همایش پیشگیری از کودک آزاری در آمل برگزار شد +عکس
2 آذر 1396 ، دیدگاه 0
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل : کودکانی که در دوران كودكي خود در معرض آزار و اذيت قرار گرفته اند، نمي توانند در آينده تعاملي سالم و منطقي با ديگر اعضاي جامعه برقرار كنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ همایش پیشگیری از کودک آزاری با حضور رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل ،معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش آمل ،  کارشناسان ، مدیران مهد های کودک و دانشجویان در سالن اجتماعات اداره ارشاد اسلامی آمل برگزار شد.

وحید حسین زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل  با تأکید به اینکه در برخی مواقع فقر اطلاعات و آگاهی مانع از این می‌شود که مصادیق کودک‌آزاری را بدانیم، اضافه کرد: این همایش فرصتی برای ارائه مصادیق کودک ‌آزاری  فراهم می‌سازد.

وی ادامه داد: دوران کودکی نقش مهمی در آینده و زندگی افراد دارد و  انسان در طول دوران كودكي يكي از آسيب پذير ترين دوره هاي عمر خود را مي گذراند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با اشاره به اینکه پیشرفت علم و دانش و تمدن بشری نتوانسته جلوی این روند را به کلی بگیرد، بیان کرد: امروزه نیز در برخی نقاط شاهد این عمل زشت هستیم و وجود پيشرفتهاي همه جانبه در علوم و تكنولوژي نتوانسته مانع این امر شود.

وی با بیان اینکه كودكان آزار ديده امروز، اشخاص آزارگر فردا خواهند بود ، ادامه داد: کودکانی که در دوران كودكي خود در معرض آزار و اذيت قرار گرفته اند، نمي توانند در آينده تعاملي سالم و منطقي با ديگر اعضاي جامعه برقرار كنند.

حسین زاده با اشاره به اینکه كودكان بسياري در جهان بر اثر بيماريهاي قابل پيشگيري جان خود را از دست مي دهند و تعداد بيشماري نيز با مخاطراتي روبرو مي شوند كه مانع حفظ سلامت و رشد آنان است، ادامه داد: سوءتغذيه، جنگ، فقر، بيسوادي، انواع سوءاستفاده ها، تبعيض نژادي و نداشتن امنيت مواردي هستند كه همواره كودكان را در سراسر جهان مورد تهديد جدي قرار می دهند.

وی با اشاره به اینکه کودک آزاری لایه پنهان جامعه است گفت: کودک آزاری یک فرآیند ی است که درجامعه اتفاق می افتد و شبکه های مجازی یک درصد آنرا بیان می کنند و خیلی از کودک آزاری پنهان است.

 رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با اشاره به آمار یونیسف که از 10 دختر بچه زیر18 سال یک نفر مورد آزار جنسی قرار می گیرد عنوان داشت: متاسفانه در کودکان از 6 سال تا 12 سال شاهد کودک آزاری جنسی در جامعه هستیم.

حسین زاده اشاره کرد: در ایران جمعیت فعال کودکان زیر 12 سال هستند که 12 درصد کودک آزاری می بینند ومتاسفانه 8 درصد کودک آزاری توسط والدین صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه تا شفاف سازی صورت نگیرد اتفاقی نمی افتد افزود: باید نسبت به مسائل آسیب های اجتماعی جدی باشیم و روز بروز گسترش پیدا می کند ومتاسفانه همه خانواده ها دچار آسیب اجتماعی هستند.

 وی با بیان اینکه 16 هزار پایگاه پخش مواد مخدر در سطح کشور فعال هستند اظهارداشت: در هر لحظه بخواهد مواد مخدر در دسترس شما قرارمی گیرد و به علت فاصله بین فرزندان با خانواده باعث می شود که شاهد آسیب های اجتماعی درجامعه باشیم.

 رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل یادآورشد: درسال گذشته بیش از 100 تماس با 123 داشتیم که 11درصد آن مربوط به کودک آزاری بود.

در این همایش دکتر شکوفه موسوی فوق تخصص روان پزشکی کودک ونوجوان گفت: کودک آزاری اعمال مختلفی را شامل می شود که طیف وسیعی را در بر می گیرد؛ یکی از مهم ترین عوامل که می تواند کودک شما را از این خطرات محفوظ نگه دارد آموزش هایی است که در این زمینه به او می آموزید؛ آموزش برخی رفتار ها و اعمال به کودک نه تنها موجب باز شدن چشم و گوش او نمی شود بلکه موجب می شود تا وی از بسیاری از خطرات در امان باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0