ثبت طرحهای توجیهی اشتغال زا و توسعه اشتغال روستایی درسامانه «کارا»
16 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
مهندس ولی الله چلابی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل از متقاضیان و کار آفرینان روستایی خواست طرحهای خود را درسامانه «کارا» به منظور ثبت طرحهای توجیهی اشتغال زا و توسعه اشتغال که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شده ، ثبت و از فرصت های آن بهره مند شوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، مهندس ولی الله چلابی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل از متقاضیان و کار آفرینان روستایی خواست طرحهای خود را درسامانه «کارا» به منظور ثبت طرحهای توجیهی اشتغال زا و توسعه اشتغال که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شده ، ثبت و از فرصت های آن بهره مند شوند.

دبیر کمیته فنی بررسی طرح های توسعه اشتغال روستایی شهرستان آمل افزود : مطابق ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی و شعار سال "تولید و اشتغال"  و در راستای اشتغالزایی و تقویت تولیدات داخلی، طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی با اعطای تسهیلات از طریق ثبت طرحها در سامانه Kara.mcls.gov.ir امکان پذیر گردید.

وی با بیان اینکه متقاضیان راه اندازی کسب و کار و کارافرینان و سرمایه گذاران می توانند طرح توجیهی خود را ثبت کنند، اظهار داشت: دسته بندی طرح هایی که شامل اعطای تسهیلات می شوند عبارتند از طرحهای صنعتی، طرحهای کشاورزی و طرحهای خدماتی که طرح های ثبت شده در این سامانه مورد بررسی قرار می گیرند و به متقاضیان اطلاع رسانی و فرصت داده می شود تا مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات را تکمیل نمایند.

مهندس چلابی از کلیه مدیران ادارات ، دهیاران و شوراهای اسلامی روستا و اصحاب رسانه خواست با اطلاع رسانی مناسب از فرصت پیش آمده برای حل مشکل بیکاری روستاییان را آگاه نمایند.

لازم بذکر است:براساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، بانک مرکزی با ارائه تسهیلات به طرحهای اشتغالزايی از منابع بانکهای عامل منتخب و آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، به منظور تسهیل در فرایند ارائه تسهیلات در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان ،سامانه "کارا "از سوی وزارت کار،تعاون و رفاه راه اندازی شده است. که شهروندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه دستورالعمل به سایت Kara.mcls.gov.ir مراجعه نمایند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0