کاهش 6 درصدی طلاق درروستاهای آمل
25 دی 1396 ، دیدگاه 0
دبير کميته بانوان و خانواده فرمانداري ويژه شهرستان آمل : در طرح توانمند سازي بانوان به عنوان آموزش مهارت هاي زندگي با اجراي 20 جلسه در روستاهايي که کمترين طلاق را داشتند برگزار نموديم که آمار طلاق در اين مناطق به 6% درصد کاهش يافت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ زينب سلطاني دبير کميته بانوان و خانواده فرمانداري ويژه شهرستان آمل درجلسه کميته بانوان و خانواده با موضوع دهه مبارک فجرباقدردانی  از بانوان که هم در سنگر کار در ادارت و هم در سنگر تعليم و تربيت فرزندان تلاش مي نمايند گفت : باتوجه به آسيب هاي اجتماعي همايش 2000 نفر رادر ميدان 17 شهريور برگزارکردیم که مورد استقبال بانوان قرارگفت .

 وی با اشاره به تجليل30 نفر از دختران نمونه دردهه کرامت ادامه داد : اردويي با حضور بانوان شاغل در نيروي انتظامي وهمچنین با همکاري آموزش و پرورش طرح مدرسه محور و بانوان شاغل در مدارس و اداره آموزش و پرورش را برگزار کرديم .

دبير کميته بانوان و خانواده فرمانداري ويژه شهرستان آمل عنوان داشت :  در طرح توانمند سازي بانوان به عنوان آموزش مهارت هاي زندگي با اجراي 20 جلسه در روستاهايي که کمترين طلاق را داشتند برگزار نموديم که آمار طلاق در اين مناطق به 6% درصد کاهش يافت.

وی در رابطه با برنامه هاي قابل اجرا در دهه مبارک فجر مطالبي را عنوان کرد و افزود : در طول ايام دهه فجر باتوجه به پايان سال اردوهاي تفريحي و گردشگري و همچنين پياده روي بانوان را در طول اين ايام در دستور کار قرار داديم تا بتوانيم با برگزاري اينگونه اردوها نشاط و شادابي را براي بانوان جامعه به ارمغان بياوريم . 

سلطانی با اشاره به برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر از برگزاری 60 برنامه امور بانوان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها با محوریت فرهنگی، هنری و ورزشی به اجرا در می‌آید.

دبیر کمیته امور بانوان فرمانداری ویژه آمل یادآور شد: شاخص برنامه در این دهه برگزاری مسابقات بومی و محلی ویژه دانش آموزان متوسط دختر، دیدار با خانواده‌های شهدا و جامعه هدف، ویزیت رایگان، اجرای طرح پیشگیری از بد پوششی و پیاده‌روی بانوان سرپرست خانوار است.

وی افزود: همچنین در ایام‌الله دهه فجر امسال اولین دفتر انجمن مد و لباس ایرانی و اسلامی با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در آمل افتتاح می‌شود.

سلطانی از دیگر برنامه های ازقبیل  اجراي جشنواره صنايع دستي با همکاري ميراث فرهنگي و گردشگري ، با شروع مدارس بازديد از کليه کارگاههاي خياطي بانوان که لباس فرم مدارس را مي دوختند با حضور اتحاديه خياطان ، معاينه تخصصي بانوان ، اجراي طرح زباله روستاهاي بدون زباله در روستاي ميله دشت سر و  اجراي طرح محله محور با سازمانهاي مردم نهاد وبرگزاري کلاسهاي آموزشي مهارت هاي زندگي مطالبی راعنوان داشتند .

حسين احساني معاون سياسي واجتماعي فرمانداري آمل گفت : بهمن ماه يادآور شور و شعفي است که حضور مردم با ورود حضرت امام خميني (ره) به ميهن اسلامي و طليعه پيروزي ملت عليه نظام 2500 ساله شاهنشاهي  را به بار نشاند ، همه ايران عزيز بويژه بانوان نقش مهمي را در حرکت هاي انقلاب داشتند چه قبل از انقلاب و چه زماني که مردم به خيابانها آمدند  بخش اعظمي از مردم که به خيابانها آمدند زنان فداکاري بودند که هم خودشان مستقيم بودند و هم شوهران وفرزندانشان در صحنه ها حضور داشتند اين نبود جز فداکاري زنان قهرمان ايران اسلامي .

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0