کلنگ سالن ورزشی دبیرستان دخترانه فرزانگان آمل زده شد +عکس
5 دی 1396 ، دیدگاه 1
مدیر دبیرستان دخترانه فرزانگان آمل : همه دانش آموزان ما این توانمندی را دارند تا پژوهش های تحقیقاتی شان در جشنواره های پژوهش دانش آموزی و جشنواره خوارزمی حائز رتبه باشد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ به مناسبت هفته پژوهش با حضور مدیر و معاونین آموزش و پرورش آمل، روسای بینیاد مسکن و تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آمل ، اعضای شورای اسلامی روستای شادمحل، اعضای انجمن اولیاء ومربیان و دیگر مهمانان، کلنگ سالن ورزشی دبیرستان دخترانه فرزانگان آمل زده شد. 
صفیه بهرام نیا مدیر دبیرستان دخترانه فرزانگان آمل در این مراسم با اشاره به فرمایشات مولای متقیان حضرت علی(ع) که فرمودند برای ترقی و پیشرفت هیچ روشی بهتر از تحقیق و پژوهش نیست گفت: تحولات زندگی بشر در قرن اخیر نشان از گسترش روز افزون اهميت  پژوهش دارد و كشورهای صنعتی و در حال توسعه با آگاهی از نقش پژوهش در خلق فن‌آوری و شتاب‌دهی برای توسعه، عمده توجه خود را صرف تقويت و ارتقای بخش پژوهش نموده اند و از اين روست كه ميیتوان گفت بين پيشرفت بخش پژوهش و شتاب توسعه فراگير و پايدار در هر كشور ارتباط مستقيم برقرار است. 
وی با تاکید بر اینکه نقش پژوهش در توسعه همه‌ جانبه پايدار انكارناپذير است افزود: همانگونه که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز آمده است دستیابی به اهداف در چشم انداز 1404  بیش از هر چیز به بستری از دانایی و توانایی مبتنی بر پژوهش نیاز دارد.  
 وی یادآورشد: در همین راستا مرکز آموزشی فرزانگان آمل گام هایی محکم و استوار  برای تربیت دانش آموزانی جستجوگر، پرتلاش و پژوهشگر با رشد همه جانبه برداشته است.
مدیر دبیرستان دخترانه فرزانگان آمل   اشاره کرد: همه دانش آموزان ما این توانمندی را دارند تا پژوهش های تحقیقاتی شان در جشنواره های پژوهش دانش آموزی و جشنواره خوارزمی حائز رتبه باشد.
 بهرام نیا عنوان داشت: راه تعالی راه بی پایان است و ما همچنان در ابتدای راه هستیم و هدف ما در مرکز آموزشی فرزانگان کاملا روشن و دست یافتنی است که همانا پرورش نسلی پژوهشگر، اندیشمند، دانشمند، فرهیخته مدیر و مدبر می باشد.
وی تصریح کرد: بر اساس نتايج به دست آمده از سنجش ساختار بدنی  69 درصد دانش آموزان دختر مقطع متوسطه اول و 4/72 درصد دانش آموزان دختر مقطع متوسطه دوم دارای حداقل يکی از ناهنجاريهای قامتی هستند.
وی اظهارداشت: با توجه به شیوع فقر حرکتی و ناهنجاری های قامتی شایع در دختران، لزوم انجام فعالیت های بدنی بر هیچکس پوشیده نیست از طرفی  فعالیت بدنی آزادانه و در شرایط استاندارد برای دختران دانش آموز بویژه در شرایط آب و هوایی استان مازندان  در مدرسه نیاز به وجود سالن ورزشی در مدرسه یا در مجاورت آن دارد. 
مدیر دبیرستان دخترانه فرزانگان آمل گفت: در مرکز فرزانگان با توجه به حجم محتوای درسی و آموزشی دانش آموزان سمپادی و دوری از سالن های ورزشی سطح شهر، سامان بخشی به ساعت درس تربیت بدنی دخترانمان و لزوم تقویت هوش حرکتی این آینده سازان جامعه محسوس بود. 
بهرام نیا عنوان داشت: در چند سال اخیر ساخت سالن ورزشی در مرکز فرزانگان از دغدغه های اصلی مرکز آموزشی بوده که  بعد از به پایان رسیدن پروژه ساختمان آزمایشگاه مرکز،  امسال با کمک انجمن اولیا و مساعدت اداره آموزش وپرورش آمل اقدام به ساخت آن در ابعاد 25×16 به ارتفاع 8/5 متر نموده است که با امید به اینکه در این مسیر با استعانت از رحمت الهی و کمک و همراهی خیرین نیک اندیش موفق و سربلند باشیم.
وی اشاره کرد: برای ساخت این سالن ورزشی هزینه ای بالغ بر 350 میلیون تومان پیش بینی شده که به یاری خدا  و کمک خیرین تا سال 98 شاهد بهره برداری آن خواهیم بود.
دکتر عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش آمل با قدردانی از تلاش و زحمات سرکار خانم بهرام نیا مدیر دبیرستان دخترانه فرزانگان آمل گفت: خوشبختانه با وجود ایشان در کنار کار و تلاش، شاهد تحولات خوبی در آموزشگاه هستیم.
وی با بیان اینکه در گوشه ای از شهر آمل دانش آموزان خوشفکر و باانگیزه مشغول ادامه تحصیل هستند ادامه داد: این عزیزان با دانش، بینش و پژوهش به تعالی خواهند رسید که با توجه به آمار ارائه شده، ما به وجود شما افتخار می کنیم.
مدیرآموزش و پرورش آمل با اشاره به هفته پژوهش عنوان داشت: اگر قرار است کمال و تعالی پیداکنیم  و به دانش و بینش خود اضافه کنیم ضرورت دارد استفاده از تمام ظرفیت ها و وسعت نگاه علم و خردورزی داشته باشیم تا وسعت دید پیدا کنیم.
در ادامه نمایشگاه طرح های پژوهشی و دست ساخته های دانش آموزان مورد بازدید قرار گرفت.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. دانش اموز بهرام نیا

    دانش اموز بهرام نیا

    که الان هم ساخته شد