ضرورت توجه به نقش و جایگاه علما و مراجع مازندران
6 آذر 1396 ، دیدگاه 0
آیت الله طبرسی : آیت الله جوادی آملی یک نعمت بزرگی برای همه ما است،و این عالم گرانقدر اهل تهذیب نفس و پاکی بوده و از جایگاه و منزلت گرانقدری برخوردار هستند که آثار ارزشمندی دارند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ؛ آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران در مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسگری(ع) که به همت دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی در مازندران و حوزه علمیه امام حسن عسگری(ع) آمل در مسجد هدایت برگزار شد با اشاره به هفته بسیج گفت: امام خمینی(ره) کارهای پیامبرگونه بسیاری در زندگی خود انجام دادند که یکی تشکیل ارتش 20 میلیونی بود و امروز برکات این شجره طیبه را مشاهده می کنیم و می بینیم این دستور چه میزانی برای حفظ انقلاب و ارزشهای آن مهم بوده است.

امام جمعه ساری تصریح کرد: زمان امام محمدباقر(ع) و امام صادق(ع) که نزاع بنی امیه و بنی عباس برای مطامع دنیوی و قدرت شروع شد، فرصتی طلایی بود تا این دو امام بزرگوار بتوانند معارف دینی را برایمان بازگو کنند.

وی اظهارداشت: امام حسن عسگری(ع) در شرایط سختی قرار داشتند که این امام همام آنقدر محصور بود که حتی موفق به زیارت خانه خدا نشدند و ضرورت دارد بهره گیری شایسته ای از سیره نورانی این بزرگواران داشته باشیم.

آیت الله طبرسی با بیان این که آیت الله جوادی آملی یک نعمت بزرگی برای همه ما است، افزود: این عالم گرانقدر اهل تهذیب نفس و پاکی بوده و از جایگاه و منزلت گرانقدری برخوردار هستند که آثار ارزشمندی دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: استان مازندران و شهرستان آمل به آیت الله جوادی آملی افتخار می کند که دیار علویان آمل محل علما و بزرگان در طول تاریخ بوده است.

وی اظهارداشت: استان مازندران در همه حوزه ها پیشتاز و فعال است و باید گفت اگر استانهای دیگر افرادی مانند حضرات آیات جوادی و حسن زاده آملی داشتند اینگونه با این بزرگواران برخورد نمی کردند که ضرورت دارد وظیفه خود را نسبت به مرجعیت بدانیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: شیعیان از سرمایه های کلانی برخوردار هستند که هیچ قومی چنین سرمایه ای ندارد و در غرب خبری از انسانیت نیست که قانون خوبی دارند اما خودشان چگونه هستند و می خواهند ما را همانند خود کنند که باید متوجه باشیم نقشه ها و برنامه های بسیاری برای تضعیف بنیان خانواده دارند.

آیت الله طبرسی ادامه داد: در جریان زلزله کرمانشاه این مردم ما بودند که هر چه در توان داشتند کمک کردند و این ها به برکت فرهنگ اهل بیت معصومین(ع) است و در کشورهای دیگر چنین چیزی وجود ندارد.

حجت الاسلام حسن محمودی، رییس دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی در مازندران با اشاره به روایتی از امام حسن عسگری(ع) افزود: کسی که یتیم شد بدتر از آن کسی است که از امام زمان خود جدا شده باشد.

وی تصریح کرد: اگر علمای دین و فقها، امور دین را برعهده بگیرند به مقام اعلا محشور می شوند که برکات ارزشمندی در آن وجود دارد.

حجت الاسلام محمودی ادامه داد: حضرت آیت الله جوادی آملی مانند سایر علمای دین، نگه دار مردم در مسیر امامت هستند و یکی از جلوه های نگه داری مردم نیز گشایش دفاتر مرجعیت دینی و علمی است.

رییس دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی در مازندران خاطرنشان کرد: دفتر مرجعیت دینی و علمی این عالم گرانقدر در سراسر کشور و خارج از کشور ایجاد شده است.

وی افزود: دفاتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی ایجاد شد تا مردم با علما ارتباط داشته باشند و به احکام دین دسترسی پیدا کنند و به شبهات آنان پاسخ داده شود.

حجت الاسلام محمودی ادامه داد: بیش از یک سال از افتتاح دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی در مازندران می گذرد که این دفتر از آحاد مردم استقبال می کند.

رییس دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی در مازندران خاطرنشان کرد: دفتر مرجعیت دینی و علمی آیت الله جوادی آملی همه روزه آماده پاسخگویی به مسائل شرعی و شبهات دینی، دریافت وجوهات و اعزام مبلغان و کارشناسان دینی به سراسر استان مازندران است.

وی بیان داشت: دفتر مرجعیت خانه و پایگاه معنوی مردم است که در تمام مناسبت های مذهبی، برنامه های فرهنگی دینی در این دفتر برگزار می شود که با استقبال آحاد مردم روبرو است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0