برگزاری مانور آمادگی در برابر زلزله در مهدکودک غزال آمل+عکس
7 دی 1396 ، دیدگاه 0
بمناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله مانور آمادگی در برابر زلزله در مهدکودک غزال آمل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ بمناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و با حضور رئیس اداره بهزیستی آمل، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل، رئیس کلانتری 12 نیروی انتظامی آمل و دیگر مهمانان، مانور آمادگی در برابر زلزله در مهدکودک غزال آمل برگزار شد.

وحید حسین زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل گفت: این مانور با هدف کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله بوسیله ارتقاء فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی، ایجاد و ارتقای مهارتهای فردی و جمعی جوامع دانش آموزی و واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله و استفاده کاربردی و عملی از آموخته های نظری دانش آموزان برگزار شد.

وی ادامه داد: در این مانور با به صدا درآمدن آژیر خطر، کودکان نحوه پناهگیری و خروج از ساختمان در زمان زلزله را تمرین کردند، همچنین حمل مصدومان توسط نیروهای داوطلب هلال احمر انجام شد و کودکان از نزدیک شاهد امدادرسانی بودند.

حسین زاده اشاره کرد: در کنار سایر برنامه ها، کودکان آموزش های لازم را در مواجهه با زلزله یاد می گیرند که در کاهش خسارات جانی در زمان زلزله بسیار موثر است و استرس بچه ها را کم می کند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل افزود: باتوجه به اینکه والدین کمتر درباره موضوعاتی همچون زلزله و راه های ایمنی در برابر آن با کودکان صحبت می کنند، برگزاری مانور زلزله کمک می کند تا کودکان در این خصوص اطلاعات کسب کنند.

حسین زاده با قدردانی از مدیران تمام مهدهای کودک شهرستان آمل گفت: خوشبختانه در وقوع زلزله اخیر در کرمانشاه سرکارخانم آرامش روزخوش مدیریت مهد کودک غزال در اولین ساعات جهت کمک رسانی حضوری فعال داشتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0