همایش شوراها و دهیاران بخش دشت سر آمل برگزار شد + عکس
20 آذر 1396 ، دیدگاه 0
بخشدار دشت سر : انتظار ما از عزیزان شوراها و دهیاران این است که در تمام امور اخلاق پیامبر و ائمه معصومین را در سرلوحه کاری قرار دهند.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ همایش شوراها و دهیاران بخش دشت سر با حضور امام جمعه دابو و دشت سر، بخشدار دشت سر، معاون مدیرکل دفتر امور شوراها و دهیاری های استانداری مازندران ، روسای بنیاد مسکن و تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آمل ، مسئول خانه کارگر آمل ، رئیس و اعضای شورای اسلامی بخش ، مدیرعامل واعضای شرکت تعاونی دهیاران ، اعضای شورای اسلامی و دهیاران بخش در تالار زمرد برگزار شد.

دکتر علی فرشیدفر بخشدار دشت سر با قدردانی از حضور همه مهمانان دراین همایش و با اشاره به خصوصیات اخلاقی پیامبر اسلام نسبت به رفع مشکلات مردم و داشتن سعه صدر در کارها گفت: انتظار ما از عزیزان شوراها و دهیاران این است که در تمام امور اخلاق پیامبر و ائمه معصومین را در سرلوحه کاری قرار دهند.

 وی افزود: اعضای شوراها و دهیاران اگر در موقع کار ناملایمات را دیدند با مهرورزی و راستگوئی برای حل معضلات همت و تلاش کنند و تفکر سیستمی داشته باشیم که نباید به من چه را در کارمان قرار دهیم.

 بخشداردشت سر اشاره کرد: زمانی دشت سر آباد خواهد شد که در تمام تفکرات و تصمیم گیری ها باهم باشیم وپشتکار وعلاقه نسبت به امور را مورد توجه قرار دهیم.

 فرشیدفر ادامه داد: درکنار عشق ورزیدن به کار پشتکار نیازاست و اگر قرار باشد تک روی داشته باشیم چه اتفاقی را شاهد خواهیم بود ؟

وی با اشاره به پیگیری وتوجهات نماینده مردم آمل درمجلس وفرماندار ویژه آمل نسبت به رفع مشکلات بخش گفت: دکتر یوسفیان ملا نه تنها نماینده مردم آمل درمجلس بلکه یک نماینده فراملی هستند که با رایزنی ها توانستند علاوه بر اعتبارات استانی اعتبارات دیگری را جذب کنند که نشان از توانمندی ایشان می باشد.

 بخشدار دشت سر با بیان اینکه هنوز بخشداری در ساختمان استیجاری بسرمی برد عنوان داشت: خوشبختانه دراولین ورودم به بخش به عنوان بخشدار، ساختمان بخشداری دراولویت کار قرارگرفت که باپیگیری های فراوان امروز شاهد شروع عملیات ساختمان بخشداری هستیم و در آینده نزدیک افتتاح وبه بهره برداری خواهد رسید.

فرشیدفر به دیگر اقدامات صورت گرفته تسریع درکار جاده آمل به بابل قدیم اشاره کرد واظهارداشت: دراین مورد مهندس رمضانی مسئول اداره راه وشهرسازی آمل خوب ورود پیدا کردند که پیمانکار مربوطه مشغول بکارهستند.

وی با تشکراز توجهات رئیس اداره بنیادمسکن شهرستان آمل به روستاهای بخش تصریح کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی شاهد هستیم که کارهای بسیار خوبی در تمام روستاهای بخش صورت گرفته و یا دردست اقدام می باشد.

سید اسماعیل علوی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آمل با بیان اینکه بخش دشت سر دارای 35 روستا می باشد گفت: تمام روستاهای بخش دارای طرح هادی وتفصیلی مصوب هستند و بغیر از یک روستا که دارای زیر20 خانوار می باشد.

 وی یادآورشد: طرح هادی برای تمامی روستاها تهیه شده ودهیاران می توانند براساس طرح نسبت به انجام کارهای عمرانی اقدام کنند.

وی با قدردانی ازتلاش و پیگیرهای دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل درمجلس درخصوص جذب اعتبارات برای اجرای طرح هادی روستایی عنوان داشت: 110 روستا درسطح شهرستان آمل وجوددارد که میزان اعتباری که برای سال 96 دراجرای طرح هادی روستای تخصیص داده شده بالغ بر 8میلیارد و 450 میلیون تومان می باشد که بیشترین اعتبارات دراستان مربوط به آمل می باشد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آمل تصریح کرد: دربخش دشت سر بیش از 38هزار و 100 نفر در 11 هزار خانوار سکونت دارند که تاکنون برای مقاوم سازی  برای 5 هزار و500 واحد وام پرداخت شد.

مهندس ابراهیمی توری معاون مدیرکل دفتر امور شوراها و دهیاری استانداری مازندران با بیان اینکه امروز شوراها منتخبین مردم روستاها هستند گفت: دهیاران هم منتخب شوراها هستند وباید دراجرای امور مربوط به روستا با شورای اسلامی روستا هماهنگ باشند.

 وی با تاکید براینکه دهیاران باید درراستای بودجه مصوب هزینه کنند وگرنه تخلف محسوب می شود افزود: شوراها ناظر بر اعمال دهیاران هستند ودهیار به عنوان یک شهردار درروستا است واگر درکنارهم باشند شاهد کارهای خوبی درسطح روستا خواهیم بود.

 معاون مدیرکل دفتر امور شوراها ودهیاری استانداری مازندران تاکید کرد: یکی از وظایف دهیار اجرای مصوبات درراستای قانون است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه متاسفانه بخاطر عدم آگاهی از قوانین شاهد تخلفات دربعضی از روستاهای مازندران هستیم اظهارداشت: برگزاری چنین نشست هایی می تواند نوعی کلاس آموزشی باشد تا بتوانیم با پرسش وپاسخ معلومات خود را بالا ببریم.

ولی الله چلابی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل تاکید کرد: اکنون به‌منظور حمایت از دانش آموختگان کارورزی از سوی وزارت تعاون سایتی راه اندازی شده تا از مزایای طرح‌های این دانش آموختگان استفاده شود.

وی ادامه داد : 950 نفر تاکنون درطرح کارورزی درآمل ثبت نام وآماده به کار هستند

 دراین همایش بناگر عضو شورای اسلامی بخش باقدردانی از برگزاری این همایش گفت: اقدامات خوبی در بخش صورت گرفته وبا توجه به سوابق تاریخی و وجود بزرگان، کارهای بیشتری باید درخور شان مردم بخش انجام شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0