شورای فرهنگ عمومی برای مقابله با آسیب های اجتماعی راهکار دهد
9 آذر 1396 ، دیدگاه 0
مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی مازندران : آن چیزی که در شورای فرهنگ عمومی مطرح می شود باید دغدغه های مردم باشد و دغدغه های امروز جامعه فرهنگی و چالش های اجتماعی است که تهدید می کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در جلسه شورای فرهنگ عمومی دابو و دشت سر که در دفتر امام جمعه برگزار شد با بیان اینکه کلیه مصوبات شورای فرهنگ عمومی قابلیت اجرایی دارد، گفت: این شورا وظیفه عام نسبت به فرهنگ دارد و مصوبات شورای فرهنگ عمومی همانند شورای عالی انقلاب فرهنگی باید اجرا شده و به حکم قانون است.

وی با اشاره به اینکه 95 درصد شعارهای مردم در سال 57 شعارهای فرهنگی و اجتماعی بوده است و مادی نبود، افزود: برای اینکه شعارها و ارزش ها زنده بماند چنین شعارهایی را سر دادند.

جاودانی یادآورشد: آن چیزی که در شورای فرهنگ عمومی مطرح می شود باید دغدغه های مردم باشد و دغدغه های امروز جامعه فرهنگی و چالش های اجتماعی است که تهدید می کند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به گسترش شبکه های اجتماعی در جامعه اشاره کرد: تولید محتوای شبکه های اجتماعی توسط دیگران انجام می شود و ما فقط بیننده هستیم و اگر محتوای غیر ارزشی باشد همه آسیب می بینیم.

 جاودانی گفت: فرهنگ فقط کتاب، فیلم، سیمنار و دیگر امور نیست که بیان می شود و فرهنگی که مورد نظر انقلاب بود چقدر تحقق پیدا کرده است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی برای تحقق ارزش های دینی بود و باید برای بهتر شدن تلاش کنیم نه اینکه رفع مسوولیت کنیم و باید از خودمان و خانواده و منطقه شروع کنیم.

 جاودانی اظهارداشت: در جلسات  شورای فرهنگ عمومی موضوعات فرهنگی و عمومی را به بحث بگذاریم تا راهکاری پیدا کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه سرانه مطالعه کتاب در کشور بین 8 تا 14 دقیقه است، گفت: سرانه مطالعه کتاب نسبت به سایر کشورها بسیار پایین است.

 جاودانی با تاکید به اینکه نمی توانیم نقش فرقه های ضاله را در ترویج فرهنگ بی بندوباری نادیده بگیریم، عنوان داشت: باید چالش هایی که دارد فرهنگ ما را تهدید می کند را شناسایی و برای مقابله با آن برنامه ریزی کنیم.

 وی با اشاره به اینکه نمی شود با تکنولوژی مقابله کرد، افزود: امروز اینترنت و شبکه های مجازی و اجتماعی جهت دهنده زندگی مان است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0