انتقاد از گسترش آمار طلاق در قشر تحصیلکرده / اعتماد به دشمن جواب نمی دهد
2 آذر 1396 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام ماندگاری : شیطان هیچ وقت مستقیم نمی آید و به شما وعده با ظاهر سازی می دهد واگر بصیرت نداشته باشیم در مسیر گمراهی قرار می گیریم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری، استاد حوزه و دانشگاه دریادواره شهدای دانشجو و شهدای مدافع حرم شهرستان آمل که در دانشگاه شمال آمل برگزار شد با بیان اینکه در قرآن کریم آمده است که به هر شهید  25 مدال داده می شود، گفت: این مدالها همانند مدال ورزشکاران و نام آوران نیست که بعد از مدتی از یاد برود بلکه برای همیشه تاریخ در یادها زنده می ماند.

وی با بیان اینکه در این دنیا سواد و بصیرت وجود دارد، افزود: سواد به مفهوم یاد گرفتن از مدرسه تا دانشگاه که روابط ظاهر عالم و سواد روابط پدیده های عالم است و هرچه بیشتر یاد بگیریم مدرک ما بیشتر می شود.

 کارشناس برنامه سمت خدا ادامه داد:  بصیرت رابط پدیده باطنی عالم است که اگر بصیرت داشته باشیم در این دنیا می توانیم خوب کار کنیم و در مسیر تعالی قرار گیریم.

 استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه آمار طلاق در میان باسوادان بیشتر است افزود: آمار آرامش در صنوفی بیشتر است که یک نوع پدیده باطنی و درونی را دست پیدا کنیم اهل بصیرت هستیم.

 حجت الاسلام ماندگاری ادامه داد: اگر امام عزیزمان بسیج را شجره طیبه نامید به سبب اینکه اهل بصیرت هستند و بصیرت به مفهوم باطن بینی و عقلانیت است.

 وی تصریح کرد: دشمن یک ظاهر و باطن دارد و یک عده ای از خدمتگذاران و مسوولان نظام به ظاهر دشمن نگاه کردند و رفتند پای میز و مذاکره کردند و اگر سالهای مذاکره را با سالهای مقاومت و مبارزه سردار سلیمانی که در برابر آنها در سوریه و عراق مقاومت کرد نگاه کنیم الان همان مسوولان می گویند آمریکا دشمن قابل اعتماد نیست و کسانی که مقاومت کردند و به باطن دشمن رسیدند پیروز شدند.

 وی با اشاره به خصوصیات شیطان گفت: شیطان دارای چندین خصوصیات است که یکی اینکه شیطان فوق تخصص نیاز شناسی با آدرس غلط است و مانند آمریکایی ها برای برقراری امنیت به عراق و افغانستان لشکرکشی کردند تا امنیت برقرارکنند و می بینیم که امنیتی حاصل نشد و این به سبب دادن آدرس غلط بود.

حجت الاسلام ماندگاری دیگر خصوصیات شیطان را فوق تخصص ظاهرسازی دانست و گفت: شیطان هیچ وقت مستقیم نمی آید و به شما وعده با ظاهر سازی می دهد واگر بصیرت نداشته باشیم در مسیر گمراهی قرار می گیریم.

وی دیگر خصوصیات شیطان را فوق تخصص سواستفاده از واسطه های ارزشی دانست و گفت: شیطان به قرآن قسم می خورد و مردمی که امام علی(ع) را دوست داشتند بعد از ایشان امیر المومنان رادرست می کند و اگر انسان شیطان شناس نباشد هرگز نمی تواند خصوصیات شیطان را تشخیص دهد.

 کارشناس برنامه سمت خدا گفت: اگر بسیجی، مدافع حرم و دانشجویان بصیرت داشته باشند می توانند دشمن شناس، دشمن گریز و دشمن ستیز باشند و هرگز نباید به دشمن اعتماد کنیم.

حجت الاسلام ماندگاری با تبریک نابودی داعش در منطقه افزود: دراین دوره گروه خوارجی تحت عنوان داعش که پرچم لااله الاالله و محمد رسول الله داشتند با قصد تخریب و بد جلوه دادن اسلام در جهان وارد شدند.

 وی تصریح کرد: بیشترین کمک ها به این گروه توسط عربستان و آمریکا صورت گرفت که ظرف کمتر از 3 سال بساط آنها برچیده شد که سردار سلیمانی دشمن شناس، دشمن گریز و دشمن ستیز بود و فریب شیطان را نخورد.

 حجت الاسلام ماندگاری ادامه داد: مقام معظم رهبری راه درست را تشخیص داد که ضرورت دارد همواره در مسیر بهره گیری از رهنمودها و تدابیر ارزشمند ایشان قدم برداریم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0