مصیبت بزرگ واردات، تولید کشور را دچار مشکل کرد
18 آذر 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه لاریجان : کشاورز با این واردات گسترده برنج رمق و امید برای تولید ندارد و هنوز برنج های وارداتی سال 93 تا 95 در انبارها موجود است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حجت الاسلام حمیدرضا شکری امام جمعه لاریجان در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه وحدت سفارش خداوند متعال است است گفت: امام راحل و مقام معظم رهبری هم منادی وحدت در جهان اسلام شدند تا قدرت و عظمت جهان اسلام را نشان دهند.

وی ادامه داد: دشمنان از وحدت میان مسلمانان می سوزند و صهیونیست ها از وحدت جهان اسلام می ترسند و عناصر تکفیری هم در راستای خواسته های استکبار علیه جهان اسلام بهره می برند و مهمترین شعار و سلاح مسلمانان  که از هر سلاحی قدرتمند تر است سلاحِ  وحدت است.

امام جمعه لاریجان با بیان اینکه معنی وحدت ،  سنی شدن شیعه  و شیعه شدن سنی نیست افزود:  حتی این مسأله وحدت باید در بین همه طوایف و قبائل و مردم یک منطقه و بخش جهت حفظ  ارزشها و آرمانهای امام و شهدا بماند.

شکری اظهارداشت: وقتی همه  بر مسئول بودن  و کار اجرایی کردن یک نفر، برای پیشبُرد اهداف فرهنگی و انقلابیِ آن منطقه اتفاق نظر دارند دیگر سخنان سخیف و بی مایه و بی ارزش برای تفرقه انداختن چه معنایی میدهد؟! بنده بعنوان سرباز ولایت و سخنگوی مقام عظمای ولایت مشفقانه توصیه می کنم که همگی  مراقبِ  نفوذ  دشمن  باشند ! همه باید زیر چتر ولایت برای خنثی نمودن توطئه دشمن قرار بگیرند.

وی تاکید کرد: عده ای از مسلمانها و بچه شیعه و حزب اللهی ها اگر بخواهند با سخنان سخیف و دور از شأن انسانیت به پای هم بپیچند و یکدیگر را متهم  کنند و برعلیه خودشان پرونده سازی کنند و بر این جهل و نادانی و خواهشهای درونی برای تسویه حساب شخصی  با سوء استفاده از جایگاه و منصبی که دارند اصرار بورزند اینها چگونه میخواهند منادی وحدت و حامل پیامِ  ولایت بین مسلمین جهان بشوند؟!

امام جمعه لاریجان اضافه کرد : اگر کسی توصیه امام جمعه  را  که  سخن رهبری عظیم الشّأن است و حکم پدری دلسوز در جامعه  را  دارد به  قاطعیت نشنود و با عملکرد ناصحیحش راه نفوذ دشمن را باز کند و خدای ناکرده مردمِ  معتقد را از مسیر روحانیتِ  اصیل و خط  ولایت  و آرمان امام  و شهدا  و از خط  بسیجیانِ همیشه  قهرمان و سپاه ِ گرانقدر و ارزشمند منحرف و بد بین کند خائن است و ملت بشدت با آن برخورد خواهد کرد.

 شکری با اشاره به فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو گفت : دانشجویان قشر تأثیرگذار و آینده‌ ساز کشور هستند و باید نسبت به مسائل و مطالبات این  قشر توجه  ویژه  شود و ساختن آینده ایران به ‌دست دانشجویان و جوانان است و این قشر باید با تمام توان و با روحیه انقلابی نسبت به رفع مشکلات کشور تلاش کنند.

وی تصریح کرد: دانشجویان نباید تفکر سازش با دشمن را داشته باشند و بدانند جنگ با دشمن  لزوما جنگ با اسلحه نیست بعضی وقت ها دنبال علم رفتن و جهاد علمی جنگ با دشمن است و نکته  مهمی که اینجاست این است  نهضت  دانشجویی کشور ما  ضد استکباری بوده  و باید این خصیصه حفظ و نگهداری شود.

امام جمعه لاریجان با اشاره به ورود بی رویه کالاهای بی ارزش که دارد اقتصاد کشور را فلج می کند گفت: متاسفانه  مصیبتِ بزرگِ واردات ، دامنِ تولید ما را گرفته است از دسته بیل، کفش تا ماشینهای  شاسی بلند خارجی  وارد کشور می شود و کالاهای مورد نیاز تولید می شود و با این مشکلات ، تولید در معرض خطر قرار گرفت.

شکری اشاره کرد: برنج های تولیدی امسال در انبارهای کشاورزان ما مانده است شاهد واردات برنجِ خارجی در کشورهستیم که البته همین جا لازم میدانم از بیانات نماینده ساعی و پُر تلاشمان  جناب دکتر یوسفیانِ مُلّا بخاطر حمایت از برنج  کاران  داخلی و انتقاد از واردات بی رویه برنج  به  داخل  کشور تقدیر و تشکر کنم.

وی تصریح کرد:  کشاورز با این واردات گسترده  برنج  رمق و امید برای تولید ندارد و هنوز برنج های وارداتی سال 93 تا 95 در انبارها موجود است و دو وزارتخانه کشاورزی و صنعت ، معدن و تجارت به جای پاسخگویی به هم  پاس می دهند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0