سومین جشنواره ملی برنج دابودشت فرصتی برای برندسازی و معرفی برنج منطقه
28 آذر 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه دابو ودشت سر: برگزاری جشنواره برنج بر عهده و با زحمات یک شخص نیست بلکه نهادهای مختلف در برگزاری آن دخیل هستند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛سومین جشنواره ملی برنج دابودشت این هفته در حالی در آمل برگزار می شود که فرصت خوبی برای برندسازی و معرفی برنج با کیفیت منطقه و بیان مشکلات کشاورزان است و ضرورت دارد بهره گیری درستی از آن صورت گیرد.

کشاورزان ما شایسته بهترین حمایت ها هستند و این جشنواره ها فرصتی می باشد تا بتوانیم خدمات ارزنده آنان را معرفی کنیم.

علی فرشیدفر بخشدار دشت سر در پنجمین جلسه سومین جشنواره ملی برنج دابودشت با بیان اینکه سومین جشنواره برنج دابو و دشت سر میتواند نام آمل را به عنوان پایتخت برنج کشور مطرح کند، گفت: امیدوارم که این جشنواره در سال های متوالی ادامه پیدا کند تا این حرکت عظیم فرهنگی نام آمل را به عنوان پایتخت برنج کشور مطرح کند تا این امر بتواند در بحث جذب توریست و شناساندن برنج با کیفیت آمل در سطح کشور باشد.

فرشید فر با اعلام اینکه کمک ها و حمایتهای دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم شهرستان آمل و امام جمعه دابو و دشت سر بوده است که توانستیم برای بار دیگر این جشنواره را برگزار کنیم، افزود: این جشنواره که در پنجشنبه هفته جاری قرار است برگزار شود در واقع حمایت نماینده مردم آمل و امام جمعه دابو و دشت سر و دیگر عزیزان بوده است که قرار است با بهترین کیفیت برگزار شود.

فرشیدفر با تاکید به اینکه حمایتهای دکتر یوسفیان از کشاورزان همیشگی بوده است، افزود: حمایتهای دکتر یوسفیان در سطح کشور بوده است که مشکلات کشاورزان در بحث واردات بی رویه برنج حل شود و اکنون هم قرار است وزیر جهاد کشاورزی سخنران ویژه جشنواره باشد تا از نزدیک با مشکلات کشاورزان منطقه بزرگ دابو و دشت سر آشنا شود.

بخشدار دشت سر با بیان اینکه مردم دشت سر زحمات بسیار زیادی در تولید برنج با کیفیت در کشور میکشند و دارای نقش مهمی هستند، گفت: امیدوارم که میزبان بعدی جشنواره برنج دابو و دشت سر، منطقه دشت سر باشد و در واقع حق مردم دشت سر میباشد چون واقعا زحمات بسیار زیادی در تولید برنج میکشند.

امام جمعه دابودشت و دشت سر با بیان اینکه راه شهادت همچنان ادامه دارد و ما هم به احترام و پاسداشت این شهید بزرگوار آملی بخشی از برنامه های فرهنگی جشنواره را حذف میکنیم و جشنواره را به خیر مقدم گویی، سخنرانی دکتر یوسفیان، سخنرانی وزیر جهاد کشاوریزی، سخنرانی استاندار و برخی مراسم فرهنگی مانند سرود در وصف شهدا، خوشامدگویی عده ای از نوجوانان دختر و پسر با لباس محلی و ایجاد غرفه هایی که حاضرین در جشنواره از آن بازدید کنند خلاصه میکنیم.

امام جمعه دابودشت و دشت سر اعلام داشت: با توجه به اتفاق زیبایی که توسط دولت افتاده است و برنج طارم توسط دولت از کشاورزان خریداری شده است که باعث سود کشاورزان و تثبیت قیمت برنج شده است جا دارد از دولت، وزیر کشاورزی و علی الخصوص دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل بسیار تشکر کنم که در این قضیه بسیار زحمت و تلاش کردند.

حجت الاسلام تقی زاده با بیان اینکه جشنواره پیشرو سومین جشنواره برنج دابو و دشت سر میباشد ولی برنج دابو و دشت سر در عطر و کیفیت سابقه چندین و چندساله دارد، گفت: کیفیت برنج دابو و دشت سر مربوط به سال های اخیر نمیباشد بلکه پشت این برنج ها تجربه چندین و چند ساله خوابیده است و هدف از شکل گیری چنین جشنواره هایی معرفی هرچه بیشتر و بهتر برنج دابو و دشت سر میباشد.

امام جمعه دابو و دشت سر با تاکید بر اینکه در این جشنواره متاسفانه تمامی کارها لحظه آخری انجام میشود، گفت: امیدوارم که برای جشنواره سال آینده بعد از پایان جشنواره امسال بدون هیچگونه معطلی دبیرخانه جشنواره چهارم شکل گیرد و در آن کمیته های تخصصی شروع به کار کنند تا برای سال آینده جشنواره ای با نظم و کیفیت بهتر داشته باشیم.

امام جمعه دابو و دشت سر با اعلام اینکه مردم دابو و دشت سر در واقع یکی هستند، بیان کردند: همه میدانند که بین مردم دابو و دشت سر اتحاد بینظیری برقرار است و درواقع باهم یکی هستند و در سال آینده امیدوارم که میزبان جشنواره برنج دابو و دشت سر منطقه دشت سر باشد و با شکل گیری هر چه سریعتر دبیرخانه جشنواره و کمیته های مربوطه موفق تر حاضر شوند.

وی بر کیفیت بالای برنج دابو و دشت سر تاکید کرد گفت: با توجه به اینکه کیفیت برنج دابو و دشت سر بینظیر میباشد، پس باید آمل را به عنوان پایتخت برنج کشور اعلام کنیم و همچنین با توجه به پیشینه قدرتمند در اسلام و تشیع به عنوان پایتخت علویان اعلام کنیم.

حجت الاسلام تقی زاده در پایان گفت: برگزاری این جشنواره بر عهده و با زحمات یک شخص نیست بلکه نهادهای مختلف همه و همه در برگزاری آن دخیل هستند و امیدوارم که جشنواره امسال با کیفیت خیلی مطلوبی برگزار شود و حتما بعد از پایان جشنواره از عوامل زحمتکش جشنواره در دفتر امام جمعه دابو و دشت سر تقدیر به عمل خواهد آمد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0