استاندار مازندران در جلسه شورای اداری آمل:
26 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
ضرورت بهره گیری از پتانسیل های ارزنده شهرستان آمل برای توسعه و رفع بیکاری

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ مهندس محمد اسلامی استاندار مازندران در جلسه شورای اداری شهرستان آمل با قدردانی از حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: با حضورمردم مازندران در راهپیمایی 22 بهمن مجددا حماسه ای جاویدان خلق کردند که درتاریخ ماندگار خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت های شهرستان آمل درتمام بخش ها افزود: آمل یک ظرفیت پر افتخار است و بواسطه تاریخی بودن و حضور علمای بزرگ درگذشته و حال که فخر تشیع و جهان اسلام هستند و این نشان از دین باوری مردم است.

استاندار مازندران عنوان داشت: ما خادم مردم این سرزمین هستیم که ریشه در باور دینی خدا باوری و عاشق خدمت در راه خدا بودن است و آمل یعنی عشق به خدمت و تسلیم به خدا بودن و حماسه 6 بهمن سال 60 افتخاری برای آمل است که امام عزیز در وصیت نامه سیاسی الهی نام بردند.

اسلامی با تاکید بر اینکه مدیران دستگاههای اجرائی به دنبال لقمه حلال باشند اظهارداشت: ما که دست اندرکاران حاکمیت هستیم باید محیط کاری پاک باشد و اگر خدایی ناکرده غفلت کنیم سفره های مان آغشته به مال حرام رنگین خواهدشد.

وی با اشاره به اینکه ناهنجارهای اجتماعی ریشه در بی توجهی به لقمه حلال است ادامه داد: آمل زائیده تفکر دینی است وباید مدیران آملی زبانزد و مثال زدنی در کشور باشند.

وی تصریح کرد: مسئولیت پذیری، پاسخگوئی و انجام وظیفه به هنگام توسط دستگاههای دولتی به عنوان سرلوحه کاری باشد و مسئولیت پذیری اگر توسط دولتی به موقع صورت گیرد خیلی مسایل به وجود نمیاید.

استاندار مازندران با تاکید بر مدیران که در تمام امور همگرا و حلال مشکلات باشند گفت: مسئولیت پذیری را در مدیریت قراربدهیم و دستگاهها ومدیران زینت مجالس نیستند بلکه باهم باشند و با یک دید بلند و افق بلند مسیر کاری را ادامه دهند.

اسلامی با اشاره به اینکه تنها یک شهرستان توانسته است سند چشم انداز توسعه را آماده کند افزود: سازوکار را بشناسیم و با خون شهدا میثاق ببندیم.

وی با تاکید براینکه در شهرستان آمل پتانسیل های فراوانی درتمام بخش ها وجوددارد ادامه داد: چرا از پتانسیل ها غفلت کنیم و مگر چند قله دماوند درغرب آسیا داریم که مورد توجه جهانیان است چرا از لاریجان با پتانسیل های فروانی که دارد استفاده نمی شود واگر بتوانیم به بومی گردی ومنابع طبیعی رونق ببخشیم دغدغه بیکاری نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه توانمندسازی و کارآمد سازی دولت را توامان عمل کنیم اظهارداشت: نمی توانیم کشور را با نفت اداره کنیم باید به دنبال منابع جدید درآمدی باشیم و مردان قدرتمند یعنی دولت قدرتمند فرصت ها خلق شود و حقوق مردم به موقع وصول گردد.

استاندار مازندران با بیان اینکه چشم انداز برای شهر داشته باشیم بیان داشت: آمل ذخائر نفیسی دارد ودلیلی ندارد با این وسعت عظیم  ازقبیل معادن وغیره بیکار داشته باشد و اینها فرصت است وباید طوری حرکت کنیم که افراد جویای کار را از بیرون پذیرا باشیم.

اسلامی با اشاره به اینکه همه دستگاه مکلفند هستند به شهرستان اختیار دهند تصریح کرد: درجلسه استانداران، رئیس جمهور تاکید کردند هیچ دستگاهی حق ندارد اختیارات را محدود کند.

وی اشاره کرد: حضرت امام فرمود راز و رمز و پیروزی انقلاب کلمه اله و وحدت کلمه است واگر انسان برای خدا قدم بردارد خدا دررحمتش را باز می کند.

