برگزاری سی و یکمین یادواره معلم شهید یوسف شالیکار در آمل +عکس
6 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام مصطفی سلطانی، قائم مقام دانشگاه مذاهب اسلامی در سی و یکمین یادواره معلم شهید یوسف شالیکار که در روستای تسکابن آمل برگزار شد اظهارداشت: شهدا از مقام ارزنده و والایی برخوردار هستند که ضرورت دارد قدردان این عزیزان باشیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلا ین؛ حجت الاسلام مصطفی سلطانی، قائم مقام دانشگاه مذاهب اسلامی در سی و یکمین یادواره معلم شهید یوسف شالیکار که در روستای تسکابن آمل برگزار شد اظهارداشت: شهدا از مقام ارزنده و والایی برخوردار هستند که ضرورت دارد قدردان این عزیزان باشیم.

وی تصریح کرد: نیاز است هر روز وصیت نامه شهدای گرانقدر را بخوانیم و تلاش کنیم در راستای عمل به آن گام برداریم که برکات و دستاوردهای ارزنده ای در آن وجود دارد.

حجت الاسلام سلطانی افزود: دغدغه همه انبیای الهی این بود تا بتوانند تعلیم و تربیت را توسعه دهند و در حکمت الهی هم در نظر گرفته شد تا انسانها بتوانند به تکامل برسند.

قائم مقام دانشگاه مذاهب اسلامی ادامه داد: اهدای همه انبیای الهی به عنوان معلمان بشریت این بود آموزه های اخلاقی و اجتماعی و مهارت های چگونه زیستن را به مردم آموزش دهند تا در مسیری ارزنده  قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال حکمت و این نحوه ادبیات را انتخاب کرد و در نخستین آیه فرستاده شده به پیامبر گرامی اسلام این امر مشخص است که اهمیت آن را بیان می کند.

حجت الاسلام سلطانی افزود: خداوند منان به پیامبر گرامی اسلام فرمودند به مردم تعلیم بده و این تعلیم هم در عرصه هایی باشد مردم به آن نیاز دارند تا بتوانند بهره گیری شایسته ای از آن صورت دهند.

قائم مقام دانشگاه مذاهب اسلامی بیان داشت: ترویج اخلاق اسلامی از اهداف پیامبر گرامی اسلام بوده است تا بتوانند مسیر سعادت و رستگاری را طی کرده و به مراتب والایی برسند.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام می خواستند به مردم بگویند پرورش اخلاق و تعالی انسان با حرکت در مسیر تعلیم و تربیت میسر می شود تا به جایگاه ارزشمندی برسیم.

حجت الاسلام سلطانی ادامه داد: تمام آیاتی که هدف انبیای الهی را ارائه می دهند در آن به روش تعلیمی اشاره شده است که نشانگر اهمیت آن است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0