دلنوشته حجت الاسلام تقی زاده آملی امام جمعه دابو و دشت سر به هجمه ها درخصوص جشنواره ملی برنج
3 دی 1396 ، دیدگاه 0
ولی یک سئوال آزارم می دهد اونهایی که از مردم و مردم داری سخن می گویند چرا از همین شهرستان امل و بخش های مرتبط به جشنواره ما دعوت بوده اند نیامده اند لابد این عزیزان هم از ما و مردم کشاورز ناراحت اند !!!

بسم الله الرحمن الرحیم

خدایا از تو باید شروع کنم که همه عزت ها از توست و اگر هم کسی از سوی خالق کل شیء عزیز گردد تمام عالم نتوانند ذلیلش گردانند و اگر هم بر اساس نیّات شوم و ناپاک خود به ذلت کشیده شود اگر باز همه مردم بخواهند عزیزش کنند هرگز نتوانند .

بار خدایا تو خود از نیّت و باطن همه مان آگاهی و می دانید که چه چیزهایی پس پرده باطن هایمان خواهد بود و چه کس یا کسانی خیر و نیک اندیش هستند و چه کسانی بد و شر اندیش پس ای خالق کل شیء عاقبت امورمان را خیر و نیّات مان را خالص گردان. آمین

مردم شریف و فهیم و بصیر کشاورز مظلوم و زحمت کش خدای مان می داند قبل از حضورم در این نهاد مقدس در ارزوی حمایت از شما بوده ام تا بتواند کمکی ناچیز به شما بنمایم که به مشورت بزرگان نظام توانسته ام در صدد برگزاری جشنواره ملی برنج دابودشت و دشت سر بپردازم .

شاید سئوال شود چرا دابودشت و نه آمل که همه وجودم به آمل و آملی بودنم هست چون بداخلاقی های گذشته در جورد محصولات کشاورزی آمل یک و آمل دو و سه و ... اینها بوده تا بتوانند محصول پرخیر و برکت مان را زمین بزنند و از طرفی دیگر برنج خوش طعم و عطرمان را با برند افراد خاص با عناوین شهرستان های دیگر وارد کشور نمایند در حالی که برنج برنجِ دابودشت بوده و هست و خواهد بود لذا با مشورت مسئولان خدوم و زحمت کش از سرپرست محترم فرمانداری ویژه شهرستان وقت جناب اقای رسولی گرفته تا مدیران جهاد کشاورزی و مراکز مرتبط و بخشداران محترم و مدیران و در راس نماینده مردمی مان بر آن شدیم جشنواره ملی برنج دابودشت را برگزار نمائیم .

که الحمدلله با توجه به سنگ اندازی های زیاد و سماجت بعضی ها و سختی های پیش رو اولین جشنواره ملی برنج دابودشت در مرکز بین المللی صادرات تجارت برنج امل با عنایت اقای یزدان پناه برگزار نموده ایم که الحمدلله با حضور معاون محترم وزیر به شکل بسیار زیبایی برگزار گردید.

حال سئوال این بود نتیجه ان چی شد که البته این سئوال را بعضی از دوستان که همواره قلم نقد غیرمنصفانه بردست  داشته و دارند بوده است که طولی نکشید با پیشنهاد حقیر هم در تریبون نماز جمعه و هم در سخنرانی ها به جناب اقای عزت الله یوسفیان نماینده محترم مان که با پیگیری مجدانه و دلسوزانه ایشان روبرو گردید و هم از طریق رسانه شورای سیاست گذاری که اخبار خطبه هایمان به گوش مسئولان می رسد دولت بر آن شد تا محصول استراتژیکی طارم مان را در سبد حمایتی خود قرار دهد و مبادرت به خرید ان بنماید که حال سئوال بنده این هست!!!

کجا بودند ان دسته از افرادی که امروز دلسوز مردم شده اند و با بداخلاقی های تمام در صدد تخریب شهرستان امل و مردم کشاورز هستند چرا آن روزهای خوش را به یاد نمی اورند که پس از چندین سال قیمت برنج که حدود ۴ هزار الی ۵ هزار تومان بیشتر نمی بود تا به امروز رسیده به ۱۰ الی ۱۱ هزار تومان از خود کشاورز می خرند را قلم نمی زنند

چرا دلسوزان و داعیان دروغینی که همواره حاضر بودند تا از دیگران سخن بگویند ولی از پیشرفت و توسعه آمل سخن گفته نشود حمایت همه جانبه دولت محترم از کشاورزان مان را قلم نزده اند و سخن نمی گویند !!!

