سومین جشنواره برنج در بخش دابودشت آمل برگزار می شود
9 آذر 1396 ، دیدگاه 0
امام جمعه دابو ودشت سر: برای ثبت برنج دابو و آمل به عنوان برنج مرغوب ایران باید تلاش کنیم و این شهرستان با تولید برنج مرغوب می ‌تواند بعنوان پایتخت برنج کشور معرفی شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حجت الاسلام والمسلمین مهدی تقی زاده آملی امام جمعه دابو و دشت سر در جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش های دابو و دشت سر که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، بخشداران، شهردار و روسای ادارات در دفتر امام جمعه برگزار شد گفت: سومین جشنواره برنج با رویکرد آشنایی با حقوق و مطالبات کشاورزان در روستای هشتل از توابع بخش دابودشت آمل برگزار می شود.

 وی ادامه داد: برای ثبت برنج دابو و آمل به عنوان برنج مرغوب ایران باید تلاش کنیم و این شهرستان با تولید برنج مرغوب می ‌تواند بعنوان پایتخت برنج کشور معرفی شود.

حجت الاسلام تقی زاده آملی با بیان این که تمام خوشحالی کشاورزان در این است مسوولان پیگیر مشکلات آنها باشند، گفت: خوشبختانه با وجود بی مهری که در گذشته وجود داشت اما با درایت استاندار مازندران و نماینده مردم آمل در مجلس و دیگر مسوولان، برنج طارم در سبد غذایی مردم قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه برنج طارم دابو یک برند کشوری است، افزود: این انتظار را داریم که آمل به عنوان پایتخت برنج کشور محسوب شود تا خستگی از دوش کشاورزان برداشته شود.

 امام جمعه دابو و دشت سر با تاکید بر اینکه برنج با مشقت و سختی بدست می آید، گفت: در این جشنواره باید مشکلات کشاورزان از قبیل کم آبی ، مسائل و مشکلاتی که در موقع داشت و برداشت وجود دارد با استفاده از ابزار فرهنگ نشان دهیم.

 حجت الاسلام تقی زاده با تبریک پیروزی بر داعش گفت: با این پیروزی پیشانی سردمداران استکبارجهانی به خاک مالیده شد و داعشی که دست پرورده آل سعود وصهیونیست بود به کلی نابود و به زباله دان تاریخ فرستاده شد.

 وی تصریح کرد: بحث فرهنگ فقط ارشاد نیست بلکه تمام ادارات دخیل هستند و باید با بهره گیری از علوم وحیانی بتوانیم درجهت حفظ فرهنگ اصیل ناب محمدی گام برداریم.

 حجت الاسلام تقی زاده با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی در دو بخش دابو و دشت سر مظلوم است، گفت: بواسطه نداشتن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل به صورت عملی برای تحقق برنامه های فرهنگی در منطقه دچار مشکل هستیم.

  امام جمعه دابو و دشت سر فرهنگ را زیر بنای توسعه دانست و افزود: نقش فرهنگ در مبارزه با توطئه های دشمنان در همه ابعاد اثرگذار است و همه باید در این مسیر به وظایف خود عمل کنند.

حجت الاسلام تقی زاده با تاکید بر لزوم حمایت از برنامه های فرهنگی گفت: از برنامه های فرهنگی با رویکرد تقویت ارزش ها و بنیان فرهنگ و سنت منطبق با سبک زندگی اسلامی حمایت می شود و همه مکلف به حمایت و پشتیبانی از این برنامه ها که موجب ارتقای فرهنگ جامعه می شوند، هستند.

در این جلسه شهردار دابودشت و بخشداران دابو و دشت سر درخصوص اقدامات فرهنگی توضیحاتی دادند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0