مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر برگزار می شود
22 آذر 1396 ، دیدگاه 0
رییس فدراسیون شطرنج ایران باقدردانی ازمسئولین استانی وشهرستان آمل که میزبانی این دوره از مسابقات را تقبل کردند گفت: این مسابقات روزهای 14 تا 21 بهمن ماه امسال همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در مجموعه تفریحی ورفاهی اکسین آمل برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ جلسه هماهنگی برگزاری مسابقات بین‌المللی شطرنج جام فجر با حضور رییس فدراسیون شطرنج ایران ، معاون سیاسی فرمانداری ویژه آمل ، مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، رییس و دبیرهیات شطرنج استان، عضوشورای شهر و نماینده شهرداری، اصناف ودیگر ادارات مرتبط در امر پشتیبانی و هماهنگی در فرمانداری شهرستان آمل برگزار شد.

مهرداد پهلوان زاده رییس فدراسیون شطرنج ایران باقدردانی ازمسئولین استانی وشهرستان آمل که میزبانی این دوره از مسابقات را تقبل کردند گفت: این مسابقات روزهای 14 تا 21 بهمن ماه امسال همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در مجموعه تفریحی ورفاهی اکسین آمل برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این مسابقات حدود 340 شطرنج باز داخلی به همراه حدود 60 شطرنج باز از 20 کشور دنیا در 2 بخش مردان وزنان و در 9 دور به روش سوئیسی با هم رقابت خواهند کرد.

رییس فدراسیون شطرنج ایران با بیان اینکه مسابقات در 2 جدول استادان بزرگ شطرنج و آماتورها برگزار می شود، ادامه داد: جایزه نقدی برای نفرات برتر این مسابقات نیز در مجموع حدود 500 میلیون ریال تعیین شده است.

پهلوان زاده با بیان اینکه برخی استانهای کشور نیز برای برگزاری مسابقات جام فجر اعلام آمادگی کرده بودند، اضافه کرد: سیاست فدراسیون شطرنج برگزاری چرخشی این مسابقات هرسال به میزبانی یک استان بوده وبا توجه به ظرفیت های بالای مازندران در این رشته ورزشی این مسابقات امسال در شهرستان آمل برگزار خواهد شد.

رییس فدراسیون شطرنج ایران، ظرفیت شطرنج را با توجه به حضور چهره های جدید از این استان در رده های سنی مختلف تیم ملی پربار و امیدآفرین خواند وابرازامیداوری کرد: برگزاری مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر در آمل باعث همگانی شدن بیشتر این رشته ورزشی درمیان خانواده ها شود.

رئیس فدراسیون شطرنج خاطرنشان کرد: تلاش است تا در افتتاحیه یا اختتامیه این مسابقات از وزیر ورزش و جوانان دعوت شود تا با اجرای مطلوب این مسابقات در آمل، سالانه مسابقات بین‌المللی شطرنج به طور دائمی در این شهرستان برگزار شود.

پهلوانزاده با اشاره به میزبانی آمل درمجمع اکسین شمال جهت برگزاری مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر ادامه داد: وجود چنین مجموعه هایی باعث رونق شهر واقتصاد خواهدبود و در این تعطیلات مردم بجای رفتن به سفرهای خارجی به این مکانها بیایند و علاوه بر تفریح خرید هم کنند.

حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، برگزاری مطلوب این مسابقات را منوط به آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی این شهرستان عنوان کرد و گفت: آمل نشان داد که در هر کاری ورود یافته به خوبی امتحان شان را پس دادند ودر استان بسیار تاثیر گذار هستند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نگرانی‌ها برای برگزاری این مسابقه با توجه به وضعیت نامساعد مالی همه دستگاه‌ها، نیاز به حمایت همه جانبه فدراسیون ورزش رشته شطرنج دارد تا هرچه بهتر این مسابقات در آمل به اجرا درآید.

مدیرکل ورزش وجوانان مازندران با قدردانی از مدیریت مجموعه اکسین که برای حمایت ورود پیدا کردند گفت: قطعا سرمایه گذاران می توانند درحمایت از ورزشکاران نگاه ویژه ای داشته باشند.

حسین احسانی معاون سیاسی فرمانداری ویژه آمل نیز با اعلام آمادگی این شهرستان برای برگزاری مسابقات بین‌المللی شطرنج جام فجر بیان کرد: این شهرستان تاکنون تجربه میزبانی برنامه‌های متعدد بین‌المللی را دارا بوده است.

وی خاطرنشان کرد: آمل با وجود مهد ورزش های متفاوت ظرفیت بالایی برای برگزاری مسابقات بین‌المللی رشته‌های ورزشی دارد وتمام دستگاه‌های اجرایی سعی خود را به کار می‌برند تا مسابقات بین‌المللی شطرنج در سطح بالایی برگزار شود تا بتوانیم در آینده مسابقات بین المللی دیگری را میزبانی کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0