برای ذخیره سازی مرکبات مشکلی نداریم
24 دی 1396 ، دیدگاه 0
اکثر باغداران انبار برای ذخیره مرکبات دارند واتحادیه باغداران وتعاونی های روستایی پای کارهستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ سید حسین اسلامی در جلسه شورای کشاورزی شهرستان آمل با اشاره به اینکه شهرستان آمل درسال گذشته بیشتر از ٢۰۰ هکتار از باغات آمل به اراضی کشاورزی تبدیل شد گفت :درشهرستان آمل حدود ٢ هزار هکتار باغ مرکبات دارد اما سال گذشته پس از بارش برف بیشترین خسارت را متحمل شد یم

رئیس اداره جهاد کشاورزی آمل با بیان اینکه بدعتی بدی صورت گرفت که بعضی از باغداران مجوز احداث بنای ۲۰ متری برای انباری را می گیرند اما ساختمان ٢۰۰ متری احداث می کنند، افزود: این مهم سریعا اقدام و برخورد می شود زیرا با این کار  بخش کشاورزی در معرض خطر قرار می گیرد ودرسال گذشته برای قلع بنای غیرمجاز بیش از 12میلیون تومان هزینه داشتیم .

اسلامی با اشاره به اینکه برای ذخیره سازی مرکبات مشکلی نداریم، افرود: اکثر باغداران انبار برای ذخیره مرکبات دارند واتحادیه باغداران وتعاونی های روستایی پای کارهستند.

وی با بیان اینکه این شهرستان بیشتر از سه هزار دستگاه ادوات کشاورزی دارد، ادامه داد: بیشتر از ٧۰۰ دستگاه تراکتور، هزار و ٨۰ کمباین و غیره داریم که تا به حال ۱۵۰ تراکتور پلاک گذاری شدند و فراخوان ۱۴۰ تراکتور جهت پلاک گذاری انجام شد تا به زودی این.مهم.انجام شود.

رئیس اداره جهاد کشاورزی آمل با اشاره به سهم اشتغال این اداره در آمل گفت: این اداره ۵۵۰ سهم اشتغال داشت که تا به حال ۵۶٧ نفر را جذب کرد و در بخش تسهیلات بیشتر از ۱۰ میلیارد تومان به متقاضیان اهدا شد.

اسلامی  از راه اندازی سامانه کارا در جهت اینکه کشاورزان در امر کشاورزی طرح های خوبی رادارند ثبت نام کند واز تسهیلات ان استفاده کنند خبرداد.

وی با بیان اینکه اکثر کشاورزان کشت مجدد و رتون در این شهرشتان انجام می دهند، گفت: شهرستان آمل حدود ٣٨ هزار اراضی کشت برنج دارد که ٢٨ هزار هکتار کشت رتون و مجدد انجام دادند.

وی باقدردانی از پیگرهای دکتر یوسفیان درامر برقدارنمودن چاه های کشاورزی گفت : باتوجه به ابلاغیه وزارت کشاورزی 14 استان از کشت برنج ممنوع شدند وسه استان شمالی باید تامین کنند برنج این استانها هم باشد

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0