مرکز پایش تصویر بقاع متبرکه و موقوفات مازندران افتتاح شد
18 آذر 1396 ، دیدگاه 0
مرکز پایش تصویر آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران در راستای انتقال تصاویر بقاع متبرکه شاخص استان به اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران و نظارت جامع بر امنیت اماکن متبرکه راه‌اندازی و افتتاح شده است.
 
کمال آنلاین ؛ به گزارش روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، مرکز پایش تصویر بقاع متبرکه مازندران با حضور علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، رمضان پورقاسم مدیرکل حراست سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، قائم‌مقام و معاون فرهنگی اداره‌کل اطلاعات مازندران در محل اداره‌کل اوقاف استان افتتاح شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در مراسم افتتاح مرکز پایش تصویر بقاع متبرکه مازندران در محل این اداره‌کل، گفت: ایجاد مرکز پایش تصویر بقاع متبرکه مازندران به اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان کاری بزرگ و خلاقانه بوده است.
حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی با بیان اینکه ایجاد مرکز پایش تصویر بقاع متبرکه در اداره‌کل برای نخستین‌بار در کشور در استان مازندران انجام شده است، اظهار کرد: تمامی موارد امنیتی در اجرای این طرح اجرا و به‌کارگیری شده است.
وی با بیان اینکه دغدغه مدیران و نهادهای امنیتی با اجرای طرح مانیتورینگ بقاع متبرکه مازندران به اداره‌کل اوقاف مازندران برطرف می‌شود، افزود: تمامی تصاویر آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران شبانه‌روزی در سامانه ذخیره و قابل بازبینی است.
نظارت کامل اوقاف مازندران بر بقاع متبرکه و ادارات اوقاف شهرستان‌ها
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه با اجرای این طرح به‌دنبال خدمات‌دهی بیشتر به زائران و رعایت شأن و منزلت مسافران و زائران هستیم، تصریح کرد: با راه‌اندازی مرکز پایش تصویری نظارت کامل بر بقاع متبرکه و ضریح آستان مقدس امامزادگان مازندران صورت می‌گیرد.
حیدری خاطرنشان کرد: پایش تصویر ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها به اداره‌کل نیز در این طرح جایگذاری شده است و نظارت کاملی بر ورود و خروج همکاران و ارباب رجوع می‌شود تا بیشترین تکریم به ارباب رجوع در ادارات اوقاف شهرهای استان صورت گیرد.
وی با بیان اینکه در روزهای نخست راه‌اندازی طرح پایش تصویری یک فرد متخلف در یکی از بقاع متبرکه بخش بندپی دستگیر شد، گفت: رئیس اداره اوقاف بندپی با مشاهده فرد مشکوک که با یک دستگاه فلزیاب در حال بررسی منطقه و جوار آستان مقدس بود، موضوع را به کلانتری منطقه گزارش داد که با ورود به‌موقع نیروی انتظاری فرد متخلف دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.
لزوم پایش تصویری نقاط مختلف مازندران برای افزایش ضریب امنیت
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه باید به‌دنبال ایجاد امنیت نرم در جامعه باشیم، گفت: در کشورهای پیشرفته دیگر پلیس در معابر عمومی نمی‌گذارند و بیشتر با دوربین‌های مداربسته اقدام به نظارت و ایجاد امنیت می‌کنند.
علیرضا یونسی با بیان اینکه تخلفات احتمالی باید با چشم‌های نامرئی ثبت و ضبط شوند، اظهار کرد: مراکز پایش تصویری باید در استان گسترش پیدا کند و همه مراکز مهم استان این دوربین‌ها را داشته باشند.
وی با بیان اینکه طبق شورای تامین کشور باید دوربین‌هایی در سطح جاده‌ها و شهرها نصب شود، افزود: سیاست نهایی بر این است تا همه پایش‌های تصویری استان مازندران در یک مرکز و اتاق تجمیع شود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه برخی روستاهای پُرجمعیت مازندران نیز از پایش تصویری و امنیتی برخوردار هستند، تصریح کرد: شورای تامین استان و شهرستان‌ها پشتوانه تامین امنیت بقاع متبرکه و موقوفات هستند.
پایش سراسری تصاویر بقاع متبرکه در ادارات‌کل اوقاف کشور
مدیرکل حراست سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این جلسه گفت: شرایط امروز زندگی بشری و گسترش ترددها و پیچیدگی جرم متخلفان بسیار گسترده است و باید با دوربین‌های مداربسته و ساز و کارهای امنیتی اقدام به ایجاد امنیت و آرامش برای مردم کرد.
رمضان پورقاسم با بیان اینکه بستر پایش تصویر بقاع متبرکه مازندران باید در اختیار نهادهای امنیتی و اطلاعاتی استان قرار گیرد، اظهار کرد: در سازمان اوقاف به‌دنبال ایجاد پایش سراسری تصاویر بقاع متبرکه در حراست ادارات‌کل اوقاف و امور خیریه سراسر کشور هستیم.
وی با بیان اینکه پایش تصویر بقاع متبرکه به اداره‌کل برای نخستین‌بار در مازندران صورت گرفت، افزود: اجرای طرح پایش تصویر بقاع متبرکه مازندران باید گسترده‌تر در استان اجرایی شود.
مدیرکل حراست سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه برخی هیأت امنا و خادمان آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه به‌خاطر جلوگیری از حفاری‌های غیرمجاز در نقاط مختلف کشور کشته شده‌اند، تصریح کرد: برای جلوگیری از تحرک افراد سودجو برای حفاری‌های غیرمجاز نیازمند اجرای طرح پایش تصویر بقاع متبرکه هستیم که این امر باید در سراسر کشور اجرایی شود.
▫️با اجرای فاز نخست این طرح تصاویر بیش از هزار دوربین در بقاع متبرکه مازندران به اداره‌کل اوقاف مازندران پایش می‌شود.
 
 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0