11 کیلومتر دیگر از تعریض محور هراز افتتاح می شود
14 آذر 1396 ، دیدگاه 0
بهادری درخصوص سئوالی که دولت و ریاست جمهوری سال 97 را سال اتمام پروژه جاده هراز اعلام نموده است گفت: هر چند که وزارت راه وشهرسازی تلاش خودش رامی کند که به این وعده جامه عمل بپوشاند اما تابع اعتبارات هستیم وبعید می دانیم که این پروژه تا پایان سال 97 به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ عبدالله بهادری مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران درنشست با نماینده مردم آمل درمجلس و فرماندار ویژه آمل درخصوص بررسی آخرین وضعیت راه در شهرستان آمل با اشاره به تسریع در عملیات چهاربانده کردن جاده هراز گفت: این پروژه 110 کیلومتر طول دارد که تاکنون 60 کیلومتر به بهره برداری رسید و الان چیزی حدود 11کیلومتر تلاش براین است تا تیرماه سال 97 از سمت آمل به وانا به بهره برداری برسد که شاهد پیشرفت 46 درصد این پروژه هستیم.

وی افزود: با بهره برداری از آن فازهای بعدی متناسب با اعتباراتی که برای این پروژه منظور می شود تداوم پیدا خواهدکرد اما نگاه ویژه دولت وعلی الخصوص وزارت راه وشهرسازی دراین است که انشاالله بیشترین حجم اعتبار برای این پروژه لحاظ شود ومتناسب بتوانیم قطعات را یکی پس ازدیگری به بهره برداری برسانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران  درخصوص 30 کیلومتر باقی مانده چهاربانده کردن جاده هراز عنوان داشت  : کار مطالعاتی آن به اتمام رسیده اما ما تابع اعتبارات سالیانه برای این پروژه هستیم وبرای سال 97 اعتبار خوبی برای جاده هراز منظور کرده است.

بهادری درخصوص سئوالی که دولت و ریاست جمهوری سال 97 را سال اتمام پروژه جاده هراز اعلام نموده است گفت: هر چند که وزارت راه وشهرسازی تلاش خودش رامی کند که به این وعده جامه عمل بپوشاند اما تابع اعتبارات هستیم وبعید می دانیم که این پروژه تا پایان سال 97 به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به آسفالت راه روستایی در مازندران اظهارداشت: پروژه های خوبی درسطح استان داریم مثل پروژه راه روستایی و کل طول راه روستایی که درمازندران وجودارد نزدیک به 800 کیلومتر است و تاکنون 450 کیلومتر آسفالت شدند و اخیرا 100 کیلومتر برای 50 روستا را دردست اجراداریم وتلاش می کنیم درصورت تحقق تخصیص اعتبارات تاپایان سالی مالی 96 به بهره برداری برسانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به اتمام لاین رفت جاده آمل به چمستان گفت: مسیر جاده آمل به چمستان که به نور ورویان به طول 24 کیلومتر می باشد  یک لاین تعریض صورت کامل گرفته ولاین بندی بیش از 70 درصد انجام شده و همین الان 4 ابنیه فنی  بادوپیمانکار مشغول بکار هستند و تلاش این می باشد تا پایان سال مالی 97 به اتمام برسد.

بهادری درخصوص تخصیص اعتبارات ملی 16میلیارد تومانی  به مازندران تصریح کرد: اولویت با پیمانکارانی است مطالبات دارند که بتوانیم به نسبت پروژه 25 درصد پرداخت شود و11میلیارد تومان دیگر به بخش راه روستائی تخصیص داده شد.

 وی با اشاره به اینکه شهرستان آمل از نظر پروژه‌های مصوب شده رتبه یک را در مازندران دارد، افزود:  با تلاش دکتر یوسفیان ملا،  امیدواریم کارهای بیشتری را در این شهرستان انجام دهیم.

مدیرکل راه وشهرسازی مازندران درخصوص اتمام مسکن مهر در دهه فجرامسال درآمل گفت: 202 واحد با پیشرفت فیزیکی 90 درصدی دردهه فجر امسال تحویل 80 خانوار قرارخواهد گرفت.

عزت‌الله یوسفیان‌ ملا نماینده مردم آمل درمجلس اظهار داشت: امرار معاش و تأمین هزینه زندگی مردم در بخش لاریجان به‌ واسطه عبور و مرور مسافران از محور هراز است و مسدود بودن این محور موجب خسارت زیاد به مردم بخش لاریجان می‌گردد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره اینکه با وجود دو شهر و ۹۰ روستا در بخش لاریجان، نباید جاده مسدود شود، افزود: مسدود شدن محور هراز، مردم را دچار مشکل می‌کند که با پیگیری‌های انجام شده و با موافقت وزیر راه‌وشهرسازی دیگر جاده هراز بسته نمی‌شود.

یوسفیان محور آمل به چمستان را یکی از راه‌های مهم بین‌شهری دانست و افزود: این محور طی بازدیدهای به‌عمل آمده پروژه‌ای مهم تلقی گردید.

یوسفیان خطاب به مدیرکل راه‌وشهرسازی مازندران برای پیگیری‌ راه‌های روستایی شهرستان آمل گفت: راه‌های روستایی شهرستان آمل و بخش لاریجان باید به‌زودی مورد بازدید و جهت انجام این پروژه اقدامات لازم صورت گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0