مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در آمل برگزار شد +عکس
3 بهمن 1396 ، دیدگاه 1
مراسم بزرگداشت زادروز حکیم ابوالقاسم فردوسی عصر روز گذشته دوم بهمن با حضور شاعران ، نویسندگان و علاقمندان در سرای مهر شهرستان آمل برگزار شد.
 
کمال آنلاین ؛ 
سعید یعقوبی "مدیر انجمن شعر و داستان آمل" در این زمینه بیان داشت : امروز افتخار میزبانی از استادان و شاعران و اهالی قلم را در مراسم بزرگداشت زادروز فردوسی داشتیم. روزهای دوشنبه هر هفته در ساعت 17 در سرای مهر ، کارگاه آزاد 
 
 
ادبی; "عصر دوشنبه" برگزار می شود . این جلسه هر هفته به بررسی جدیدترین آثار ادبی اهالی قلم در آمل می پردازد. حضور در این جلسه  که یک کلاس آموزشی تمام عیار در زمینه ادبیات محسوب می شود ، به صورت کاملا رایگان می باشد و هیچگونه حق عضویتی از شرکت کنندگان دریافت نمی گردد. استادان قدیمی ادبیات شهرمان در این جلسه ، در فضایی گرم و صمیمی به نقد و بررسی آثار می پردازند. روز گذشته استاد رمضانعلی اولیایی شاهنامه پژوه بزرگ شهرمان که از معلمان قدیمی و محبوب ادبیات این شهر هستند ، در جلسه حضور یافتند و در مورد شاهنامه و فردوسی صحبت کردند و در ادامه ی صحبتها ، چند بیت از شاهنامه خواندند.
 
کارگاه عصر دوشنبه بدون کمترین چشمداشت و تنها با همت اعضای آن اداره می شود. امید است که هر هفته شاهد حضور پررنگتر علاقمندان به ادبیات در این محفل باشیم. آرمان ما این است که همه ی مردم ما با ادبیات و کتاب و مطالعه انس بگیرند و شک نداریم که از این راه معضلات فرهنگی و اجتماعی ما کاهش خواهد یافت.
 
از تمامی عزیزان علاقمند در شهر آمل و البته سایر شهرهای استان که دستی بر قلم دارند و شعر ، داستان یا نقد می نویسند دعوت می کنم در روزهای دوشنبه در این جلسه حضور یابد.
 
 
 
 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. سید علی

    سید علی

    باید دست این بچه ها را بوسید که در این وانفسای فرهنگی ، چراغ فرهنگ و ادبیات را در این شهر روشن نگه می دارند. بنده شخصا چند بار در جلسات محفل ادبی عصر دوشنبه شرکت کرده ام. در مقایسه با سایر جلسات ادبی شهرمان و استان مازندران و حتی جلسات تهران ، باید بگویم از سطح کیفی بسیار بالایی بر خوردار است. هم در حوزه شعر و هم در حوزه داستان ، افراد مستعد و متعهدی در این محفل حضور دارند.