پرستاران زحمتکش جامعه را دریابیم یادداشتی از ماه آفرید عزیزکمالی
4 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
جامعه پرستاری مطالباتی دارند و باید زمینه تحقق آن فراهم شود که این عزیزان سخت کوشی و تلاش ویژه ای برای کمک به سلامت آحاد مردم دارند.

روز پرستار را پشت سر گذاشتیم که حرفه پرستارى، ترکیب عجیبى است و از یک سو رحمت و عطوفت و مهربانى و مراقبت و از سوى دیگر، دانش و معرفت و تجربه و مهارت در آن وجود دارد.

استواری سلامت جامعه مهم است و این امر به دست پزشکان و پرستاران رقم می خورد که توجه به سلامت جامعه از اهمیت والا و گرانقدری برخوردار می باشد.

مقام معظم رهبري در مواقع و مناسبت هاي مختلف همواره به نقش و جايگاه مهم پرستاران و رسيدگي به مشکلات آنان تأکيد داشته‌ اند که در یکی از سخنان خود می فرمایند: پرستار فرشته رحمت براى بيمار است. آن‏ وقت که بيمار از همه جا دستش کوتاه است، در آن ساعاتى که حتى همسر، فرزندان و پدر و مادر بيمار هم بالاى سرش نيستند، چشم اميدش بعد از خدا به پرستار است و اين پرستار است که مثل ملائکه آسمانى، مثل فرشتگان رحمت، به دردها، مشکلات و نيازهاى جسمى و عاطفى او پاسخ مى‏دهد، اينها خيلى مهم است، اينها پيش خداى متعال فراموش نمى‏ شود. البته ممکن است هيچ چشمى هم اين زحمت شما را نبيند. خيلى از زحماتى که شما مى‏کشيد و رنجهايى که مى‏ بريد، کسى آنها را نمى ‏بيند. گاهى يک لبخند شما به بيمار دل افسرده، به او جان دوباره مى‏دهد. چه کسى اين لبخند را مى‏ بيند؟

پرستاران و مجموعه فعالان این عرصه تلاش های ارزنده ای صورت داده و از خود مایه می گذارند که شایسته بهترین قدردانی و سپاس هستند و ضرورت دارد با درک شرایط کاری بسیار سخت و طاقت فرسای آنها با همکاری و همراهی خود قدری از بار فشار روحی آنها بکاهیم.

جامعه پرستاری مطالباتی دارند و باید زمینه تحقق آن فراهم شود که این عزیزان سخت کوشی و تلاش ویژه ای برای کمک به سلامت آحاد مردم دارند.

یکی از گلایه های همیشگی پرستاران ساعت های کار طولانی و عدم دریافت حقوق و مزایای متناسب با آن است.

تعداد نیروی انسانی پرستار متناسب با تعداد تخت های بیمارستانی نیست و به همین دلیل فشار کار بر پرستاران شاغل بیشتر است و باید در این حوزه برای تامین نیروی انسانی، دستگاه ‌های مسئول دیدی متفاوت با سایر دستگاه ها داشته باشند چرا که کار بیمارستان و پرستاران کاری اورژانسی است و بستگی به جان مردم دارد که شغل حساسی محسوب می شود.

میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار را به همه پرستاران عزیز که نمونه صبر و پایداری در برابر مشقات و سختی های زندگی هستند تا آسایش را به دیگران هدیه دهند، تبریک عرض می نماییم و امید است پرستاران زحمتکش جامعه را دریابیم و در راستای رفع دغدغه ها و مشکلات آنان تلاش شایسته ای صورت گیرد.

ماه آفرید عزیزکمالی

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0