وی با اشاره به انتقاد بعضی از افراد درخصوص تغییرات درسطح مدیران استانی ادامه داد: تغییرات از تغییر آدم ها عوض نمی شود بلکه از فکر ونگاه است که ما به دنبال اجرای الگوی مدیریتی جدید هستیم ورفتن ها لطمه زیادی به ما زده است و بیشترین آسیب را از ناپایداری مدیران خوردیم وپایداری مدیریت مهمترین راز پیشرفت کشورها است و اگر آدمها نتوانستند، با تفکرات ما کار کنند خودشان خداحافظی کنند.

استاندار مازندران با بیان اینکه آمل بخش مهمی از اقتصاد مازندران است اشاره کرد: بانک ها به سمت منفی می روند که این کار باعث می شود اقتصاد آمل بر نمی گردد و بخش قضایی کمک کنند تا منابع بر گردد وگردش امور باید ایجاد شود.

اسلامی افزود: تک تک ما باید درد مشترکی داشته باشیم که با بیکاری برخورد کنیم  وحس مسئولیت در افراد وجود داشته باشد و فرزندان مردم  بیکار هستند و این دغدغه را از مردم بگیریم.

وی با اشاره به تاکید دولت مبنی بر توسعه اقتصادی درروستاها گفت: پولهایی که بابت اشتغال روستایی آمده پول های ارزانی است وبه کسانی که به دنبال پول های ارزان هستند ریالی پرداخت نمی کنیم واین پول برای تولید و کیفیت زندگی برای روستاییان است و50 درصد جمعیت ما در روستا ساکن هستند و اولویت با روستاییان است.

اسلامی با اظهار اینکه دولت ظرفیتی برای استخدام ندارد و خواستار توسعه کسب و کارهای جدید شد گفت: در آی تی سرفصل های زیادی وجود دارد اما هنوز فروش ما سنتی است درحالی که کسب و کار نوین سبب تحول می شود.

وی با اشاره به پیگیری ها برای فروش و عرضه مرکبات و برنج در استان گفت: پیگیری ویژه کرده ایم تا محصولات از کشاورزان خریداری و واسطه ها حذف شوند.

وی میزان صادرات استان را از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴۰ میلیون دلار و سهم آمل را ۲۲۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: هدفگذاری برای صادرات استان رسیدن به رقم سه میلیارد دلاری است و برای رسیدن به این هدف باید صادرات به سهولت انجام شود.

استاندار مازندران با تاکید بر تفکیک زباله از مبداء خواستار پاکسازی زباله منطقه عمارت و حریم جاده های آمل شد.

حجت‌الاسلام سید جلیل مرتضوی  امام جمعه آمل با بیان اینکه آمل، شهر هزار سنگر، به زیبایی نام خود در انقلاب درخشید، افزود: در فتنه ٩۶  نیز مردم، اعضای شورای تامین، خانواده شهدا، نیروی انتظامی و سپاه بسیار خوب درخشیدند.

وی با بیان اینکه بخش صنعت این شهرستان مشکلاتی دارد، ادامه داد: با وجود مشکلات، ٧٩ درصد صادرات استان از آمل صورت می‌گیرد و ۴۵ درصد صنعت استان در آمل مستقر است.

امام جمعه آمل، بیمارستان امام خمینی (ره) در بخش امامزاده عبدالله را حائز اهمیت دانست و گفت: نباید برای تجهیز بیمارستان امام خمینی (ره)، بیمارستان امام رضا (ع) تعطیل شود.

سیدجعفر رسولی فرماندارویژه  آمل با بیان اینکه رویکرد مدیران این شهرستان حفظ اشتغال موجود و افزایش اشتغال است، به اعطای ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشاره کرد و افزود: در سهم پیش‌بینی شده مقرر شد تا آمل ۴ هزار ۷۰۰ فرصت شغلی فراهم کند و همچنین، سهم آمل در سامانه کارا، ۹ درصد بود که تاکنون ۵۵۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با اعلام اینکه در سال ۹۶ حدود ۱۳۹ پروژه با مبلغ ۸۴۶ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید، از افتتاح ۲۸ واحد تولیدی در این سال خبر داد و افزود: در چهار سال عملکرد دولت تدبیر از سال ۱۳۹۲ تا به حال، ۷۴۸ پروژه عمرانی با مبلع ۶ هزار ۶۲۷ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0