عملیات تعریض و چهاربانده کردن محور ولیسده به کلوده آغاز شد+عکس
8 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
یوسفیان ملا تاکید کرد: در سال 97 عملیات آزاده راه آمل به ساری که دارای ردیف بودجه ملی است شروع خواهد شد که با اتمام عملیات آن طول مسیر آمل به ساری 42 کیلومتر کمتر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ با حضور نماینده مردم آمل در مجلس، معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل، معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه آمل، بخشدار مرکزی، روسای ادارات راه و شهرسازی، راهداری و حمل ونقل جاده آمل، رئیس و اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی، اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی، عملیات تعریض چهاربانده کردن محور ولیسده به کلوده آغاز شد.

این مراسم که در تالار قصر برگزار شد محمدرضا نصیری بخشدار مرکزی شهرستان آمل با قدرشناسی از توجهات نماینده مردم آمل ولاریجان در مجلس و فرماندار ویژه آمل درخصوص تخصیص اعتبارات درجهت رفع مشکلات بخش مرکزی گفت: منطقه ای توسعه و پیشرفت می کند که دارای دسترسی خوب و مناسبی باشد.

 وی افزود: همت بلند و توجهات دکتر یوسفیان باعث شد که توانستیم درجهت توسعه در زمینه های مختلف گامهای اساسی را برداریم.

 نصیری ادامه داد: تمام کارهای مربوط به راهسازی در زمان نمایندگی دکتر یوسفیان صورت گرفته است که نمونه بارز آن تعریض و چهاربانده کردن محور هراز می باشد و کسی باور نمی کرد اینقدر پیشرفت داشته باشد.

 بخشدارمرکزی آمل با اشاره به اینکه به واسطه پیگیری های دکتر یوسفیان ملا شاهد آغاز عملیات چهاربانده کردن محور ولیسده به کلوده هستیم عنوان داشت: خوشبختانه عملیات نقشه برداری جاده هرازپی شروع شده است و در آینده نزدیک شاهد شروع عملیات دوراهی اوجی آباد به منطقه سرخرود خواهیم بود.

نصیری با اشاره به اختصاص 5 میلیارد ریال درجهت برقدارنمودن چاه آب کشاورزان منطقه گفت: کارهای اقدام شده باید به مردم گفته شود و نباید ناامیدی را درجامعه رواج داد.

وی همچنین از پیشرفت 90 درصدی طرح تعریض طرح هادی در روستاهای بخش مرکزی خبرداد.

دکتر عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل درمجلس با اشاره به پیگیری های آقای قاسم زاده دبیر شورای اسلامی شهرستان آمل گفت: گردش اقتصادی هر منطقه وابسته به راه می باشد که حتی در کشورهای که شاهد پیشرفت هستیم توجه به امر راهسازی را در اولویت کاری خودشان قرار دادند.

 وی با اشاره به اینکه اگر راه مناسب داشته باشیم همه چیز خواهیم داشت عنوان کرد: اگر در این شهرستان فرودگاه وجود داشت شرکت های تولیدی راحت تر می توانستند تولیدات خود را بدون دغدغه به کشورهای همسایه صادر کنند.

یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه ساخت فرودگاه در آمل باید جزو اولویت های اول باشد اظهارداشت: این شهر قابلیت دارد تا پرواز هوایی در آن صورت گیرد.

نماینده مردم آمل درمجلس با اشاره به مصوبه دولت که تمام راه هایی که به آمل ختم می شود باید چهاربانده شود گفت: جاده آمل به فریدونکنار و جاده قدیم آمل به بابل که درحال اتمام می باشد شاهد هستیم میزان تصادفاتشان بسیار پایین آمده است.

 یوسفیان ملا تاکید کرد: در سال 97 عملیات آزاده راه آمل به ساری که دارای ردیف بودجه ملی است شروع خواهد شد که با اتمام عملیات آن طول مسیر آمل به ساری 42 کیلومتر کمتر خواهد شد.

 وی تصریح کرد: این آزاده از کمربندی به سمت رییس آباد، سرخرود، فرح آباد ساری و به بهشهر ختم خواهد شد.

 وی درپایان افزود: خدمت به مردم از برکات ارزنده ای برخوردار است که ضرورت دارد به فکر خدمت باشیم نه اینکه به دنبال دادن آمار و ارقام باشیم.

 سید عباس قاسم زاده عضو شورای اسلامی بخش مرکزی و دبیر شورای اسلامی شهرستان آمل با قدردانی از حمایت ها و پیگیری های دکتریوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس و رسولی فرماندار ویژه آمل و با اشاره به این که  کل مسیر از ولیسده تا کلوده حدود 13 کیلومتر است گفت: 8 کیلومتر جاده در حوزه استحفاظی شهرستان آمل و مابقی در حوزه استحفاظی شهرستان محمودآباد می باشد.

عضو شورای اسلامی بخش مرکزی آمل  بیان داشت: با توجه به اینکه حدود 30 روستا بصورت مستقیم و روستاهای دیگر بصورت غیرمستقیم از این جاده استفاده می کنند نیازمند به تعریض و چهاربانده کردن می باشد.

قاسم زاده  با بیان اینکه خودرو های سنگین از شرکت کاله، شرکت تکاپ و شهرک صنعتی از مسیر جهت تردد استفاده می کنند، خاطرنشان کرد: در فصل کشاورزی کمباین ها هم تردد دارند که به ترافیک جاده افزوده می شود.

وی یادآورشد: بیشترین تردد در فصل کشاورزی و مواقع تعطیلات بخصوص ایام تعطیلات نوروزی صورت می گیرد که یکی از نقاط حادثه خیز در کل کشور مسیر ولیسده به کلوده است و روزانه شاهد تصادفات عدیده منجر به مرگ هستیم.

قاسم زاده اضافه کرد: برای تعریض و چهاربانده کردن این محور یک و نیم میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد که از سوی شرکت امین راهسازان مامطیر و توسط مهندس امین میرزاجانزاده درحال انجام می باشد.

وی با بیان اینکه برای تعریض و چهاربانده کردن نیاز است که پل سازی و کانال صورت گیرد گفت: در مسیر 40 دستگاه آبرو، 25 دهنه پل دو متری، 19 دهنه یک متری، 1دهنه 3 متری و 1 دهنه 4 متری ساخته می شود.

در ادامه مراسم مهندس نوری پور رییس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای آمل و مهندس امین میرزاجانزاده مدیرعامل شرکت امین راهسازان مامطیر درخصوص نحوه کاری در این پروژه توضیحاتی دادند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0