طرح يکپارچه سازي املاک کشور (سيماک) يکي از پروژه هاي موفق سطح کشور
20 آذر 1396 ، دیدگاه 0
مدیرکل پست مازندران : اين پروژه يکي از مهمترين کارهايي است که با اجراي آن هر فعال وانفعالات مکاني در سطح شهر و روستا مي بايستي از طريق سامانه سيماک انجام شود .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ جلسه طرح يکپارچه سازي املاک کشور ( سيماک)  با حضور معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل و مديرکل پست استان و کارشناسان و رئيس اداره پست آمل در فرمانداري ويژه شهرستان آمل برگزارشد.

اسماعيل بوداغي مديرکل پست استان مازندران در رابطه با طرح يکپارچه سازي املاک کشور ( سيماک) که يکي از پروژه هاي موفق در حال اجرا در سطح کشور است عنوان کرد : اين پروژه يکي از مهمترين کارهايي است که با اجراي آن هر فعال وانفعالات مکاني در سطح شهر و روستا مي بايستي از طريق سامانه سيماک انجام شود .

مديرکل پست استان مازندران ادامه داد: براي دريافت استعلام در رابطه با خريد و فروش ملک و املاک با مراجعه به سيستم سيماک ديگر نيازي به مراجعه به 28 مرجع که مي بايست از آنها استعلام گرفته شود نيست و همچنين با اجراي اين طرح موجب جلوگيري از بسياري از تخلفات مي گردد .

بوداغي بيان کرد: پروژه مورد نظر دو قسمت دارد قسمت اول در رابطه با بحث کد نشاني افراد و همچنين طرح طبقه بندي مشاغل يعني آدرش شغل هاي مختلف را مي توان مشخص کرد که به طرح ( جي نف) گفته مي شود و طرح دوم ( سيماک) است که دهياران جهت مشخص نمودن حدود و ثغور روستا و جلوگيري از تعرضات به محدوده روستا است .

وی اشاره کرد: دهياران با مراجعه ارباب رجوع جهت دريافت مجوز ساخت و ساز نياز به گرفتن استعلام مي باشد که با مشخص نمودن مکان ملک با استفاده از سامانه سيماک نياز به مراجعه ارباب رجوع به 28 مرجع دريافت استعلام نمي باشد و دهيار با وارد کردن مشخصات ملک مورد نظر و دريافت کد رهگيري و اعلام آن به ارباب رجوع از اين پس افراد با داشتن کد رهگيري مي توانند در منازل خودشان مشخص نمايند که پرونده شان در ادارات ديگر در چه مرحله اي است و مدت زمان گرفتن استعلام به کمترين زمان ممکن مي رسد .

مديرکل پست استان مازندران نيز اظهار داشت: با کمک فرمانداري و بخشداريها و همچنين دهياران مي توان اين پروژه را با موفقيت پشت سر گذاشت و بخشداران نسبت به معرفي دهياران و مسئولين فني بخشها به اداره پست وشرکت دهياران در کلاسهاي آموزشي مورد نظر که هر دهيار مي بايست 63 ساعت کلاس را بگذراند و آموزشهاي لازم را ببيند و نهادهايي که درگير صدور مجوز ساخت وساز هستند نيز بايد اينگونه کلاسهاي آموزشي را بگذرانند .

سيد جعفر رسولي فرماندار ویژه آمل در رابطه پروژه سيماک که يکي از پروژه هاي بزرگ دولت الکترونيک مي باشد گفت: شهرداران ـ بخشداران و دهياران سطح شهرستان موظف به اجراي اين پروژه در سطح روستاها و شهرهاي آمل هستند و همکاري لازم را با مجريان اين پروژه داشته باشند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0