ادامه روند بازسازی پارکهای محلات آمل سرعت بیشتری می گیرد
20 دی 1396 ، دیدگاه 0
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبزشهرداری آمل تصریح کرد: با توجه به اینکه موضوع بازسازی فضاهای سبز و سایر اماکن تفریحی موجود همچنان در دستور کار سازمان قرار دارد لذا از شهروندان عزیز تقاضا داریم تا در این مسیر نهایت تعامل و همکاری خود را با مجموعه داشته باشند.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، فضاهای سبز شهری نماد آبادانی، مظهر زندگی و عامل تلطیف هوا، ایجاد آسایش، رفاه، صفا و پاکی طبیعت هستند و حتی می توان سرانه فضای سبز هر شهر را به عنوان نمادی از سرزندگی و نشاط اجتماعی آن جامعه دانست.

مهمترین اثرات توسعه فضای سبز شهری را می توان تعدیل دما، افزایش رطوبت نسبی، تلطیف هوا و جذب گرد و غبار، کاهش آلودگی صوتی و هوا، کنترل وزش باد، تاثیر روانی، ذخیره انرژی و کاهش میزان سرب عنوان کرد.

ترمیم و ارتقای کیفی فضاهای سبز و پارکهای موجود در سطح شهر

مهندس محبوبه علیزاده مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل گفت: موضوع ترمیم و ارتقای کیفی فضاهای سبز و پارکهای موجود در سطح شهر جزء مواردی است که با جدیت در دستور کار این سازمان قرار گرفته و سعی شده تا در این خصوص به بهترین نحو اقدام شود.

وی با اشاره به گسترش روزافزون فضاهای مختلف شهری و لزوم توجه به اماکن تفریحی و فرح بخش گفت: در تلاش هستیم تا درکنار افزایش کمی اینگونه فضاها، به ترمیم و ارتقای کیفی فضاهای موجود نیز به شکل ویژه‌ای توجه شود و در همین راستا موفق شدیم با حمایتهای شهردار و حمایت های شورای اسلامی شهر، شورا و هیئت مدیره سازمان و پرسنل این سازمان پارکها را در محلات مختلف بازسازی کنیم.

موضوع بازسازی فضاهای سبز و سایر اماکن تفریحی موجود همچنان در دستور کار سازمان قرار دارد

 مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبزشهرداری آمل تصریح کرد: با توجه به اینکه موضوع بازسازی فضاهای سبز و سایر اماکن تفریحی موجود همچنان در دستور کار سازمان قرار دارد لذا از شهروندان عزیز تقاضا داریم تا در این مسیر نهایت تعامل و همکاری خود را با مجموعه داشته باشند.

بازسازی پارک آزالیا به مساحت 758متر مربع

علیزاده در ادامه عملیات بازسازی پارک های محلات بعد از بازسازی پارک های ارغوان، شقایق ، دانشجو ، بنفشه ، اقاقیا و فرهنگ شهر، بازسازی پارک آزالیا درکوی سازمانی به مساحت 758 متر مربع در دستور کار سازمان قرار گرفت.

وی اشاره کرد: در احیای فضای سبز پارک ها ، مناسب سازی پارک کودک با نصب  وسایل بازی از جنس فایبرگلاس و مفروش کردن محوطه بازی کودک با کف پوش گرانولی ، تعویض و نصب سطل های زباله و نیمکت و... صورت می گیرد.

وی گفت: بزودی شاهد شروع عملیات بازسازی پارک محله بنام پامچال خواهیم بود.

وی به اقدامات صورت گرفته توسط سازمان در سطح شهر اشاره کرد وعنوان داشت: از ابتدای مهر ماه تا کنون  بیش از 15000 جعبه  نشای گل پاییزه  شامل  بنفشه ، سیلن ، همیشه بهار وگل کلم  در سطح بلوارها ، میادین و پارکها کاشته شده  که این روند همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری آمل گفت: با توجه به کاشت ۱۰ هزار جعبه نشای گل فصلی بهاره در ابتدای سال 96 پیش بینی می شود تا پایان سال جاری مجموعا تعداد ۳۰ هزار جعبه گل فصلی بهاره و پاییزه در سطح عرصه های فضای سبز کشت گردد.

علیزاده تاکید کرد: کلیه نشای گل های فصلی بهاره و پاییزه در واحد تولیدی سازمان تهیه گردیده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0