسندی در بازارهای مختلف جهان شده است.
وی ادامه داد: که باید در قالب توسعه برندینگ در کشور سیطره وگسترده فعالیت شرکت های بزرگ تولیدی در کشور را محدود نکنیم وتوسعه دهیم.
وزیرصنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه باید اجازه دهیم تا شرکت های بزرگ تولیدی صادراتی کشور با نام هایی آشنا در منطقه وجهان تبدیل شوند وبا شرکت های هم ردیف خود رقابت کنند، اضافه کرد، که فتح بازارهای دنیا با برندینگ صورت می‌گیرد و توسعه برندینگ در واحدهای تولیدی یکی از این مزیت های مهم است که مبدا تا مقصد را طراحی کنیم و انتظار است، خود شرکت های تولیدی بزرگ کشور پیش قدم شوند.
 درحال گذر از مشکلات کشور هستیم
شریعتمداری با بیان اینکه برخی مشکلات در بخش های مختلف درکشور وجود داشته ودرحال گذر از مشکلات هستیم، ادامه داد: مردم ما امیدوارهستند و این امید را نباید برای مردم بخشکانیم.
وی اضافه کرد: که امید داشته باشید و جوانان تحصیل کرده هم به آینده کشور امیدوار باشند، این مشکلات فقط با همراهی و هماهنگی های بین بخشی وحضور فعالان وعلاقمندانی همچون براداران سلیمانی درمجموعه بزرگ کاله که در کل کشور وکشورهای منطقه شعبه دارند، میسر خواهد بود.
 رقابتی شدن تولیدات صنعتی ومعدنی ایران با کشورهای مدعی 
وزیر صنعت، معدن وتجارت، به ایجاد ظرفیت های مهم در بخش های صنعتی ومعدنی درکشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون اشاره کرد وگفت: ظرفیت تولید نداشتن فولاد کشور در قبل از انقلاب، اکنون از مرز33 میلیون تن فراتر رفته ، تولید مس در کشور تقریبا صفر بوده که امروز ظرفیت تولید مس حدود ۴۵۰ هزار تن است واکنون هم در هفته گذشته 9 واحد تولید مس با حضور رییس جمهور درکرمان افتتاح شده است.
شریعتمداری ادامه داد: در زمینه پتروشیمی و اکتشافات معدنی نیز اکنون قابل رقابت با کشورهای هم ردیف خود هستیم.
 وی، به افتتاح حدود  375 واحد تولیدی وصنعتی به ارزش 3هزار و333میلیارد تومان در دهه مبارکه فجر امسال را در راستای رونق تولید وکسب وکار در کشور بیان کرد وادامه داد: اکنون حدود 16هزارجواز تاسیس واحدهای صنعتی در کشور نیز داریم.
** تمرکززدایی واحدهای تولیدی وصنعتی به همه مناطق کشور
وزیر صنعت، معدن وتجارت دربخش دیگری انتظار داریم که واحدهای تولیدی وصنعتی از تهران به خاطر وجود مشکلات زیستی محیطی به  مناطق مختلف کشور انتقال داده شود، گفت: محیط زیست هم اعلام وهمکاری کرده که با حفظ شرایط قانونی مانعی برای ایجاد واحدهای بزرگ صنعتی در کل کشور وجود ندارد.
به گزارش خبرنگار ما، سه طرح تولیدی در حوزه فراورده های لبنی و گوشتی مربوط به شرکت کاله آمل عصرچهارشنبه با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت ، معدن و تجارت افتتاح شد..
این طرح هاشامل فرآوری و طعم دار کردن انواع گوشت بسته بندی و گوشت مرغ منجمد ، انواع نوشیدنی های میوه ای و فراورده های لبنی به ظرفیت 706 هزارو 200 تن امروز در مجموعه شرکت لبنی کاله با عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده لبنی کشور افتتاح شد.
برای ساخت و تجهیز این سه واحد تولیدی که دومین واحد غذای آماده منجمد در سطح خاورمیانه است، حدود 186 میلیارد تومان از محل سرمایه گذاری شرکت کاله هزینه شده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0