زنگ حماسه ششم بهمن سال ۶۰ آمل در هنرستان ۴۰ شهید آمل نواخته شد+عکس
4 بهمن 1396 ، دیدگاه 0
مدیرکل آموزش وپرورش مازندران : آمل در برابر منافقین به خوبی ایستادگی کرد و این شهرستان تنهای شهری است که نام آن در وصیت نامه سیاسی الهی امام (ره) قید شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ همزمان با سالگرد حماسه اسلامی ششم بهمن آمل با حضور امام جمعه ، معاون استاندار وفرماندار ویژه آمل ، مدیرکل آموزش وپرورش مازندران ، روسای ادارات ، ودیگر مدعوین زنگ حماسه ششم بهمن سال ۶۰ آمل در هنرستان ۴۰ شهید آمل نواخته شد

سید علی قاسمی، مدیرکل آموزش وپرورش مازندران  با بیان اینکه عدد ۴۰ در فرهنگ ما و فرهنگ معنوی عدد کاملی است گفت :  شهر آمل که ۴۰ شهید در حماسه ششم بهمن سال ۶۰ تقدیم کرد بیانگر آن است که  شهر کاملی است.

قاسمی با اشاره به اینکه شهرستان آمل در تاریخ جزء شهرهایی است که خوش درخشید، افزود: آمل در برابر منافقین به خوبی ایستادگی کرد و این شهرستان تنهای شهری است که نام آن در وصیت نامه سیاسی الهی امام (ره) قید شده است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی تنها حکومتی است که با رای مردم انتخاب شد، افزود: همه مردم با قیام از کوچه و خیابان­ها انقلاب اسلامی را پیروز کردند.

قاسمی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران، پرافتخارترین و مردمی­ ترین نظام جهان است، گفت: با یکدیگر کمک کنیم تا نظام جمهوری اسلامی به رشد و تعالی برسانیم.

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران  با اشاره به اینکه باید بتوانیم درسی از ۶ بهمن سال ۶۰ آمل بگیریم، افزود: اگر نظام جمهوری اسلامی آسیب ببیند ایران آسیب می­ بیند و باید با کمک هم جمهوری اسلامی را حفظ کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل گفت : امروز خاطره ششم بهمن سال 60 آمل را در حالی گرامی می داریم که گام های بلندمان در عرصه توسعه مدیون انسان های وارسته ای است که خاطره حضور شکوهمندشان چراغی فرا روی آینده ای روشن است.
وی افزود : حماسه بزرگ و تاریخی مردم آمل آنقدر عظمت داشت که حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی در وصیت نامه سیاسی و الهی خود از این حماسه یاد کردند .
وی ادامه داد : امروز اقتدار و عزت ایران اسلامی در سایه خون شهدا و فداکاری و ایثار مردم است و مردم آمل با ایمان و بصیرت و با فداکاری و ایثار نقشه شوم دشمنان را که قصد تصرف و اشغال این شهر را داشتند نقش بر آب کردند و پاسخ دندان شکنی به دشمنان دادند .

دکتر عباس مرزبند رئیس آموزش و پرورش آمل در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه حماسه ششم بهمن آمل، حماسه حضور مردم آگاه و همراه این سرزمین برای صیانت از این نظام بود، گفت: این آگاهی برای همیشه از مردم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ماندگار است.

عباس مرزبند با بیان اینکه نسل جوان ما باید این خاطره­ ها را درست بشناسد، افزود: نسل جوان باید این حماسه را به خوبی تحلیل کند و آن را چراغ پرماجرا آینده خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه حماسه ششم بهمن آنقدر اهمیت داشت که امام خمینی (ره) در وصیت نامه سیاسی الهی خود از آن نام برد، گفت: شهر هزار سنگر آمل، این حماسه را برای همیشه به یادگار گذاشت.

درپایان دست ساخته های هنرجویان هنرستان چهل شهید مورد بازدید حاضرین قرارگرفت .

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0