آمادگی برای راه اندازی نيروگاه برقی جهت تقويت برق شهرستان
29 آذر 1396 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : خدا را شاکريم که با حمايت هاي همه جانبه مسئولين استاني و شهرستاني مشکل قطعي برق صنعتي ، تجاري و مسکوني در آمل را نداريم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل در جلسه بررسي و رفع مشکلات برق شهرستان آمل بويژه شرکت فولادين ذوب آمل با حضور مديرکل برق منطقه اي استان مازندران برگزارشد با بیان اینکه حمايت از توليد و اشتغال يکي از مهمترين اهداف دولت تدبير و اميد می باشد گفت: در شهرستان آمل باتوجه به دستور مقام معظم رهبري و نامگذاري سال اقتصاد مقاومتي و توليد و اشتغال تمام حمايت ها از شهرک هاي صنعتي و شرکت هاي توليدي و صنعتي بعمل مي آيد.

وی افزود: در تأمين برق شهرستان، مسکوني، تجاري و صنعتي وضعيت و اتفاقات خوبي رخ داده و کارهاي خوبي صورت گرفته است و برق منطقه اي و توزيع برق استان و شهرستان زحمات زيادي در اين راستا کشيدند. .

فرماندارویژه آمل ادامه داد: با استقرار 5 شهرک صنعتي در شهرستان آمل که 45 درصد از شرکت های استان در اين شهر مستقر مي باشند بيشترين برق صنعتي را در استان مازندران مصرف مي نمايند و خدا را شاکريم که با حمايت هاي همه جانبه مسئولين استاني و شهرستاني مشکل قطعي برق صنعتي ، تجاري و مسکوني در آمل را نداريم.

رسولی از راه اندازی نيروگاه برق در شهرستان آمل جهت تقويت برق شهرستان خبرداد و افزود:  در شهرستان آمل چندين زمين پيشنهادي براي تأسيس نيروگاه وجود دارد مي توان از اين ظرفيت استفاده خوبي نمود و هرجايي که بايد ورود کنيم اين آمادگي کامل را داشته و ورود خواهيم کرد تا از ظرفيت هايي که در شهرستان آمل وجود دارد بتوان استفاده خوبي نمود. .

حسین افضلی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان باقدردانی از پیگیری و توجهات فرماندار ویژه آمل درخصوص رفع مشکلات برق شهرستان گفت: یکی از برنامه‌ های مهم دستور کار شرکت برق منطقه‌ای استان برای آمل احداث نیروگاه 500 مگاواتی می باشد که برای ساخت آن مصوب شده و مکان آن برای احداث شناسایی شده است.

وی با تاکید براینکه در صورت تایید این پروژه از سوی محیط زیست عملیات اجرایی آغاز می‌شود، گفت: برای ساخت این نیروگاه بالغ بر هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان  با بیان اینکه در صورت بهره‌برداری این ایستگاه مشکل خاموشی برق آمل در بخش‌های متعدد تولید، صنعت و خانگی حل می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال‌جاری نگاه امور برق استان به شهرستان آمل ویژه بوده و این امر تا پایان سال 96 ادامه دارد.

درادامه  مشکلات برق شرکت فولادين ذوب آمل مطرح و مورد بررسي قرار گرفت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0