بگذارید از برکات دیگر این جشنواره سخن بگویم : مرکز بین المللی تجارت و صادرات برنج کشور که در امل در حال بهره برداری بود و کسی به سراغش نمی رفت که به لطف ایزد منان پس از اولین جشنواره ملی برنج دابودشت رونق خاص و پیشرفت لازمی کرد که انشاءالله به زودی شاهد افتتاح ان خواهیم بود در مورد این مکان که دیگر از دلال و کاسب کاران بداخلاق که نبض بازار در دست انها بود که اگر به لطف خدا این مرکز بین المللی افتتاح شود دیگر دست انها هم قطع خواهد شد قلم نمی زنند !!!

البته تازه برکت برگزاری اولین جشنواره را گفته ام ولی سخن بسیار هست ولی بگذارید از این جشنواره بگویم که سخن بسیار هست !

البته نمی دانم بعضی ها به دنبال چه هستند و با که هستند؟!

قرار بر این بود این جشنواره با حضور وزیر محترم جهاد کشاورزی جناب دکتر حجتی که خدا خودش می داند نسبت به ما و مردم ما لطف بسیار بزرگی کردند و در جریان خرید برنج چه ایشان چه رئیس دولت و وزراء دیگر همه سهیم بوده اند که تا روز قبل جشنواره قرار بر این بود ایشان در این جشنواره حضور پیدا بکنند که موجه شد با درگذشت برادر جانبازشان که از جانبازان عزیز دفاع مقدس بوده اند که البته با عنایت نماینده مردم فهیم امل تماس تلفنی برقرار و قرار بر این شد که اماده هر نوع خدمت به کشاورزان می باشند .

جناب اقای استاندار محترم دکتر اسلامی هم تازه امده اند به استان مان قطعا وجود مشکلات و حل و فصل آن زیاد لذا این عزیز هم فرموده و عذرخواهی نموده و وکالت به معاون خودشان در امل فرماندار ویژه داده اند تا مجدانه پیگیر مطالبات ما باشند .

حال سئوالم این هست مردم شریف و فهیم و عزیز اگر این عزیزان می امدند که البته ما هم دوست داشتیم بیایند که البته قرار هم بر این هست بیایند و حال کاری نمی شد بهتر بود و یا اینکه به خاطر مشغله فراوان نیامدند ولی یک روز پس از برگزاری این جشنواره بلافاصله وزیر محترم کشاورزی به دوستان استان شان دستوز داده تا کارگروهی تشکیل داده تا نسبت به رکود بازار برنج و عوامل نخریدن ان را بررسی نمایند که تشکیل شده و اخبار ان هم در رسانه ها هست حال دوستان نامهربانی که مغرضانه قلم می زنید و می گویید بخاطر ما هست که مسئولان از ما ناراحت اند و نیامده اند ! حال اینکه اینچنین نیست !!!

لذا توصیه می کنم محبت فرمایید مردم شریف مان را دلسرد ننمایید چون ما کم درد داریم از واردکنندگان ظالم برنج و نخریدن محصولمان که هدف این جشنواره همین بوده که امید هست دست انها را قطع نموده تا کشاورزان امید بیشتری به کشاورزی داشته باشند لذا توصیه ما به دوستان این هست کمک کار باشید و اگر نمی توانید لطفا با قلمتان بداخلاقی نکنید چون مردم برکت این جشنواره ملی برنج دابودشت و دشت سر را هم نسبت به برند سازی برنجمان و هم نسبت به عنوان نهادن آمل به پایتخت برنج که البته شاید الان شما قلم بگیرید و از دیگران سخن بگید همچنان که معروف هست و هم نسبت به تنظیم بازار و هم سد هراز و ..... به لطف خدا خواهند دید همچنان گذشته روشن و صادق مان

ولی یک سئوال آزارم می دهد اونهایی که از مردم و مردم داری سخن می گویند چرا از همین شهرستان امل و بخش های مرتبط به جشنواره ما دعوت بوده اند نیامده اند لابد این عزیزان هم از ما و مردم کشاورز ناراحت اند !!!

لااقل بیاییم با خودمان صادق باشیم !!!

باز چه می خواهید تا بگویم.

بس است بداخلاقی ها و قطعا با بداخلاقی ها مبارزه خواهیم کرد و نسبت به حقوق کشاورزان دفاع خواهیم کرد و مردم کشاورز را نسبت به بداخلاقی های شما آگاه خواهیم کرد .

خادم و نوکر مردم دابودشت و دشت سر و کشاورزان فهیم و بصیر

مهدی تقی زاده املی

۳ دیماه ۹۶

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0