با راه اندازی شهرهای جدید مردم متحمل زیان می شوند
25 دی 1396 ، دیدگاه 0
نماینده مردم آمل درمجلس: هم اکنون سه نقطه از شهر آمل از جمله پلور ـ وسطي کلا و رئيس آباد اگر اهالي بخواهند مي توانيم آنرا به شهر تبديل کنيم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛دکتر عزت الله يوسفيان ملا نماينده مردم آمل در مجلس ضمن تقدير و تشکر و سپاسگزاري از تلاش اعضای شوراي اسلامي ودهيار و بزرگان روستای شادمحل دشت سر آمل  با بیان اینکه قصد همه این عزیزان خدمت صادقانه بمردم می باشد گفت : همه با صداقت و سلامت دارند کار مي کنند.

وی افزود: آب دشت سر نزديک به 20 ميليارد تومان از زيارو تا وسطي کلا هزينه شده و عدد خيلي بالايي است و 17 هزار مشترک را در برگرفته است .

نماینده مردم آمل درمجلس با اشاره به گرفتن مجوز برای ایجاد سه شهر جدید درشهرستان آمل عنوان داشت :  هم اکنون سه نقطه از شهر آمل از جمله پلور ـ وسطي کلا و رئيس آباد اگر اهالي بخواهند مي توانيم آنرا به شهر تبديل کنيم اما بيشتر فکر و ذهنمان درگير اين است که اگر اين منطقه به شهر تبديل شود مردم عزيز به زحمت مي افتند و زيانهاي زيادي را متحمل مي شوند چون تمام خدماتي از قبيل آب و برق و گازشان رابايد طبق تعرفه شهري پرداخت نمايند که ما دلمان نمي خواهد مردم به زحمت بيفتند و يا اينکه اهالي ديگر قادر به رونق دامداري و کشاورزي در اين مناطق نيستند چون مشکلاتي براي ديگران به وجود مي آيد .

یوسفیان ملا اظهارداشت : باتوجه به اينکه تمامي کانالهاي انتقال آب در داخل سد به پايان رسيده و فقط ديواره سد مانده که با تلاش و جديت وزارت نيرو و تمام توسط  پيمانکاران و امور آب استان و پيگيريهاي فرماندار در دست اقدام مي باشند و انشاءا... به زودي زود شاهد آبگيري سد خواهيم بود و با شروع به کار اين سد که حدود 40 ميليارد تومان هزينه مي گردد آب کشاورزي تا کردکوي قابل انتقال مي باشد .

وی ادامه داد : : باتوجه به اينکه هرموقع مشکل آب کشاورزي داشتيم مقدار 5 تا 7 ميليون متر مکعب از آب سد لار را باز مي کردند و مشکلات کشاورزان تا حدود حل مي شد اما با شروع به کار سد هراز حدود 600 ميليون متر مکعب آب پشت آن جمع مي شود و ديگر مردم شهرستان آمل و 5 شهر ديگر از جمله : فريدونکنار ـ بابلسر ـ سرخرود ـ محمودآباد و چمستان (نور) از آب اين سد استفاده مي کنند و حتي آب کشاورزي به کردکوي نيز قابل انتقال مي باشد.

وی تاکید کرد : تمام تلاش ما چه در کاراحداث سد و چه در پروژه هاي ديگر اين بود که از فاينانس خارجی استفاده نکنيم چون اگر اين کار را مي کرديم مردم عزيز آملي و مسافراني که جهت تردد مي بايست از جاده زيبا و کوهستاني هراز عبور مي کردند مبالغي را پرداخت مي کردند براي همين تا الان ايستاده ايم و هيچ وقت نمي خواهيم که به مردم فشار بيايد و متحمل هزينه شوند .

نماینده مردم آمل درمجلس افزود : روستاهايي که اهالي آن از آب شهري و قسمتي از آب روستايي استفاده مي کنند دستور داديم سريعاً به روستايي تبديل شوند انشاء ا... اين مشکل روستاها نيز حل شود واگر لازم باشد در اين زمينه نيز جلسه با حضور مدیرکل آبفای روستایی در آمل بگذاريم تا مشکل روستائيان عزيز حل گردد و در مورد 60 متري مقدماتي که از راه قانوني باشد و قانون اجازه بدهد استفاده مي کنيم با همتي که عزيزان شهرستاني دارند اين مشکل را نيز حل خواهيم کرد و هرجا که بتوانيم از اعتبارات دولتي استفاده کنيم از مردم هزينه اي دريافت نمي گردد .

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0