فاز اول نیروگاه 4 مگاواتی برق در شهرک صنعتی جمشیدآباد آمل افتتاح و به بهره برداری رسید
18 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با بیان اینکه این نیروگاه در نقاطی که با کمبود ولتاژ برق مواجه هستیم کمک می کند تا برق مورد نیاز تامین شود، افزود: نیروگاه ۴ مگاواتی آمل توسط بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ٣۰ میلیارد ریال در فاز اول با یک مگاوات به بهره برداری رسید و تا ۴ ماه آینده به بهره برداری نهایی می رسد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ همزمان با دهه فجر و باحضور مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، فرماندار ویژه آمل، بخشدار مرکزی و دیگر مسئولین، فاز اول نیروگاه 4 مگاواتی برق در شهرک صنعتی جمشیدآباد آمل افتتاح و‌به بهره برداری رسید.

قاسم شهابی مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اینکه این نیروگاه سومین نیروگاه رسمی استان مازندران است، افزود: این نیروگاه کمک می کند تا در زمان وقوع حادثه برق منطقه تامین شود و شنبه هفته آینده چهارمین نیروگاه در مازندران افتتاح می شود و با افتتاح این مهم در شمال کشور تنها مازندران است که چهار نیروگاه دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با بیان اینکه این نیروگاه در نقاطی که با کمبود ولتاژ برق مواجه هستیم کمک می کند تا برق مورد نیاز تامین شود، افزود: نیروگاه ۴ مگاواتی آمل توسط بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ٣۰ میلیارد ریال در فاز اول با یک مگاوات به بهره برداری رسید و تا ۴ ماه آینده به بهره برداری نهایی می رسد.

شهابی با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال ٩٨ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱٨ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد، ادامه داد: بارش سنگین برف سال گذشته سختی های زیادی به ما وارد کرد که منجر به خاموشی های زیاد در شهرستان ها شد اما سال جاری با مانور های شاخه زنی اینطور نبود.

وی با بیان اینکه در آمل پروژه مقاوم سازی خوبی داشتیم، افزود: شهرستان آمل نسبت به شهرهای دیگر کمی جلوتر است و این شهرستان یکی از تیم های قوی استان است.

شهابی با اشاره به اینکه سال گذشته تقریبا ۶ میلیارد ریال تجهیزات برای شهرستان آمل خریداری شد، افزود: به زودی تجهیزات دیگری برای شهرستان آمل اعم از بالابر و دستگاه عملیات خریداری خواهد شد.

وی با بیان اینکه حدودا ٩٨۰ میلیارد ریال مشترک به امور توزیع برق استان مازندران بدهی دارند، افزود: سال گذشته در ماه های پایان سال حدودا ۶۵۰ میلیارد ریال مردم به ما بدهکار بودند که در سال جاری به ٩٨۰ میلیارد ریال افزایش یافت و امیدوارم ادارات و شرکت ها در روزهای پایان سال نسبت به تسویه این مهم اقدام کنند.

شهابی با اشاره به اینکه با پرداخت بدهی های مشترکین ما بدهی های خود به پیمانکاران را پرداخت و برای سال آینده سرمایه گذاری خواهیم کرد، گفت: تعداد ۱۵ اداره بدهی های سنگینی دارند که پیگیر این موضوع هستیم و حدودا ٣۰۰ میلیارد ریال معوقات ادارات است و نساجی مازندران حدودا ٧۰ میلیارد ریال بدهی دارد که با توجه به مشکلات خاص این شرکت اقدام به قطع برق نکردیم.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور هزار و ٩۰۰ مگاوات میزان مصرف برق در مازندران بود، افزود: پیش بینی می کنیم که ۵ درصد میزان مصرف استان افزایش داشته باشد.

سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل با قدردانی از تلاش مدیرعامل و مجموعه همکاران ایشان در شهرستان آمل گفت: ایجاد نیروگاههای متوسط برق در این شهرستان با توجه به اینکه بیشترین مشترکان برق خانگی و صنعتی را در استان دارد ، برای پیشگیری از خاموشی های احتمالی در زمان اوج مصرف و نیز حوادث پیش بینی نشده بسیار ضروری و حیاتی بوده است.

وی ادامه داد: افتتاح فاز نخست این نیروگاه خبر بسیار شیرینی بوده که امروز با همت بخش خصوصی و شرایطی را که دولت برای سرمایه گذاری در شهرستان فراهم کرده ، به بارنشسته است.

فرماندار آمل گفت: دولت عزم بسیار جدی برای اتمام طرح های نیمه کاره در شهرستان آمل دارد و به همین منظور امسال 880 میلیارد ریال اعتبار برای تسریع در تکمیل 139 طرح عمرانی ، تولیدی و خدماتی شهرستان اختصاص داده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0