امضای تفاهم ‌نامه همکاری فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش آمل
20 آذر 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل : این تفاهم‌نامه برای برنامه‌ریزی بهتر و انجام منظم امور بین دو دستگاه بزرگ فرهنگ، هنر و آموزش و پرورش است تا در راستای دنبال کردن هدف مشترک گام‌های اساسی برداریم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ در راستای بستر سازی لازم جهت کشف استعدادهای فرهنگی و هنری در سطح دانش آموزان و ایجاد انجمن های کوچک باهدف ایجاد کارگروهی و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری درراستای توسعه ارزش های اسلامی ، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سطح مدارس شهرستان آمل تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی و هنری بین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش آمل امضا شد.

امیر امیرنیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل گفت: این تفاهم‌نامه برای برنامه‌ریزی بهتر و انجام منظم امور بین دو دستگاه بزرگ فرهنگ، هنر و آموزش و پرورش است تا در راستای دنبال کردن هدف مشترک گام‌های اساسی برداریم.

وی اشاره کرد: با کمک انجمن های فرهنگی وهنری در سطح مدارس نسبت به برگزاری مراسم های مختلف فرهنگی وهنری از جمله شعر خوانی، مسابقات کتاب وکتاب خوانی ،جشنواره های هنری تاتر ،موسیقی و... ، برپایی نمایشگاه کتاب ، حمایت از گروه های هنری دانش آموزی از جمله تاتر ، موسیقی و سرود ، طراحی و ساخت نماد مدارس اقدام خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل بیان کرد: دخالت دادن دانش‌آموزان با تشکیل تشکل‌های کوچک و انجمن‌های هنری در مدارس سبب ارتقای فرهنگ و هنر می‌شود تا رابطه فرهنگی در مدارس به وجود آمده و این گام بزرگ تداوم یابد.

امیرنیا با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی و هنری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش این شهرستان در 10 بند تنظیم شده و به مطالعه و امضای طرفین درآمده است، گفت: باورمندی و باورپذیری دانش‌آموزان، شناسایی استعدادهای پایه و آموزش آنها، استفاده از روش‌های نوین آموزشی برای دانش‌آموزان و تربیت نسل‌های هنری و فرهنگی اثرگذار برای کشور از مهم‌ترین اهداف این تفاهم است.

عباس مرزبند رئیس اداره آموزش وپرورش آمل با بیان اینکه معتقدم این ادارات دو جسم بوده که دارای یک روح هستند گفت: فرهنگ و هنر با آموزش و پرورش در عین حال تعدد و تکثر رشته‌ها، دارای وحدت هستند و امروزه نگاه فرهنگی در جامعه بسیار مهم است و از ارزش فراوان برخوردار بوده پس باید به این دیدگاه ارزشمند توجه ویژه شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل تصریح کرد: سال گذشته دانش‌آموزان این شهرستان در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری در نمایشگاه دائمی درخشش خوبی داشتند و در حوزه دانش‌آموزی با استقبال خوبی روبرو بودیم.

این مسؤول با اشاره به رشته موسیقی در دبیرستان دخترانه این شهرستان، بیان کرد: در همه رشته‌های هنری دانش‌آموزان آملی سرامد هستند و در میادین استانی و کشوری خوش میدرخشند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0