حاشیه های یک بازدید / جلوگیری معنادارحضورخبرنگاران آملی دربازدید معاون وزیرصنعت
4 دی 1396 ، دیدگاه 0
مدیران شرکت دیزل سنگین ایران در شهرستان آمل روز دوشنبه از حضور خبرنگاران برای پوشش سفر وبازدید معاون وزیرصنعت، معدن وتجارت جلوگیری کردند.

به گزارش خبرنگار پا یگاه خبری کمال آنلاین ؛ خبرنگاران رسانه های مختلف از صبح دوشنبه برای پوشش سفر "منصور معظمی" معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران که قرار بود درنخستین برنامه از شرکت دیزل سنگین ایران در آمل بازدید کند، و بنا به دعوت فروزان رییس اداره صنعت، معدن وتجارت و روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آمل در محل این شرکت وپوشش این بازدید حضور یافتند.

پس از ورود معاون وزیرصنعت، معدن وتجارت درمحل این شرکت، خبرنگار خبرگزاری مهر در جلسه حضور یافت که دقایقی پس از شروع نشست معظمی با مدیران شرکت دیزل سنگین ایران، این خبرنگار توسط حراست این شرکت به بیرون از جلسه و این شرکت هدایت شد.

این رفتارغیرحرفه ای با انتقاد شدید خبرنگار خبرگزاری مهر درآمل مواجه و موجبات رنجش این خبرنگارآملی شد.

پس از این اقدام وبا حضور خبرنگاران صداوسیما، خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا، پایگاه خبری کمال آنلاین، روزنامه وارش و هفته نامه آوای کمال به محل این شرکت، در ابتدا نگهبان این مجموعه با اعلام اینکه باید برای حضور شما در این مجموعه هماهنگی های لازم انجام شود، که دقایقی پس از آن با اعلام آنکه مدیرروابط عمومی فرمانداری آمل در جلسه حضور دارد وخبر وعکس نشست را دراختیارشما خواهد گذاشت ونیازی به حضور شما نیست.

هرچند پس از دقایقی با پیگیری های جدی آقای فروزان رییس اداره صنعت، معدن وتجارت برای حضور خبرنگاران درمحل این شرکت انجام شد، اما در سالن جلسات نیز نگهبان های دیگری با اعلام اینکه اجازه حضور در نشست را ندارید و فقط می توانید پس از پایان جلسه با "منصور معظمی" معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت وگو داشته باشید.

این اقدام مدیران شرکت دیزل سنگین ایران درآمل پس از آن صورت گرفت که نامه رسمی از سوی اداره صنعت ومعدن وتجارت وتماس تلفنی آقای فروزان رییس این اداره مبنی بر حضور معاون وزیر صنعت ونیز روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آمل در برنامه های روزنامه این فرمانداری به خبرنگاران دعوت شده بود.

دراین نشست، محمد محمدپوررییس سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران، فرماندار وامام جمعه آمل نیز حضور داشتند.

شرکت صنعتی وتولیدی دیزل سنگین ایران در آمل در زمینه طراحی ،‌ همبندی و تولید موتورهای دیزل سنگین فعالیت می کند.

نخستین موتور دیزل سنگین ملی ایران که کشورمان را در زمره 10 کشور برتر صاحب فناوری و تولیدکننده این محصول پیشرفته قرارداده  روز اول مردادماه سال 88  با حضور رییس جمهور دولت نهم در محل این شرکت درآمل رونمایی شد.

با وجود اهداف بلند این شرکت ودراختیار داشتن زمین های زیاد درنزدیکی شهرک صنعتی امامزاده عبداله آمل، اما تاکنون فعالیت های عملی وتحول ساز پس از رونمایی تاکنون دیده نشده است.

درهمین حال  خبرگزاری مهر در 17آذرماه سال 90 از قول فرماندار آمل گفت: واگذاری 39 هکتار از زمین های مازاد شرکت دیزل سنگین ایران در شهرستان آمل به شهرک صنعتی برای ایجاد اشتغال در سفر چهارم دولت به این شهرستان تعیین تکلیف خواهد شد.

یدالله اکبرزاده در جلسه شورای اداری آمل افزود: به لحاظ حساسیت موضوع و قبول نکردن مسئولان شرکت دسا، معاون سیاسی امنیتی استاندارمازندران در این خصوص ورود پیدا کرد و مجموعه استان و شهرستان در راستای توسعه شهرک صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار درشهرستان کوتاه نخواهد آمد.

همچنین هفتم شهریورماه سال95 خبرگزاری موج به نقل از محمدپورعمران رئیس سازمان صنعت و معدن مازندران  عنوان کرده بود، زمین های مازاد و بلااستفاده شرکت دیزل سنگین آمل به شهرک صنعتی امامزاده عبداله که درهمجواری با این شهرک واقع شده است، باید واگذار شود.

محمد محمدپور عمران گفت: زمین این شرکت در کنار شهرک صنعتی آمل واقع و بلااستفاده است در حالی که تعداد زیادی متقاضی سرمایه گذاری در آمل در انتظار دریافت زمین هستند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0