در نشست دکتر یوسفیان ملا با اعضای شورای مشورتی فرهنگ و هنر آمل چه گذشت؟
4 آذر 1396 ، دیدگاه 0
نماینده مردم آمل درمجلس ، فرهیختگان شهر علیرغم اینکه برای همه احترام ویژه ای قائل هستیم برای آمل چه کردند و روزی که استاد فرهنگ شریف از دنیا رفت چقدر از مسوولان و اصحاب فرهنگ و هنرشهرستان درمراسم تشیع پیکر ایشان در تهران شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دکتر عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس در نشست صمیمی با اعضای شورای مشورتی فرهنگ و هنر شهرستان آمل با بیان اینکه در میان شما عزیزان کسانی هستند که برای اعتلای فرهنگ این شهر تلاش کردند گفت: استاد اولیایی مجسم این تلاش هستند که با انسانیت و بزرگواری که دارند توانستند افرادی را پرورش دهند که برای اعتلای شهر قدم برمی دارند.

وی با بیان اینکه ورزش هم جزیی از فرهنگ است، گفت: درامور دولتی و مجلس، ورزش نخستین گام فرهنگی است و نیاز می رود برای کار فرهنگی فرهنگ سازی صورت گیرد.

 نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به سابقه دیرینه فرهنگ و هنر این دیار اظهارداشت: بزرگانی از این شهر برخواستند که از گذشته تاکنون به عنوان سرمایه و گنجینه های ارزشی این شهر محسوب بوده و هستند.

یوسفیان ملا با اشاره به بیان انتظارات جامعه فرهنگ و هنر شهر نسبت به یک نماینده مجلس ادامه داد: از آن طرف هم نماینده مجلس انتظار دارد برای رشد و توسعه شهر در همه جهات، اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان به عنوان بازوان مسوولان شهری وارد عمل شوند.

 وی با تاکید بر اینکه بخش بزرگی از شهر آمل در گذشته جدا شد اما فریاد کسی بلند نشد، گفت: مگر شما عزیزان خارج از مجموعه شهرستان هستید و عزیزانی که عهده دار مسوولیتی بودند و یا فعالیت های فرهنگی وهنری می کردند فریاد اعتراض بلند نکردند.

 یوسفیان ملا اظهارداشت: پنج بخش بزرگ شهرستان از آمل جدا شد که انتظار نداشتیم کشاورزان فریاد بزنند اما این انتظار بود قلم به دستان در قالب شعر، طنز، کاریکاتور، رسانه و دیگر حوزه ها وارد عرصه می شدند.

 نماینده مردم آمل در مجلس با انتقاد از کسانی که تنها به دنبال عیب جویی هستند، گفت: 52 درصد تولیدات مازندران و76 درصد صادرات استان در شهر آمل صورت می گیرد و متاسفانه از اهالی قلم انتظارمی رفت در موضوع منطقه ویژه اقتصادی قلم زنند نه اینکه سکوت اختیار کنند.

 یوسفیان ملا ادامه داد: فرهیختگان شهر علیرغم اینکه برای همه احترام ویژه ای قائل هستیم برای آمل چه کردند و روزی که استاد فرهنگ شریف از دنیا رفت چقدر از مسوولان و اصحاب فرهنگ و هنرشهرستان درمراسم تشیع پیکر ایشان در تهران شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه کار نماینده پشتیبانی است، گفت: شما عزیزان در قالب برنامه های دولتی طرح و پیشنهاد دهید و بنده پیگیری می کنم و انتظارهم داریم که از طرح و برنامه های در دست اجرای شهرستان حمایت کنید و این حمایت تنها یکطرفه نباشد.

 نماینده مردم آمل درمجلس با قدردانی از حضور مردم در پای صندوق رای در انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: مردم با دادن رای بالا به اینجانب چاقوی سیاسی بنده را تیز کردند و خود وزرا و هیئت دولت برای نماینده ای که بیشترین رای را در حوزه انتخابی خود بدست آورد حساب ویژه ای باز می کنند.

 یوسفیان ملا با ابراز گله مندی از کسانی که قلم را به نفع دیگران می نویسند، گفت: در جریان احداث فرودگاه بعضی از قلم به دستان شهرستان آمل به جای دفاع از حقوق مردم خودشان به ناحق مطالبی را نوشتند که باعث خوشحالی دیگران شد.

وی با تاکید بر اینکه در امور فرهنگی همه همت و تلاش کنند که می شود با پیگیری کارهای خوبی انجام شود، گفت: ما نمی توانیم آمل را از دیگر شهرهای کشور جدا ببینیم  و اگر خواستی باشد باید درچهارچوب قوانین و مقررات صورت گیرد.

نماینده مردم آمل درمجلس با اشاره به اینکه نگاه یک نماینده به تمام بخش ها است، تصریح کرد: نمی شود پولی که برای جاده و طرح هادی روستایی گرفته می شود برای ساخت فرهنگسرا استفاده شود هرچند اگر من نماینده بیایم به جای احداث جاده روستایی به فکر ساخت فرهنگسراها باشم در گرفتن رای برای نمایندگی مجلس بسیار اثر دارد.

امیر امیرنیا رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل با قدردانی از حضور نماینده مردم آمل در مجلس در جمع پیشکسوتان فرهنگ و هنر شهرستان گفت: دکتر یوسفیان خودشان صاحب خانه هنرمندان هستند و به خود می بالیم دارای یک چنین نماینده ای هستیم که از کیان و اعتبار شهر دفاع می کنند.

وی با بیان اینکه شهرستان آمل در تمام جهات دارای اعتبار خوبی در استان وکشور است، گفت: این شهر دارای عرفا و دانشمندان بزرگی در گذشته و حال است که به عنوان وجه متمایز نسبت به دیگر شهرهای کشور قرار دارد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل یادآورشد: برای ایجاد زیرساختار فرهنگ و هنر شهرستان، شورای توسعه فرهنگ و هنر شهرستان با حضور پیشکسوتان، هنرمندان، اصحاب رسانه و روسای انجمن ها تشکیل که فصل الباب برای توسعه فرهنگ شهرستان باشد.

 وی اشاره کرد: تئاتر شهر درحد یک حرف باقی ماند و نیاز است که از توان جنابعالی و شهرداری آمل که قول بازسازی دادند استفاده شود.

در این جلسه استاد اولیایی، مرعشی، قربانی، خسروی و اندیکلایی به بیان مسائل و مشکلاتی در حوزه فرهنگ و هنر پرداختند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0