12 شرکت داخلی و خارجی در مناقصه ساخت نیروگاه زباله سوز شرکت کردند
5 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل تصریح کرد: پس از جلسات و پیگیری های متعدد، خوشبختانه سازمان اوقاف کشور با واگذاری زمین به شهرداری موافقت کرد که 10 هکتار زمین را جهت احداث راه و ابنیه واگذار کردند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ محمد للهی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل با بیان اینکه مشکل زباله به عنوان بزرگترین معضلات در استانهای شمالی و شهرستان آمل می باشد گفت: منطقه عمارت که محل دفن زباله می باشد به یک بحران تبدیل شده است.
 وی افزود: در محل دفن زباله عمارت علاوه بر زباله شهرستان آمل زباله های شهرهای اطراف و 64 روستا دفن می شود.
 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل با اشاره به اینکه 4 سال به دنبال پیگیری محل دفن جدید زباله بودیم عنوان داشت: علیرغم همه پیگیری ها متاسفانه با مشکلات اداری مواجه می شدیم که نتوانستیم مکان مناسبی را برای دفن زباله فراهم کنیم.
 للهی با بیان اینکه وزارت کشور 22 منطقه در کشور را برای حل معضل زباله و به منظور امکان سنجی درنظر گرفته بود، اظهارداشت: با توجه به مشکلات عدیده که در محل دفن زباله وجود داشت شهرستان آمل را به عنوان پایلوت امکان سنجی انتخاب کردند.
 وی اشاره کرد: خوشبختانه بعد از امکان سنجی و مطالعات صورت گرفته پیشنهادی به وزارت کشور داده شد که این شهرستان برای حل معضل زباله نیازمند به کارخانه زباله سوز می باشد.
 وی با قدردانی از تلاش همه مسئولین شهرستانی برای رفع معضل زباله آمل گفت: با تلاش نماینده مردم آمل در مجلس، امام جمعه، فرماندار ، دادستان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر و اعضای شورای تامین، منطقه پاساکش برای احداث نیروگاه در نظر گرفته شد.
 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل تصریح کرد: پس از جلسات و پیگیری های متعدد، خوشبختانه سازمان اوقاف کشور با واگذاری زمین به شهرداری موافقت کرد که 10 هکتار زمین را جهت احداث راه و ابنیه واگذار کردند.
 للهی همچنین از واگذاری 34 هکتار دیگر پس از انتخاب پیمانکار خبرداد و گفت: با همکاری وزارت کشور فراخوان جهت انتخاب سرمایه گذار برای ساخت نیروگاه زباله سوز انجام شد که خوشبختانه تاکنون 12 شرکت داخلی و خارجی در این مناقصه شرکت کردند.
 وی اشاره کرد: پس از پایان مهلت اعلام شرکت در مناقصه، کمیته فنی در وزارت کشور تشکیل خواهد شد و یک شرکت که توانایی بالایی در ساخت نیروگاه داشته باشد معرفی می شود.
 وی با اشاره به معضل 30 ساله منطقه عمارت افزود: در این مدت ادارات محیط زیست و شبکه بهداشت نهایت همکاری را داشتند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل گفت: برای جابجایی زباله منطقه عمارت، وزارت کشور با شرکت خارجی ورود پیدا کرد که با فرآیند ترک تشریفات مناقصات، کار تخلیه زباله از منطقه عمارت صورت خواهد پذیرفت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0