درخواست محیط زیست آمل برای مهربانی با وحوش در سرما و برف
8 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل با اشاره به بارش شدید برف در مناطق کوهستانی و جنگلی این شهرستان ، از شهروندان خواست تا با حیوانات وحشی را که به خاطر سرما و گرسنگی به حاشیه روستاها و مناطق مسکونی پناه می آورند با خشونت رفتار نکنند

بهمن صادق نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل شنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت : با توجه به شدت گرفتن بارش برف و کاهش دمای هوا که در دو روز آینده تشدید خواهد شد ، احتمال می دهیم که حیوانات وحشی برای در امان ماندن از سرما و پیدا کردن غذا به حاشیه روستاها و مناطق مسکونی پناه بیاورند.
وی افزود : درخواست ما از مردم منطقه و مسافران و گردشگران این است که در صورت مشاهده هر گونه جانوری وحشی حتما مراتبط را به محیط بانان گزارش دهند.
صادق نژاد گفت : کوچ موقت و پناه آوردن حیات وحش مناطق حفاظت شده و زیستگاههای شهرستان به سمت دامنه ها و مناطق پست تر در سرما و برف امری طبیعی است تا از سرمای زمستان در امان باشند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل اضافه کرد : با توجه به قرار گرفتن روستاهای مختلف در دامنه های زیستگاههای حیات وحش شهرستان ممکن است برخی از گونه های جانوری به اطراف این روستاها هجوم بیاورند، از این رو از مردم درخواست داریم با مهربانی با آنها رفتار کنند.
وی ادامه داد : گونه های جانوری مانند کل و بز ، قوچ و میش و گوزن مرال و شوکا مهم ترین گونه هائی هستند که بر اثر سرما به حاشیه مناطق مسکونی پناه می آورند و انتظار داریم مردم در صورت مشاهده آنها ضمن اطلاع رسانی بموقع به محیط بانان یا اداره حفاظت محیط زیست ، از آنها محافظت کرده و اجازه ندهند افراد سودجو و فرصت طلب این حیوانات را شکار کنند یا مورد آزار و اذیت قرار دهند.
صادق نژاد گفت : همه محیط بانان در مناطق مختلف در آمادگی کامل به سر می برند و بدون شک با هر گونه تخلف زیست محیطی با قاطعیت برخورد خواهندکرد.
وی افزود : برای حفظ تنوع زیستی نیازمند مشارکت عمومی هستیم و امیدواریم مردم ما را در این زمینه بیشتر یاری کنند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0