مراسم واگذاری اسناد بخشی از املاک بنیاد علوی در روستای طوله کلا بخش دابودشت آمل +عکس
23 آذر 1396 ، دیدگاه 0
مراسم نمادین واگذاری اسناد بخشی از املاک بنیاد علوی به روستائیان مازندران با حضور رئیس و معاونین بنیاد مستضعفان کشور در روستای طوله کلا بخش دابودشت آمل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ مراسم نمادین واگذاری اسناد بخشی از املاک بنیاد علوی به روستائیان مازندران با حضور رئیس و معاونین بنیاد مستضعفان کشور، استاندار مازندران ، نماینده مردم مازندران درمجلس خبرگان و امام جمعه قائم شهر ، ائمه جمعه شهرهای آمل ، مدیران کل ، فرماندار ویژه آمل ، مسئولین ادارات ونهادها و دیگر مهمانان در روستای طوله کلا بخش دابودشت آمل برگزار شد.

محمد اسلامی استاندار مازندران با بیان اینکه انتظار این است کشاورزانی که زمین های رایگان بنیاد علوی به آنها واگذار شده ، به هیچ عنوان فکر تغییر کاربری نباشند گفت: افتخار ما این است که بتوانیم با اقتصاد کشاورزی موجب شکوفایی کشور شده و بار تولید محصولات مورد نیاز کشور را بر عهده بگیریم.

استاندار مازندران واگذاری اسناد زمین های کشاورزی بنیاد علوی به روستائیان را نوعی پشتوانه سازی اقتصادی و قانونی برای آنان دانست و گفت: روستائیان مازندران نه تنها به فکر تغییر کاربری زمین هایشان نباشند ، بلکه باید با افزایش تولید بتوانیم نیازهای کشور را رفع کنیم تا از واردات بی نیاز شویم.

اسلامی گفت: زمین های حاصلخیز کشاورزی مهم ترین دلیل ماندگاری این میزان جمعیت در روستاهای استان است و باید با افزایش بهره وری زمین های کشاورزی و باغی ، بر تعداد جمعیت روستائی استان اضافه کرد.

استاندار مازندران مهم ترین هدف انقلاب اسلامی را عزت روزافزون ملت ایران برشمرد و گفت: یکی از برنامه های مهم در این زمینه کاهش فقر و کمک به قشر ضعیف جامعه بوده که همواره در دستور کار قرار داشته است و امروز واگذاری اسناد املاک بنیاد علوی نمونه ای از این اقدام نظام جمهوری اسلامی به شمار می رود.

اسلامی با تاکید بر اینکه نقش ارزنده نظام جمهوری اسلامی در توانمندسازی قشر مستضعف امروز بر هیچ کس پوشیده نیست ، افزود: توانمندسازی مردم از اهداف دولت و نظام است و باید به آن جامه عمل پوشانده شود.

محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان در این مراسم گفت: واگذاری اسناد املاک بنیاد علوی در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری از سال 92 تاکنون در حال اجرا است و در سه سال گذشته بیش از 6 هزار و 600 فقره سند این املاک در مازندران به ارزش 190 میلیارد تومان صادر شده است.

 سعیدی کیا با اعلام این که اسناد بخشی از زمین ها برای افرادی که زیر پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند ، رایگان صادر می شود ، افزود : اسنادی که امروز واگذار می شود مربوط به زمین های کشاورزی است.

وی از کشاورزان و دیگر ذینفعان املاک بنیاد علوی که تاکنون سند دریافت نکرده اند خواست حداکثر تا مهر ماه سال آینده برای دریافت سند پرونده تشکیل دهند.

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین با اشاره به اینکه این بنیاد برای هر استان در سال جاری 20 میلیارد تومان اعتبار برای رسیدگی به محرومان و رفع مشکلات آن ها اختصاص می دهد ، گفت که در دو سال گذشته سهم مازندران از این اعتبار 40 میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: بنیاد مستضعفان علاوه بر اعتبار رسیدگی به محرومان ، حدود 20 میلیارد تومان برای توسعه پرورش ماهیان خاویاری در شمال کشور با هدف افزایش ذخایر این آبزی در دریای خزر اختصاص می دهد.

سعیدی کیا گفت که تاکنون 6 طرح مربوط به توسعه پرورش ماهیان خاویاری از محل تسهیلات پرداختی بنیاد مستضعفان کشور در مازندران بهره برداری شده است واستان مازندران رتبه دوم را در تولید خاویار دارد و ایران رتبه اول را در جهان اما با توجه به موقعیت مازندران در کشور این رتبه باید به اول برسد.

لازم بذکراست: در این مراسم اسناد واگذاری یک هزار و350 فقره سند املاک علوی در مازندران به میزان زمین های واگذار شده 114میلیون متر مربع و ارزش آن حدود 986 میلیارد تومان بوده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0