مردم معترض باید صف خود را از آشوبگران جدا کنند/ اجرای اصل 27 قانون اساسی برای ساماندهی اعتراضات مردمی
12 دی 1396 ، دیدگاه 0
رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سعه صدر مسئولان در مواجهه با ا عتراضات مردمی بسیار مهم و لازم است، بیان کرد: افرادی که خواسته‌ای دارند باید صف خود را از افرادی که به دنبال تخریب هستند، جدا کنند زیرا در این بین حق از بین می رود.

کمال آنلاین ؛ عزت الله یوسفیان ملا  ، در خصوص شیوه ساماندهی اعتراضات مردمی، اظهارداشت: براساس اصل 27 قانون اساسی اگر راهپیمایی مخل امنیت عمومی نباشد و و بدون سلاح باشد، می‌تواند برگزار شود، با این شرایط اگر حزب یا صنفی اعتراض دارد می‌تواند درخواست بدهد و وزارت کشور نیز می‌تواند با این درخواست موافقت کند.

رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سعه صدر مسئولان در مواجهه با ا عتراضات مردمی  بسیار مهم و لازم  است، بیان کرد: افرادی که خواسته‌ای دارند باید صف خود را از افرادی که به دنبال تخریب هستند، جدا کنند زیرا در این بین حق از بین می رود.

وی با بیان اینکه هیچ کشوری در دنیا نمی‌پذیرد که عده‌ای در کنار مردم معترض آشوب و ناامنی ایجاد کنند، افزود: مردم و نظام نیز این ناامنی‌ها را نمی‌پذیرند و برای اینکه صدای مردم شنیده شود باید راه خود را از آشوبگران جدا کنند.

یوسفیان ملا با اشاره به اینکه با وجود ارتکاب جرم و انجام اقدامات تخریبی صدای حق مردم نیز شنیده نمی‌شود و صدای مردم از بین می‌رود، متذکر شد: بارها در مقابل مجلس، وزارتخانه‌ها، قوه قضائیه، فرمانداری‌ها و استانداری‌ها شاهد برگزاری تجمعاتی بودیم که حتی مجوز نداشتند ولی سخنانی که مسئولان مرتبط با آن ها داشتند متفرق می‌شدند و اتفاق خاصی رخ نمی‌داد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیشنهاد من اجرای اصل 27 قانون اساسی است؛ گروه‌ها اگر اعتراضی دارند درخواست برگزاری تجمع را بدهند، گفت: البته ممکن است وزارت کشور مجوزی را صادر نکند زیرا در شرایط عادی نیستیم و مجلس نیز در صورت عدم صدور مجوز می‌تواند ورود کند.

رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت کشور بهتر نیست در این زمینه تساهل کند، گفت: بله و باید فکری برای این موضوع کرد، در مجلس این بحث مطرح می‌شد که مکانی برای بیان اعتراض و تجمع مردم تعیین شود

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0