آغاز ساخت ساختمان جدید و دائمی دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی شهرستان آمل +عکس
11 آذر 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران : اتاق‌ ها همچنین یکی از مهم‌ترین ارکان مشورتی و بهترین جایگاه برای پیگیری مطالبات فعالان اقتصادی در بخش‌ خصوصی هستند که ارائه نظر مشورتی به قوای سه گانه، از مهم‌ترین وظایف ایشان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران در آیین آغاز ساخت ساختمان جدید ودائمی دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شهرستان آمل که با حضور امام جمعه آمل ، نماینده مردم آمل درمجلس ، فرماندار ویژه آمل ، رئیس سازمان وخانه صنعت ، معدن وتجارت مازندران ، دادستان ، رئیس واعضای اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن وکشاورزی مازندران ، شهرداری واعضای شورای شهر آمل ، فعالان اقتصادی آمل برگزار شد گفت: اتاق های بازرگانی شهرستان برای نخستین بار در ماده ۴ قانون اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران مصوب ۱۳۶۹، اصلاحی ۱۳۷۳ ذکر گردید که طبق ماده فوق حوزه فعالیت اتاق شهرستان محدود به حدود تعیین شده در قانون تقسیمات کشوری می باشد.

وی با بیان اینکه، اتاق های شهرستان دارای شخصیت حقوقی مستقل بوده و در امور اداری و مالی مستقل در حدود مقررات مربوطه می باشند، افزود: همه اتاق های شهرستان وظایف یکسانی دارند و تأسیس اتاق شهرستان منوط به داشتن حداقل عضو تعیین شده در قانون اتاق می باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران، یکی از مهمترین دلایل ایجاد اتاق های شهرستانی را ساماندهی و تسریع امور فعالین اقتصادی استان و همچنین به جهت تمرکز زدایی از مرکز کشور بیان کرد وادامه داد:  اتاق‌ ها همچنین یکی از مهم‌ترین ارکان مشورتی و بهترین جایگاه برای پیگیری مطالبات فعالان اقتصادی در بخش‌ خصوصی هستند که ارائه نظر مشورتی به قوای سه گانه، از مهم‌ترین وظایف ایشان است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تاکید براینکه حمایت و دفاع از مطالبات فعالان اقتصادی بخش خصوصی به ویژه اعضای اتاق بازرگانی جزو وظایف لاینفک این اتاق است، اضافه کرد: شهرستان آمل و مازندران استعداد و پتانسیل بسیار خوبی در تولید محصولات کشاورزی داشته و زمینه صادرات این محصولات به بازارهای دیگر کشورها مهیا است.

شافعی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی ایران، نگاه متوازن در همه مناطق کشور را فدای پافشاری های منطقه ای نمی کند، افزود: بی شک راه اندازی نمایندگی اتاق بازرگانی درشهرستان ها از مراجعات فعالان اقتصادی به مرکز استان کاهش داده و خدمات مربوطه در این مکان به متقاضیان ارائه می شود.

حجت الاسلام سیدجلیل مرتضوی امام جمعه آمل گفت: وجود دفتر نمایندگی در این شهرستان قدم بسیار خوبی بوده و با توجه به استعداد خوب بخش خصوصی امیدواریم اثرات مثبت این کار تغییر و تحولی در توسعه فعالیت های بخش خصوصی داشته باشد.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: شکی نیست که بخش خصوص تجربیات موفقی در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال دارد و قطعا این اداره از فعالیت های اقتصادی بخش خصوصی حمایت می کند.

دکترعزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل درمجلس با قدردانی از حضور همه عزیزان در آیین آغاز ساخت ساختمان جدید ودائمی دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزیشهرستان آمل گفت: خدا راشاکر هستیم که پس از سالها پیگیری امروز شاهد ساخت این دفتر درآمل هستیم.

وی افزود: براساس قانون درهر شهرستانی که 50 نفر کارت بازرگانی داشته باشند اتاق و دفترنمایندگی اتاق بازرگانی ایران

راه اندازی شود که خواسته ما بسیار معقول وقانونی بود.

نماینده مردم آمل درمجلس تاکید کرد: دراین شهرستان بزرگانی درصنعت داریم که هر کدام برای خودشان حرفی برای گفتن دارند وباید برادرانه درکنارهم وبرای شکوفائی اقتصاد مقاومتی همت وتلاش کنیم.

سید مجتبی رضوی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز با بیان اینکه از سال ۹۱ تا ۹۵ با کاهش صادرات چهار گمرگ استان مازندران مواجه بودیم، افزود: آمل به تنهایی افت کاهش صادرات مازندران را جبران کرد و به تنهایی با افزایش صادرات گمرگ مواجه بود.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه وضعیت ۴ گمرگ استان مازندران از ۲۳۸ میلیون دلار صادرات به ۱۰۱ میلیون دلار افت داشت، افزود: شهرستان آمل به تنهایی از ۱۶۶ میلیون دلار صادرات به ۲۰۰ میلیون صادرات افزایش داشت.

رضوی با بیان اینکه آمل پایتخت لبنیات کشور است، ادامه داد: با توجه به استقرار ۵۰ درصد از صنعت استان مازندران در شهرستان آمل، لیاقت این شهرستان بیشتر از این ها است.

دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی شهرستان آمل از سال 82 تاکنون دراین شهرستان در مکان استیجاری راه اندازی ومشغول به فعالیت است.

ساختمان جدید این دفتر در زمینی به مساحت یکهزار و770متر مربع وبازیربنای یکهزار و550 متر مربع در انتهای بلوار آزادگان آمل واقع شده و در سه طبقه ساخته خواهد شد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0