پیام همدردی هنرمندان آمل با مصیبت دیدگان حادثه ی کرمانشاه
25 آبان 1396 ، دیدگاه 0
اینک که این حادثه ی دردآفرین، بسیاری از عزیزان هموطن ما را از ما گرفت و به دیار نیستی کشاند; وقت آن است که ما هم خود را سوگوار بدانیم و مانند هر ایرانی ماتمزده، در غم دیگران شریک بشویم.

بنی آدم اعضای یک پیکرند
 که در آفرینش ز یک گوهرند
 چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار


گروه هنرمندان اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل، در خدمت رئیس و کارمندان آن، رویداد مرگبار زلزله ی غرب کشور را به همه ی مردم ایران تسلیت می گویند و مثل سایر هموطنان، خود را شریک سوگ و اندوه مردم آسیب دیده و عزیز از دست داده می‌دانند و برای ضایعه دیدگان شکیبایی و بردباری آرزو می‌کنند.
با تکیه بر آموزه‌هایی از دین و اعتقاد به گفته ها و نوشته های بزرگان علم و حکمت ایرانی; بلا های ناخواسته و فراگیر و ناگهانی، همیشه ی تاریخ; به جوامع بشری،
آسیب های جبران ناپذیر جانی و مالی تحمیل کرده است که تدارک و تلافی آن دردهای استخوان سوز
هرگز میسر نشده است و یاد آن مصائب و آفات ناشی از رویدادهای کمرشکن، هرگز ذهن جوامع آسیب دیده را فارغ نگذاشته است.
اما در کنار چنین دریافتی، از سوی دیگر، بشر فرو رفته در غفلت ها و دلبستگی ها را نیز بیدار می کند تا  دل بدین موجبات غفلت آفرین نبندند و انسان بودن خود را از یاد نبرند.
اینک که این حادثه ی دردآفرین، بسیاری از عزیزان هموطن ما را از ما گرفت و به دیار نیستی کشاند; وقت آن است که ما هم خود را سوگوار بدانیم و مانند هر ایرانی ماتمزده، در غم دیگران شریک بشویم.
 ما با تمام وجود، جان و روح خود را در خدمت تسلای خاطر سوگواران می‌گذاریم و دوست می‌داریم که بدین وسیله اندکی از آسیب‌های وارد بر روح زخم دیده ی آنان را بکاهیم و امید می‌داریم که روان درگذشتگان و جان باقی ماندگان، همین مقدار بضاعت را با همه ی ناچیزی از ما بپذیرد.
هنرمندان آمل یقین دارند که سرمایه ی هنر آنان آنقدر مشکل گشا نیست که بتواند مشکلات ناشی از این بلای ناخواسته را تسلی ببخشد و جان دردمند بجاماندگان را آرام کند، اما بر حسب وظیفه ی انسانی خود، دوشادوش سایر شهروندان فهیم آملی، در اهداء کمک های جنسی و نقدی به هموطنان کرمانشاهی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0