چهارمین نمایشگاه کشوری گل و گیاهان زینتی در آمل گشایش یافت + عکس
24 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
چهارمین نمایشگاه گل و گیاه ، مبلمان شهری و ماشین آلات و تجهیزات وابسته تا 28 بهمن در محل دائمی نمایشگاههای آمل برای بازدید علاقه مندان برپا است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ؛ چهارمین نمایشگاه کشوری گل وگیاهان زینتی در آمل با حضور معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه آمل، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، معاون مديريت باغستانی مازندران، مدیرعامل اتحاديه گل و گياه کشور، بخشدار دابودشت، مدیر و معاونین جهادکشاورزی مازندران، رئیس و اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی آمل، روسای ادارات، تولید کنندکان گل و گیاه مازندران و آمل در محل نمایشگاههای تخصصی آمل گشایش یافت.

مهندس سید حسین اسلامی مدیر جهادکشاورزی آمل با اشاره به اینکه شهرستان آمل رتبه اول تولید گل و گیاهان زینتی در سطح و تولید استان را به خود اختصاص داده است گفت: سطح زیرکشت گل و گیاهان زینتی این شهرستان 8.174 هکتار، سطح گلخانه با پوشش و فضای بسته 4.89 هکتار و سطح کشت گل و گیاهان زینتی در فضای باز 4.85 هکتار است.

وی با بیان اینکه میزان تولید گل و گیاهان زینتی این شهرستان 4.76 میلیون شاخه، اصله، بوته و گلدان است، اظهار کرد: سطح زیرکشت گل و گیاهان در گلخانه های هیدروپونیک 18 هزار مترمربع است که در حال ارتقاء به 28 هزار مترمربع در زمینه تولید گل آنتوریوم و رُز است.

علي حيدرزاده معاون برنامه ريزی فرمانداری ويژه شهرستان آمل اظهار داشت: با توجه به اينکه  آمل 76 درصد از صادرات استان را به خود اختصاص داده است و باتوجه به ظرفيتهايي موجود همچون موقعيت جغرافيايي، جنگل، کوه و دشت و سرسبزي و آب و هوا که در آمل قرار دارد روزي شاهد صادرات گل و گياه از آمل باشيم.

وي افزود: در شهرستان آمل دربخش گل وگیاه 560 واحد بهره بردار وجود دارد که نقش عمده ای را در اشتغال دارد و امسال با‌ درایت مدیریت جهادکشاورزی آمل و همکارانشان 95 درصد سهم این مدیریت محقق گردید.

عزیزاله شهیدی فر معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با قدردانی از برگزارکنندگان این نمایشگاه گفت: کشاورزان مازندران در تمام بخش ها حضوری فعال دارند که سالانه بیش از 27 هزار میلیارد تومان گردش مالی دارند یعنی 10 درصد گردش مالی را بخودشان اختصاص دادند.

 وی اشاره کرد: در بخش گل و گیاه در مازندران گردش مالی بیش از 11 هزارمیلیارد بصورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود و در شاخ های بریده با تولید بیش از 250 میلیون گل های شاخه بریده 60 درصد کشور را بخودش اختصاص داده است.

مهدی شریفی مدیرعامل اتحادیه گل و گیاه کشور میزان قاچاق گل به کشور را نامشخص دانست و افزود: تولیدکنندگان داخل کشور تمام هم و غمشان را می‌گذارند تا در ماه‌ های نزدیک به عید و عید دسترنج زحمت‌های خود را ببینند و گل را به فروش برسانند اما متاسفانه در ماه‌های نزدیک به عید گل‌ های قاچاق به سمت بازار سرازیر می‌شود و هیچ اراده‌ای برای سروسامان دادن به این وضعیت وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه 4 هزار هکتار سطح زیر کشت گل وگیاه در کشور وجود دارد که 1500 هکتار آن در سطح مازندران است گفت: از برگزاري نمايشگاهها بايد ببينيم چه انتظار و هدفي داريم و برگزار کردن نمايشگاه گل و گياه موجب شور و نشاط خانواده ها و تشويق پرورش دهندگان گل و گياه مي شود و مي توان آموزش داد تا خانواده ها گل طبيعي را جايگزين گلهاي مصنوعي در آپارتمانها و منازل مسکوني نمايند.

محمد حسین زاده مدیر نمایشگاههای تخصصی آمل گفت: در این نمایشگاه بیش از 44 شرکت و واحد تولیدی بخش گل و گیاه، مبلمان شهری و ماشین آلات از سراسر کشور تولیدات خود را در فضایی به مساحت 2 هزار متر مربع، به نمایش گذاشتند.

وی افزود: در این نمایشگاه گل و گیاهان زینتی، آپارتمانی، شاخه بریده و نیز انواع ماشین آلات مرتبط با مراحل کاشت ، داشت و نیز بسته بندی و تولید کودهای ارگانیک عرضه شده است.

مدیر نمایشگاههای تخصصی آمل ادامه داد : چهارمین نمایشگاه گل و گیاه ، مبلمان شهری و ماشین آلات و تجهیزات وابسته تا 28 بهمن در محل دائمی نمایشگاههای آمل برای بازدید علاقه مندان برپا است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0