79 درصد صادرات مازندران مربوط به شهرستان آمل است
23 آذر 1396 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : تمام تلاش مان این است که تولید کنندگان مورد تشویق قرار بگیرند که بتوانند در امر صادرات ورود پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل در جلسه بررسی تعیین وضعیت زمین برای ساختمان گمرک و آبفای روستایی شهرستان آمل با بیان اینکه شهرستان آمل به عنوان قطبی صنعتی مازندران مطرح می باشد گفت: بیش از 47 درصد صنعت مازندران در این شهرستان قرار دارد و 79 درصد صادرات مازندران مربوط به شهرستان آمل است.

وی اشاره کرد: قطعا با وجود واحدهای تولیدی دراین شهرک شاهد افزایش تولید خواهیم بود که با توجه به آمار ارائه شده از گمرک مازندران شهرستان آمل به تنهایی 4/97 درصد صادرات را به خود اختصاص داده است.

 فرماندار ویژه آمل ادامه داد: در بخش صادرات شرکت کاله ، هراز ، خزرالکتریک و دیگر شرکتها بیشتر ین حجم صادرات را دارند.

 رسولی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در آغاز سال 96 اشاره کرد: امسال بنام سال اقتصاد مقاومتی ، تولید واشتغال می باشد و تمام سعی و تلاشمان این است که بتوانیم تولید و اشتغال را حفظ کنیم.

 وی تاکید کرد: تمام محصولات صادراتی از تولیدات  واحدهای تولیدی شهرستان آمل است که نسبت به 10 سال گذشته در امر صادرات رشد بالا و خوبی را داشتیم.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه در اقتصاد مقاومتی برای رشد و شکوفائی اقتصاد کشورمان باید مقاوم باشیم گفت: تمام تلاش مان این است که تولید کنندگان مورد تشویق قرار بگیرند که بتوانند در امر صادرات ورود پیدا کنند.

 رسولی با بیان حضور سفرا و نمایندگانی از کشورهای خارجی جهت بازدید از واحدهای تولیدی شهرستان عنوان داشت: این موقعیت فرصت بسیار خوبی است که بتوانیم با حضور در نمایشگاههای کشورهای همسایه مراودات صادراتی را بیشتر کنیم.

 وی تاکید کرد: امید داریم که بتوانیم در اقتصاد مقاومتی هم شاهد اشتغال پایدار و تولید پایدار باشیم.

 وی درخصوص اینکه گمرگ و آبفای روستایی شهرستان درساختمان های استیجاری مستقر هستند گفت: این زیبنده شهرستان آمل نیست که با وجود کسب رتبه اول در صادرات مازندران ساختمان گمرک در ساختمان استیجاری باشد.

 فرماندار ویژه آمل از تعامل خوب منابع طبیعی درخصوص همکاری در واگذاری زمین برای رفع مشکلات تشکر نمود وگفت: این تعاملات خوب باشد که بتوانیم برای اداره زندان ، دانشگاه تخصصی فناوری های نوین ، مرکز توانبخشی فجر ، ساخت وسازهای راهسازی و غیره همکاری تنگاتنگی را داشته باشد.

رسولی اظهارداشت: امید داریم که پس از واگذاری زمین برای ساخت ساختمان گمرک در امام زاده عبدالله با تشکیل هیئت امنایی همانند ساختمان اتاق بازرگانی شهرستان بزودی شاهد عملیات ساختمان گمرک آمل باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0