چهار کتاب قنبر تقی‌زاده شاعر و نویسنده آملی رونمایی شد + عکس
22 آذر 1396 ، دیدگاه 0
استاد قنبرتقی‌زاده از شاعران طبری سرای شمال کشور است که آثار و دست‌نوشته‌های او با استقبال هنرمندان و فرهنگ‌دوستان روبرو است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ امیر امیرنیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل در این مراسم اظهار کرد: کتاب گنجینه های ارزشمند و ماندگار است که تعدادی از هنرمندان شهرستان تاکنون در این مسیر موفق ظاهر شدند و آثار مکتوب ارزشمند از خود بر جای گذاشتند.

وی با اشاره به حمایت از گردآوری آثار مانا و بومی با درون مایه مازندرانی افزود: باید به هنرمندان که دارای طبع لطیف هستند و در جامعه از جایگاه بالایی برخوردارند بیشتر از گذشته توجه شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل گفت: لغات بومی و مازندرانی نباید از جمع صمیمی و اثرگذار خانواده‌ها برچیده شود و والدین برای حفظ ارزش و اصالت خود فرزندان را تشویق به یادگیری لغات و اصطلاحات طبری و مازندرانی کنند.

استاد قنبرتقی‌زاده از شاعران طبری سرای شمال کشور است که آثار و دست‌نوشته‌های او با استقبال هنرمندان و فرهنگ‌دوستان روبرو است.

مادرم خانم مرضیه، ونوشه جار، نواجش البرز و خیالی برمه آثار این شاعر آملی بوده که برگرفته از آداب و رسوم بومی مازندرانی، احترام به والدین و همراه با شادی و امید در عین سادگی با بیان حقیقی است.

در این آثار کلمات اصیل و بومی مازندرانی بسیار به چشم می‌آید تا برای آیندگان سراسر پر از کلمات ارزشمند و مازندرانی رقم بزند.

معادل فارسی آثار مکتوب طبری به صورت زیرنویس در هر صفحه بیان شده است تا خوانندگان غیر مازندرانی نیز با مراجعه به آن معنا و مفهوم کلمات و جملات را توجه داشته باشند.

شاعر در این آثار معتقد است شعر مازندرانی هویت همه مازندرانی‌ها را نشان می‌دهد و مجموعه‌ای همانند کتاب با کلمات محلی مازندرانی و قرار گرفتن در هر خانه ضروری است.

لازم بذکراست ؛ شاعران بومی‌سرای مازندران هم در این آئین رونمایی سروده‌های خود را به زبان طبری قرائت کردند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0