گله مندی فرماندار ویژه آمل از وضعیت نامناسب فضای آموزشی مدارس غیرانتفاعی آمل
27 آذر 1396 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : برخي از مدارس در سطح شهر در ساختمانهاي مسکوني و با کمي رنگ زدن در و ديوار و اضافه کردن چند اتاق در حياط، آن خانه را به مدرسه تبديل کرده‌اند در حالي که فاقد فضاي کافي براي تحرک دانش آموزان است که اين موضوع از چاله به چاه افتادن است و جاي نگراني دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل در جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان آمل که  در هنرستان فني چهل شهيد آمل وبا حضور امام جمعه ، شهردار واعضای شورای شهر آمل ، رئیس ومعاونین آموزش وپرورش واعضای شورای آموزش وپرورش برگزارشد با قدرانی از همت والاوکار خداپسندانه مهندس سعدي خير مدرسه ساز در اهداء زمين و تقبل هزينه ساخت دبيرستان دخترانه را بر عهده گرفتند گفت : خوشبختانه با همت ودرایت خیرین مدرسه ساز وپیگیرهای دکتر یوسفیان نماینده مردم آمل درمجلس شاهد ساخت مدرسه  درشهر وروستاهای شهرستان هستیم .

رسولي باگلايه از وضعیت نامناسب فضای آموزشی مدارس غیرانتفاعی آمل  ادامه داد :: برخي از مدارس در سطح شهر در ساختمانهاي مسکوني و با کمي رنگ زدن در و ديوار و اضافه کردن چند اتاق در حياط، آن خانه را به مدرسه تبديل کرده‌اند در حالي که فاقد فضاي کافي براي تحرک دانش آموزان است که اين موضوع از چاله به چاه افتادن است و جاي نگراني دارد.

وي با بيان اينکه مدارس غيرانتفايي در سطح شهر بايد پراکنده باشند و نه در مرکز شهر متمرکز شوند، تصريح کرد: چينش مدارس در سطح شهر بايد اصلاح شود و مدارس بايد در سطح شهر پراکنده باشند تا خانواده‌ها نيازي به سرويس نداشته باشند.

فرماندار ويژه آمل در ادامه افزود: برخي مدارس آمل در خانه‌هاي قديمي شهر هستند که در مقابل زلزله 3 ريشتري هم مقاوم نيستند و بايد خدارا شکر کنيم که زلزله‌هاي اخير در آمل رخ نداد.

رسولی تصريح نمود: بطور مثال چند مدرسه غير انتفاعي در قسمتي از بافت فرسوده شهر فعال مي باشند و يا اينکه در داخل يک کوچه دو الي سه مدرسه وجود دارد، لذا لازم است از سال آينده آموزش و پرورش و شهرداري و شوراي اسلامي شهر نظارت دقيق تري داشته باشند با سرکشي از اينگونه مدارس و از آنها بخواهند که مدارس را در نقاط مختلف شهر توسعه بدهند تا دانش آموزان مشکل تردد و سرويس نداشته باشند .

وی در پايان از شهرداري و شوراي اسلامي شهر به جهت اقدام به ساخت و رفع مشکل مدرسه ابن سينا را از سالهاي قبل با مشکل مواجه شده بود و همچنين قبول ساخت ديوار مدرسه چهل شهيد که بر اثر پياده رو سازي دچار مشکل شده و همچنين قبول نصب ست ورزشي براي اين مدرسه تقدير و تشکر نمودند  و از شهرداري و شوراي اسلامي شهر خواست تا هرچه سريعتر به اين امور تسريع بخشند.

 حجت الاسلام سید جلیل مرتضوي امام جمعه آمل گفت : باتوجه به دستور کار جلسه قبلي از سوي شهرداري و شوراي اسلامي شهر در خصوص ساخت مدرسه ابن سينا به تصميمات خوبي کشيده شده و اين نگاه بلند شهرداري را مي رساند که انشاء ا... ذخيره قبر و قيامت اين عزيزان باشد .

وي با تاکيد بر اهميت بحث سرويس مدارس گفت:  سرويس مدارس را جدي بگيريم و ميدان را خالي نکنيم.

عباس مرزبند مدير آموزش و پرورش آمل با اشاره به هفته پژوهش گفت :  اگر بخواهيم جامعه اي بالنده داشته باشيم و در مسير تعالي گام برداريم بايد در آن پژوهش و تحقيق کار شود .

مدير آموزش و پرورش آمل درپايان گفت : از لطف و عنايت فرماندار ـ شهردار و از مساعدت و کمک هاي خوبي که در رابطه با مدارس و مسائل مربوط به آن داشتند قدرداني نمود و  از مجموعه شوراي اسلامي شهر سپاسگزاري کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0