در آستانه سالروز حماسه 6 بهمن؛
20 دی 1396 ، دیدگاه 0
مردم آمل خواستار دیدار با مقام معظم رهبری هستند

زمانی که بخواهیم هر شهر و دیاری را مورد شناسایی قرار دهیم باید به شناسنامه آن توجه نموده تا چه ویژگی های ارزنده و والایی در میان مردم آن نمایان است که موجب تمایز آن دیار نسبت به نقاط دیگر می شود.

انقلاب اسلامی ایران شاهد حوادث و وقایع گوناگونی بوده است که دشمنان به منظور مقابله با نظام اسلامی تدارک دیدند که یکی از آن ها حادثه 6 بهمن سال 60 بوده است.

در 6 بهمن سال 60 که به عنوان برگ زرینی بر تاریخ پر افتخار ایران اسلامی به ثبت رسید، مردم ولایت مدار آمل با عشق به آرمان های والای انقلاب اسلامی و دلدادگی به رهبرشان به مقابله با منافقان پرداخته و با ایثار وصف ناپذیرشان درس مناسبی را به آنان دادند و به همگان آموختند که مردم ایران اسلامی هیچ گاه در برابر توطئه های دشمنان تسلیم نشده و با اراده و ایمانی استوار در راستای تثبیت ارزش های ارزنده انقلاب اسلامی ثابت قدم هستند.

در روز 6 بهمن سال 60 حضور آحاد مردم در میدان دفاع از حریم ارزش های انقلاب و مقابله با منافقان سبب گردید تا نامی ارزنده چون هزارسنگر برای مردم این خطه به یادگار ماند و سندی از مقاومت مردم ایران در دیار علویان شکل گیرد.

مردم آمل با فدا کردن چهل شهید والامقام در این حماسه ماندگار درس ایثار و فداکاری را برای همگان تداعی نموده و به این مساله تاکید کردند که به منظور حفظ و حراست از آرمان های والای انقلاب حاضر به فدا نمودن جان های خود هستند.

نقش حماسه اسلامی مردم آمل با درج در وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام خمینی(ره) به اوج خود رسید که معمار کبیر انقلاب اسلامی از شهر آمل و مردم فداکار آن به نیکی یاد کردند.

امروز و در شرایط کنونی که دشمنان در راستای تهاجم فرهنگی از هر حربه ای به منظور آسیب رساندن ارزش ها بهره می گیرند و به دنبال ایجاد فتنه های جدیدی در سال 96 با ایجاد آشوبها و تجمعات غیرقانونی و ساختارشکنانه هستند، همگان وظیفه دارند با تبیین ارزنده حماسه های ماندگار انقلاب هم چون حماسه 6 بهمن سال 60 آمل از داشته های گران قدر خود که می تواند نقش بی بدیلی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه انقلابی گری داشته باشد بهره گیرند.

متاسفانه این میراث ماندگار دیار علویان آمل مظلوم واقع شده است که ضرورت دارد تلاش ها و عزم شایسته ای برای ترویج دستاوردها و ماندگاری شایسته آن صورت گیرد که ضرورتی مهم و اساسی است.

در روز 6 بهمن سال 88 افتخاری برای مردم دیار علویان آمل و استان مازندران نصیب شد تا با مقام معظم رهبری دیدار کرده و از رهنمودها و فرمایشات ایشان بهره مند گردند که رهبری انقلاب در سخنانی پیرامون حماسه 6 بهمن آمل فرمودند:

شهر هزارسنگر این تعبیر کمی است؟ حرف کوچکی است؟ قضیه‌ ششم بهمن آنقدر اهمیت داشت که امام بزرگوار ما آن را در وصیت نامه‌ تاریخی خود هم مندرج کردند، آن را یادگار گذاشتند؛ یعنی فراموش نشود. حالا چرا فراموش نشود؟ برای اینکه حوادث تاریخی، هم درس است، هم عبرت است. قضایای جاری بر یک ملت، قضایایی است که در برهه‌ های مختلف غالباً تکرار می شود. امروز بیست و هشت سال از آن زمان می گذرد، اما راه جمهوری اسلامی که عوض نشده است؛ دشمنان جمهوری اسلامی هم عوض نشدند. پس آنچه که آنجا اتفاق افتاد، می تواند برای امروز و برای آینده تا هر وقتی که ملت ایران به حول و قوه‌ الهی دلبسته‌ این اصول و این انقلابند، عبرت باشد، درس باشد؛ لذا نباید فراموش شود.

 خوب، حالا در فضائل ششم بهمنِ آمل یک جمله‌ دیگر هم عرض کنیم. «هزارسنگر» یعنی چه؟ ظاهر قضیه این است که در درون شهر، مردم در مقابل گروه‌ های اشرار و متجاوز سنگر درست کردند - حالا یا هزار تا، یا بیشتر یا کمتر - اما من یک تفسیر دیگری دارم: این سنگرها سنگرهای درون خیابانها نیست، این سنگرِ دلهاست؛ هزار تا هم نیست، هزاران سنگر است؛ به عدد هر مؤمنی، هر انسان با انگیزه‌ باشرفی، یک سنگر در مقابل تهاجم دشمن وجود دارد. اگر یک ملت وقتی به دنبال یک هدفی حرکت می کند، نداند سر راه او چه خطراتی است، چه کمین‌کرده‌ هایی هستند، چه باید کرد در مقابل این ها، خود را رها کند، قید و بندهای خود را رها کند، بی‌خیال باشد، ضربه خواهد خورد. همه‌ ملت هایی که در جهت یک هدف بزرگی حرکت کردند و وسط راه ضربه خوردند و گاهی آنچنان افتادند که دیگر قرنها بلند نشدند، مشکلشان از همین جا آغاز شد: ندانستند چی در انتظار آنهاست و خود را برای مواجهه‌ با آن آماده نکردند. درسهای گذشته این کمک را به ما می کند که راهمان را بفهمیم، بشناسیم، کمین ها را بشناسیم، کمین‌کرده‌ ها را بشناسیم.

امسال نیز پس از گذشت چندین سال از آن دیدار ارزشمند و ماندگار، مردم دیار علویان شهرستان هزارسنگر آمل خواستار دیدار با مقام معظم رهبری هستند و امید است مسئولان استان مازندران و شهرستان آمل از ظرفیت های موجود و به خصوص آملی های مقیم در تهران به خصوص آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه، دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی و سرداران گرانقدر آملی استفاده کنند و این آرزوی دیرینه مردم شهر هزارسنگر محقق شود تا از ظرفیت ارزنده دیدار با مقام معظم رهبری در راستای معرفی بیش از پیش و ماندگاری حماسه بزرگ 6 بهمن استفاده کنیم و خواسته مردم دیار علویان برای دیدار با رهبری معظم انقلاب صورت گیرد.

 

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0