آمل تنها شهری که در وصیت نامه امام خمینی(ره) قرار گرفت
5 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
باید از مردم آمل تشکر کنیم

کمال آنلاین ؛ شما ملاحظه فرمودید که این‌ها در داخل تبلیغات زیاد می‏کردند، به خارج هم که رفتند تبلیغات زیاد می‏کنند؛ به این‌که مردم در اختناق‏اند و خودشان همه مخالف‏اند با جمهوری اسلامی. در صد، شش تا موافق دارد جمهوری اسلامی، یا فوقش ده تا، ولی سایرین همه موافق منفی و مخالف هستند. و دیدند که همه‌ آمال‌شان را به شمال دوخته بودند و بیشتر تبلیغات این بود که شمال دیگر تقریباً صددرصد مخالف با جمهوری اسلامی هستند. و این ‌ها همه‌ قوای‌شان را جمع کردند و به آمل آن حمله‌ وحشیانه‌ی غافل‌گیرانه را کردند، به امید این‌که مردم آمل هم با آن‌ ها هم‌ دست بشوند و آمل را مرکز استان قرار بدهند و بعد مازندران و جاهای دیگر و رشت و همه‌ جاها را بگیرند و جلو بروند.

این‌ها به خیال خودشان با دست ملت می‏خواستند که - همان ملتی که آن‌ها تراشیدند که مخالفند با جمهوری اسلامی- با این‌ها بیایند و مرکز را هم بگیرند و حکومت را تغییر بدهند و بعد هم هرطوری که دل‌شان می‏خواهد عمل بکنند، مرتجعین را هم از بین ببرند! وقتی مواجه شدند با مخالفت مردم - مهم مخالفت مردم بود- [شکست خوردند] و ما باید تشکر کنیم از شهر آمل و آن مردم فداکار که مع‌الأسف، خوب عده‏ای را هم شهید دادند، لکن خوب این مطلب را ثابت کردند که آن‌جایی که شما تمام آمال‌تان به آن‌جا بود با شما مخالفند؛ حالا شما می‏خواهید بیایید قم؟ می‏خواهید بیایید تهران، جاهای دیگر؟

صحیفه امام، ج‏16، ص3

اگر این عده‏ای که در جنگل بودند اسلام را فهمیده بودند، حمله به آمل نمی‏کردند. این حمله در عین حالی‌که برای ما تأسف‏انگیز بود و عده‏ای از برادرهای ما را از دست ما گرفت، لکن فهماند به این دسته‏های غیرانسانی که این‌طور نیست که شما خیال می‏کنید که اگر یک صدایی بلند کنید مردم با شما هستند. چطور یک مردم مسلمانی که دل بسته‏اند به اسلام و دل بسته‏اند به قرآن، و شهادت را برای خودشان افتخار می‏دانند و هرکس شهیدی دارد برای خانمان خودش یک افتخاری می‏داند و هست، چطور امکان دارد که چند تا دزد سرگردنه و چند تا اشخاصی که هیچ از قرآن و اسلام اطلاع ندارند و هیچ ایمان ندارند، بیایند و یک شهر مؤمن را بخواهند به هم بزنند؟ این معنا واضح شد که مسأله آن‌طور نیست که این ‌ها فکر کردند.

صحیفه امام، ج‏16، ص106

اکنون که شما فریب خوردگان در عشق آن رژیم (شوروی) جان می‏دهید، مردم مظلوم شوروی و دیگر اقمار او چون افغانستان از ستمگریهای آنان جان می‏سپارند، و آن گاه شما که مدعی طرفداری از خلق هستید، بر این خلق محروم در هر جا که دستتان رسیده چه جنایاتی انجام دادید و با اهالی شریف آمل که آنان را به غلط طرفدار پر و پا قرص خود معرفی می‏کردید و عده بسیاری را به فریب به جنگ مردم و دولت فرستادید و به کشتن دادید، چه جنایتها که نکردید.

صحیفه امام، ج‏21، 439 ، وصیت نامه سیاسی - الهی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0